Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek fizessem a nyugdijjárulé...

Minek fizessem a nyugdijjárulékot ha a nyugdijambol majd nemtudok megélni?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy érdemes elkezdeni már fiatalon gyüjtögetni nyugdijas éveinkre..Már nem azért de nem azért dolgozom hogy most is nyugdijamra gyüjtögessek meg majd akkor is számolgassam hogy uristen ma eszem e valamit.Ha már egyszer levonják azt a szaros nyugdijjárulékot miért nem emelik meg a nyugdijat?:D 50ezer forintból nem lehet megélni egy honapban xD
2011. júl. 20. 20:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen jobb!
2011. júl. 20. 21:12
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

"Sokan azt mondják "


Sokan sokmindent mondanak. Okosat és hülyeséget egyaránt.


"50ezer forintból nem lehet megélni egy honapban "

Honnan tudod, hogy 10-20-30 év múlva milyen lesz a nyugdíjszabály?


"nem azért dolgozom hogy most is nyugdijamra gyüjtögessek meg majd akkor is számolgassam hogy uristen ma eszem e valamit."

Úgysem éljük meg a nyugdíjas kort. Lásd egészségügy, lásd emelkedő nyugdíjkorhatár. Akkor minek gyűjtögetni rá? Ha mégis, akkor bebuktuk.

2011. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

20.20-as

-Igen egy több fős háztartásban lehet vegetálni 50 ezerből,de egy egyedülálló egyedül élő nyugdíjasnak, csak a rezsi elviszi majd a felét.Aztán attól is függ milyen gyógyszerek tartják életben a delikvenst,mert nem minden gyógyszert lehet megúszni 4-5 ezer forintból.Valamit ugye enni is kellene,mert a 'népkonyháról' kiszállitott ebédet néhol a sarki kóbor kutya sem eszi meg.Szóval ennyi a történet az 50 ezerről.........

2011. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ha!

Valóban azért fizetné mindenki az adót és járulékot, amiért, és nem lehetne elllopni semmilyen módszerrel az emberek megtakarítását, munkájának eredményét, ez nem lehetne probléma. A pénzügyi rendszer a kizsákmányolásra épít nem arra, hogy jó legyen nekünk. Azt érték el nálunk, hogy NE bízzunk az Államban, ami már nem is az, ami kellene, hogy legyen funkciója szerint. A vezetői elit az országok között egymással beszélget, nem velünk a kis termelőegységekkel. Ők eldöntik, hova osszák le a zsetont, mi legyen a sorsa, aztán a demokrácia nevű játékban megy a cirkusz. Ha mindez, amit leírtam baromság, fikció és "összeesküvéstan". Imádom amikor ezt olvasom valahol :-) akkor miért van bajban Az EU? Miért játszanak pénzügyi manipulációval úgy a gazdaságban, ahogy csak akarnak, miért romlik a Forint és ér kevesebbet Józsibácsi búzája, ha Tahitosz kiskutyája elszellenti magát a tengerparton?

Mégegyszer mondom, ha valakinek nem lenne világos: Ha a nyugdíjbefizetés és adók valóban azt a célt szolgálnák, amiben az elején megegyeztünk, teljesen jó dolog lehetne.Nem ez van. Van egy szűk réteg, aki jól él, fenntartja a rendszer. A többi meg le van ejtve. De most, hogy végigdolgozza valaki az életét és a nyugdíja napján azt mondják, bocs....... miért bízzanak a fiatalok a jövőben?

Hofi: Rendben van elvtársak, hogy elkártyázták a pénzt, de ki nyerte meg!!?

2011. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ó igen!

Bírom, hogy még hisznek sokan a "szegényen is lehet jól élni" elvben.Ők soha nem ÉLTEK még. Ezt azok hitetik el a sokasággal, akik birtokában vannak az információknak és jól élnek. Az utolsó vígasz a "Majd a menyországban nekünk lesz jó, akik meg most jól élnek azokat a Jójisten megbünteti" És ezzel nem a hitét akartam megbántani senkinek sem, csak a mérhetetlen butaság az valahogy dühít. Ez a nyugdíj dolog szánalmas. Persze sajnálom az életüket becsületesen végigdolgozókat, csak kellemetlen lehet nekik, hogy a cél előtt visszafordítják Őket.....

Azok az államok, ahol figyelnek jobban az általános jólétre, más az élet, jobb az országnak is, mosolyognak az emberek és tovább is élnek. Ezt hívják élhető országoknak. Még ezekben a gazdasági válságos játék időkbnen is.

2011. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 son of satan ***** válasza:
Mindenki, aki csak teheti, gondoskodjon a majdani nyugdíjáról. Én sem teszek másképp. Minden hónapban 100 ezret rakok be erre a célra, immár 15 éve. Most vagyok 40, ha még 25 évig rakom, akkor lesz 48 millióm mire 65 leszek. Az nem rossz. A munkám meg biztos, a befizetésekkel nem lesz gond. Valamennyi kamat is lesz ráadásul rajta, talán eléldegélek majd belőle. Van két gyerekem, ők sem szenvednek semmiben hiányt, ebből még majd jut nekik is bőven. Azért csak lesz állami nyugdíjam is, ami a fizetésem miatt szintén nem lesz alacsony. Persze 25 év az még hosszú idő.
2011. júl. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az öngondoskodás szép és bölcs dolog. De képzeld csak el, hogy vannak családok százezrével, akik rendszeres munkavégzéssel ketten 140-160 ezret visznek haza 2 gyerek mellé. Ebből nem tud félretenni. Vagy ha igen azt a jelen rovására teszi egy bizonytalan jövő érdekében. Ha 100-at félre tudsz rakni az jó. Örülj neki, hogy ilyen jó lapot osztott le a sors. Amellett, hogy biztos megdolgoztál azért, hogy ilyen munkád lehet.
2011. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

10.53-as 80%-os

-Szerinted ezt hány ember,család, teheti meg MA ezt ebben az országban?Néhol örülnek ha egy kiló gyümölcsöt tudnak tenni ebéd után az asztal közepére,mert maradt annyi "feleslegük"a kiköltekezhető pénzükből.

2011. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 son of satan ***** válasza:
Persze, én ezzel tisztában vagyok. Tudom hogy ezt sajnos csak kevesen tudják ma megtenni. Mégis azt mondom, hogy minden forintot érdemes így havonta betenni, gyűjteni, ha nem is ennyit mint én. Ha csak egy 20 ezret be tud rakni valaki havonta, 40 év alatt már az is közel 5 millió. Nyugdíjasként az sem elhanyagolható összeg a nyugdíj mellé.
2011. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Bocsi! De én pont azt igyekeztem elmondani, hogy a legtöbb család nem tud félretenni. Tehát ez sajnos nem igazán járható út, mivel amindennapi megélhetés is nehézkes.
2011. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!