Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pályakezdőként van lehetőség...

Pályakezdőként van lehetőség magánnyugdíjpénztárba fizetni a nyugdíjjárulékot?

Figyelt kérdés
A kérdés azért merült fel, mert ugye nemrég voltak ezek a módosítások és pályakezdőként jelenleg nem kötelező a magánynyugdíjpénztár. Na most viszont arra meg van a lehetőség, hogy ne csak az államiba fizessem a járulékot, hanem magánnyugdíjpénztárba? Tehát nem önkéntesen, a nettó fizetésem egy részét szánnám rá erre, hanem kifejezetten a járulékok egy részét.
2011. ápr. 30. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Természetesen van. Ilyenkor a járulék nagyobb részét oda fizeted, és csak onnan is várhatsz a későbbiekben pénzt.
2011. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Vagy állami rendszer vagy magánnyugdíjpénztár, egyébként ilyenkor simán nyilatkozhatsz úgy, hogy magánnyugdíj pénztári tag szeretnél lenni. Szerintem hosszútávon a MNYP jobb mint az állami.
2011. ápr. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

aki most maradt magánkasszás az 10%-ot fizet oda, az államiba nem fizet, csak a 24%-ot a munkáltató, az alapján nem jár szolgálati idő (bár remélem, eljut az ügy a Strassburgi Bíróságig)


Önkéntes magánkassza tag viszont lehetsz és érdemes is, mert állami nyugdíja nemigen lesz senkinek


jogiforum.hu-n kérdezz rá, választhatod-e a magánkasszát, de én úgy tudom, hogy nem (szintén eléggé diszkriminatív)

2011. máj. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Önkéntest szerintem felejtsd el. Több hozamot érhetsz el, ha fogod a pénzt, és egy megtakarítási számlára utalod saját magad. Én is ezt csinálom, de én államiban vagyok. Nyitottam egy CIB Malacpersely számlát, havonta oda megy automatikusan egy x összeg, és havonta kamatozik jelenleg évi 6%-kal. Itt nagyobb a hozam, mint a pénztáraknak. Nincs semmilyen költsége a számlának stb. Talán 1-2 pénztár van, akinél a hozam nagyobb, de a kockázat is.
2011. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mikor én kezdtem dolgozni tavaly nyáron még kötelező volt belépnem. Aztán voltak ezek a változások, én átléptem a tb-be. Most már nem lehet variálni, aki maradt maradt aki ment az ment. Ha a magánt választod később csak két esetben lesz lehetőséged átlépni az államiba, az egyik a rokkantság a másik a halál(az örököseid dönthetnek majd erről). Ez annak jó szerintem(mármint tagnap maradni) aki külföldi munkavállalóként jól fel tudja tunkolni az magánpénztári számláját, és onnan jó kis nyugdijat kap majd plusz a másik országból is kapja az állami nyugdijat, ahol dolgozik.

Ha a magánba lépsz akkor az államiből nem kapsz ellátást.

2011. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként itt semmi nem biztos már, nagyon ingoványos talaj. Nem nagyon lehet megmondani melyikkel járnál jobban. Állandóan változik minden!

3 millió emberből 100 ezren maradtak magánnyugdíjpénztári tagok. Virágzik a feketegazdagság, öregszik a népesség 1 dolgozóra 3 nyugdijas jut és az arány csak romlik. Lehet, hogy nem lesz állami nyugdij, de a magánpénztár megtakaritásai is ott kötöttek ki! Szerintem innentől mindegy ki hova utal, később is megtehetik hogy a Te egyéni megtakaritásodat önkényesen átutalják a tb-be! Ahogy történt ez sok ezer emberrel tavaly őszzel.

2011. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A biztosító tanulmánya szerint a következő 50 évben nyugdíjba vonuló mintegy 5 millió magyarnak átlagosan havonta 45 ezer forintot kellene félretennie ahhoz, hogy nyugdíjas éveiben ne kelljen nélkülöznie. Ez az összeg lenne elegendő ahhoz, hogy a 2011 és 2051 között nyugdíjba vonuló lakosság a nyugdíjas éveiket megelőző jövedelme átlagosan 70 százalékához juthasson hozzá, és ezzel ne csökkenjen jelentősen aktív éveikben kialakított életszínvonala."



Ki teheti meg ma Magyarországon hogy 45 ezret félretegyen?

Ha én 70-es fizumból félretennék 45 ezret frankón éhen is halnék...

2011. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem a magánnyugdíjpénztár lenne a szimpatikusabb megoldás, viszont önkéntesen nem fizetnék be oda. Ugye a fizetés egy részét mindenképp nyugdíj célra rakják el és a szándékom az lenne, hogy ezt részt ne az államiba, hanem egy pénztárba rakják. Mondjuk egyéni vállalkozó leszek, így egy könyvelőt úgy is zaklatnom kell, akkor már erre is rá fogok kérdezni. Nagyon remélem, hogy nem leszek kénytelen a tb-be pakolni a fizetésem ezen részét.

Ez a "havi 45ezer ft-ot rakjál félre" az átlagos fizetésre vonatkozik, ami tudtommal jelenleg nettó 130ezer ft körül mozog (bármennyire is meglepő). Abból azért már meg lehet ezt oldani megfelelő körülmények között.

2011. máj. 2. 12:57
 9/12 anonim ***** válasza:

sokan megengedhetik maguknak - 100000-es fizetés mellett

10 % a nyugdíjjárulék 10000 Ft

24% a munkáltatói, amit jelenleg csak az állami pénztárba fizetők kapnak meg, a maradék 102ezer ember meg kapja be :@ az 24000 Ft


eddig vagyunk 34ezernél

a maradék 11ezret általában lehet béren kívüli juttatásként kérni

2011. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azóta eltelt egy kis idő és most már biztosan kijelenthetem: igen, pályakezdőként is be lehet lépni magánnyugdíjpénztárba! Ritka, kb. senki nem gondol rá, de attól még meg van rá a lehetőség.

Jelenleg mondjuk kérdéses, hogy melyik pénztárak fognak életben maradni, de a legrosszabb eshetőség, hogy választani kell majd egy másikat a meglévő helyett.

2011. júl. 14. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!