Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénzből vonják a nyugdíjjár...

Cseráginé Mária kérdése:

Táppénzből vonják a nyugdíjjárulékot, eg. Biztosítást?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nyugdíjjárulékot nem, mert a táppénzes napok nem számítanak bele az alapba, ugyanúgy mint az ünnep és szabadnapok! Ha jól tudom?
2011. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Táppénzből csak SZJA-t vonnak. Járulékokat nem!
2011. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Táppénzből csak személyi jövedelemadót vonnak, de más jövedelmektől eltérően - kivételesen - nyugdíjjárulék vonása nélkül is szolgálati időnek számít.
2011. okt. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írta.
2011. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szolgálati idő az igen, de nem nyugdíjalap!
2011. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Marika felvetett egy jó kérdést, én pedig simán ráírtam, hogy kivételesen nyugdíjjárulék fizetése nélkül is szolgálati idő. Közben "belenéztem" a jogszabályba, és számomra nem lett ilyen egyértelmű. 1998. január 01-jét megelőzően szolgálati idő még akkor is, ha nem fizettek utána nyugdíjjárulékot, de az utána lévő időnél már kiemelik, hogy csak akkor, ha az előírt nyugdíjjárulékot megfizették utána. És a kivételek közé nem sorolták be! Ugyanezt írják a GYES-re, a GYED-re, ápolási díjra stb.

Kérem, hogy aki "tutira" megy, erősítsem meg ebben, vagy cáfolja meg azt, amit írtam, de feltétlenül törvényi hivatkozással!

Szóval nem mindegy, hogy az a táppénz milyen évben, melyik időszakban volt, aszerint minősül szolgálati időnek, vagy sem. Mert ugye nyugdíjjárulékot régen sem kellett, és most sem kell fizetni utána.

2011. okt. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg is válaszolom a saját problémám felvetését. A táppénz szolgálati idő nyugdíjjárulék fizetése nélkül is. Tb. törvény 38. §. e. pontja. Kicsit félreérthető volt, de aztán kikristályosodott, hogy csak az 1999. 12. 31-ét követő GYED folyósításánál írta elő feltételként a nyugdíjjárulék fizetését ahhoz, hogy szolgálati idő legyen, a többi felsoroltaknál pedig nem.
2011. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!