Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagyon gazdagok, százmilliom...

A nagyon gazdagok, százmilliomosok hogyan járulnak hozzá a közös köztehervisélés keretében a megszorításokhoz?

Figyelt kérdés

Csak azt hallani, hogy közalkalmazottak, köztisztviselők, nyugdíjasok, kismamák....ez a réteg sodorta az országot válságba, ezért tőlük vesznek el?

A gazdagok mennyit nyernek a válságon itthon? Ugye hallottuk, hogy Soros úr is csak nyert rajta.


És az, aki se nem közszférában dolgozó, se nincs gyereke, se nem nyugdíjas? Mert, ha mindenkinek fáj, akkor nekik hol fáj ( pld a fiatal management rétegnek, akik bohóckodnak a multiknál, semmihez nem értenek, csak egymást tolják...legalábbis sok ilyet látok és röhögnek az egészen)


2009. ápr. 3. 08:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
12:33as mit és mennyit buktatok a válságon? ( csak mert nektek is fáj)
2009. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Az én véleményem az, hogy válság idején mindenkinek kötelessége jobban meghúzni a nadrágszíjat. Teljesen mindegy, hogy mennyire agyonkvalifikált ,aki sokat keresett eddig és többet vonnak el, még mindig több marad nála ,mint aki már a létminimumon él. Igenis a gazdagokat sokkal jobban kell adóztatni, és az sem érdekel, ha valaki 18 nyelvet beszél, az se rinyáljon,hogy én KVALIFIKÁLTABB vagyok a másiknál,amikor sokan épp, hogy eltengődnek. Őrüljön,hogy tud dolgozni.
2009. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Ez is egy annyira tipikus magyar mentalitású kérdés! Süt belőle az irigység! Azért néhány dolgot nem árana tisztázni:


1.) A multik mivel profitorientáltak ténylegesen csak annyi embert fognak foglalkoztatni, amennyire szükségük van. Ezzel szemben a hatalmas állami bürokráciában ül a sok-sok aktatologató ember, ha az egészet normálisan leegyszerűsítenék, akkor ezeknek az 1/3-t simán el lehetne bocsátani. Csak az szociális érdekeket is sértene, az államnak ezekre is tekintettel kelle lennie, ellentétben egy multival.


2.) Azért ne feledkezzünk meg arról sem, hogy azoknak akiknek sok százmilliós cégük van, azok foglalkoztatják a sok kisembert. Nem őket kéne szidni, ők teremtik a munkahelyeket!

ne

3.) Tudom, hogy jó dolog lehet havi 6 milliót keresni! De ezt fog úgy fel, hogy havi 10 milliót keresel, csak abból 4 milliót elvesz az állam! És kapsz helyette ilyen szar egészségügyet, meg valami minimális nyugdíjat később!


4.) Ez a fiatal bohóckodós management réteg nem általánosság, oké, biztos voltak ezirányú tapasztalataid, de nem általánosság. A multik (legalábbis a normálisak) profitorientáltak, és nem engedhetik ezt meg maguknak.

2009. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
30%

Nem ártana elgondolkodni azon, hogy vajon miért van az, hogy egyesek a létminumon élnek, másoknak pedig jóval több pénzük van! Azoktól, akik loptak, csaltak, most tekintsünk el!

Nem panaszkodni és irigykedni kéne egész álló nap, hanem TENNI valamit! Ha jobban nem tudsz menj ki demonstrálni vasárnap, azzal is többet érsz, mintha itt szidnád a nálad jobban élőket!

2009. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

Tipikus bohóc multis válaszok.

Életemben eddig csak multicégnek dolgoztam....nem véletlen merült fel a kérdés!!

De, ugye akkor Nektek eszetekbe se jut a jóhazafihoz mérten megigényelni a tégyást és a gyedet és a gyest!

2009. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

1eshez:

Egy multinál annyi embert foglalkoztatnak, ahány ember be akarja hozni a kishugát, osztálytársát, ágyasát, szomszéd jótevőt ugyanúgy!! Ott dolgoztam, láttam.

Dunát lehet rekeszteni a diploma és nyelv nélküli vezetőkkel egészen az deputy manageri szintig, de akad manager is...:))biztos van kivétel is, de eddig még nem láttam, pedig jóideje dolgozom....de biztos bennem van a hiba és túl buta vagyok erre a világra

Persze, ott csak az a fontos, hogy a parkolóházban ki kivel mikor hol és mit...

2009. ápr. 3. 19:10
 17/25 A kérdező kommentje:

Ha Te közalkalmazott, köztisztviselő, kismama vagy nyugdíjas lennél, vagy a párod lenne az, akkor is így látnád vajon?


Több éves multis fizetéssel én is sok pénzt fizettem államunknak és most tessék, megvan a jutalmam. :( a saját életembe mi, vagyis a régi énem az, akiket nem tudok besorolni olyan nagyon a mindenkinek fáj kategóriába....:(

de igaziból tényleg az a nagy kérdőjel, hogy ha olyan nagy a gáz, akkor tényleg ez a megoldás, hogy a kismamákat macerálják? így ki fog 50 év múlva dolgozni a gazdag üzletembereknek?

2009. ápr. 3. 19:34
 18/25 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy.Ügyesen kibújnak az adózás alól.
2009. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Sok érdekes választ olvastam főleg a sok okos multis értelmiségiekről.Én csak 1 bunkó közalkalmazott vok,14 éve mentős,akinek néha másodpercek alatt dönteni kell,hogy mit csináljak amin emberélet múlhat.150 bruttót keresek amiből 90 nettó marad.Nem is érdemlek többet,mivel egy hájas léhűtő közalkalmazott vok,aki teher az államnak.Legalábbis némelyek szerint,főleg a multis csodagyerekek szerint...
2009. ápr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
12:33-as ameddi ti tanultatok a 10 diplomáért,13 nyelvvizsgára, addig a többi alulképzett csak dolgozott.Nagyon sajnállak titeket,mert lehet,hogy a multi hamarosan elküld titeket is,és örülhettek,ha egy okmányirodában ücsörögve napi 8 órában magyar nyelvű nyomtatványokat töltögetnétek.Egyébként a fiatalaság mulandó, a ti gyerekeitek ugyanilyen véleménnyel lesznek majd rólatok is.Úgy legyen!!!!
2009. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!