Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagyon gazdagok, százmilliom...

A nagyon gazdagok, százmilliomosok hogyan járulnak hozzá a közös köztehervisélés keretében a megszorításokhoz?

Figyelt kérdés

Csak azt hallani, hogy közalkalmazottak, köztisztviselők, nyugdíjasok, kismamák....ez a réteg sodorta az országot válságba, ezért tőlük vesznek el?

A gazdagok mennyit nyernek a válságon itthon? Ugye hallottuk, hogy Soros úr is csak nyert rajta.


És az, aki se nem közszférában dolgozó, se nincs gyereke, se nem nyugdíjas? Mert, ha mindenkinek fáj, akkor nekik hol fáj ( pld a fiatal management rétegnek, akik bohóckodnak a multiknál, semmihez nem értenek, csak egymást tolják...legalábbis sok ilyet látok és röhögnek az egészen)


2009. ápr. 3. 08:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%

Azoknak fáj akik az államtol kapják a pénzt, mert ez olyan egy nyugdíjasnak vagy egy kismamának mintha az állam lenne a munkáltatója.


A multiknál is van megszorítás, ott is sokmindent vissza vesznek, csak ott a multi nem teszi ki a kirakatba mit vesz vissza.


Fiatal management bohóckodnak? Hát nézz körül egy multinál és egy állami irodában. Égy multi jól megvállogatja mennyi embert és mire alkalmaz, egy államinál meg ott van a sok kolléga akik egész nap semmit nem csinálnak. Fizetik az alkalmazottakat a semmiért, egy multi meg 3 ember munkájára foglalkoztata egy embert.

2009. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%

A multikról: általában fiatal, értelmes, jól képzett szakemberek végeznek kemény, napi 9-10 órás munkát, korrekt pénzért. A közszférában általában hájas 50+ éves hozzá nem értő nők lakkozzák a körmüket, hasonló pénzért. Érthető, melyiktől vonnak el több pénzt.


Amúgy meg, nagy vonalakban számold ki, havonta mennyit adózol. Ezt nevezik ugyanis közteherviselésnek, hogy mennyit perkálsz az államnak. Van egy átlagos fizud, abból adó mondjuk 100.000. A maradékból, amit kézhez kapsz szintén áfában elmegy kb 25.000 Ft. Havi 125.000 Ft. Mennyit adózik az, aki mondjuk vesz egy 40 millás BMWt? 10.000.000 forintot. Vagyis ebben az 1 tranzakcióban annyit adózik, mint egy kispolgár 80 teljes hónap alatt. Kevesled?

2009. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő azokra gondolt, akik nem adóznak a bevételeik nagy része után, mert papirforma szerint nincs nekik olyan. Vagy mindenük a vállalkozásuk nevén van. Vagy hogyan is szoktak minden adó és megszoritás alól kibújni. Mert ők (inkább a jogi tanácsadóik) jól ismerik a kiskapukat. Nekem pl. szakmunkás végzettségem van és ugye szakmunkásokra is szükség van egy országban. 12 éve dolgozom, mindig bejelentve. 2 gyerek, önkormányzati lakás, 15 éves autó. Tavalyig elég jól megéltünk a bérünkből-fizetésünből, most viszont úgy érzem a sz*rt is kitapossák belőlünk. Belátható időn belül félszocpol és pénzes szülők hijján, nem dudjuk megvenni a lakást, szerettünk volna még egy gyereket, de ennek a tervünknek is búcsút inthetünk az autónkkal együtt. Nem Malorca-n szeretnék nyaralni minden évben, csak saját lakásban élni a családommal. Na, jó esetleg néha eljutni szinházba, moziba. Micsoda nagy álmodozó vagyok!
2009. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Multi??????

15 éve dolgozom multi cégeknél!

Higgyétek, el....bohockodnak! bohóckodtam! méghogy 3 ember munkáját...netezni, mailezgetni is van idejük, volt időm!

aki nem dolgozott mulitnál, nehogy hasra essen előttük, előttünk...most épp nem dolgozom, mert babázom....szóval,mindkét oldalt látom...

és,mivel multinál dolgoztam, nem minimálbért kaptam, befizettem az állmanak egy rakatt pénzt és jogosnak érzem, hogy most, amikor 3 évig nem tudok dolgozni, mert nincs bölcsi, hadd kapjak már belőle vmit vissza

2009. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Első és második hosszászóló:

Gondolom mindketten fiatal,értelmes szakemberek vagytok,akiket multi fizet.

1.Válaszotokkal a szüleiteket is hájas,körmüket lakkozó léhűtőknek tituláljátok? 2.

Tisztában kellene lennetek azzal,hogy a közszférában már 2004-től történik folyamatos leépítés.

3.Az 1950-es években született állampolgárok pedig megtanultak dolgozni!!!

4.A közszférában bértábla szerint kapja mindenki a fizetését, adófizetési kötelezettségét pedig jogszabály írja elő. Jól képzettként ismeritek az adósávokat ugye?

Felesleges összehasonlítani a fizetéseket,mert fizetnék én is szívesen 10.000.000.-Ft adót. Az a nem mindegy, hogy mennyi marad a megélhetésre.

Egy 55 éves, 37 éve folyamatosan dolgozó és adózó köztisztviselő.

2009. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Ki az, aki 40 millás BMW vesz és nem igényel utána vissza semmit?
2009. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem voltam félreérthető - nem gondolom, hogy minden a helyén van ebben az országban, sőt, elképesztőek ezek a különbségek és sajnálom, hogy a tisztes/dolgos emberek nem engedhetik meg azt a nagyságú családot, amekkorát szeretnének és nincs 1 biztos otthonuk.


A "nagyon gazdagok, százmilliomosok" alatt jól menő vállalkozókat gondoltam, akik valamit kitaláltak, valamit nyújtottak az embereknek, nem pedig adócsaló bűnözőket! Azokat természetesen elítélem és valóban jobban ki kellene venniük a részüket a köztehervállalásból.. Dehát pont ezért hívjuk őket bűnözőknek, nem? Tegyünk különbséget a 2 típus között.

2009. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
44%

A 12:20-asnak:

Igen, multinál dolgozom. Körbenézek kicsinyke asztalomnál, az 5 kollégámmal együtt 13 különböző nyelven beszélünk és 10 diplomát tudunk felmutatni - napi 9-10 óra meló (igaz, lehet neteznünk is - de akkor a túlórázás is több lesz, és ne hidd, hogy kifizetnék). Level 6-osak vagyunk (a legalacsonyabb rang a mi multinknál).

Egy okmányirodában ücsörgő, max. 20 magyar nyelvű formanyomtatványt kitölteni tudó ember szerinted többet érdemel, mert többet dolgozott a tudásáért?

(A 10:58 és 12:24 poszt írója)

2009. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"A "nagyon gazdagok, százmilliomosok" alatt jól menő vállalkozókat gondoltam, akik valamit kitaláltak, valamit nyújtottak az embereknek"

a többség valóban így szerzi a százmillióit 27 éves korára igen.....dehogy ezzel mit is nyújtanak az embereknek?????

a körülöttem lévé jógazdagok semmit, csak a kiszipolyozást és lenézést....de biztos csak én forgok ilyen körökben....

2009. ápr. 3. 13:02
 10/25 A kérdező kommentje:

Mint tudjuk, az intelligencia nem diploma kérdése.


Mit is tettetek a munkakörötökért? Kit ismeretetek a megfelelő helyen és időben.

Köztudott, hogy nem a tudás számít ( csak kevés helyen) hanem a kapcsolatok és a szerencse majd a kommunikációs érzék és utána battygog a képzettség, végzettség.

2009. ápr. 3. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!