Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád-e, hogy évente...

Támogatnád-e, hogy évente legyen népszavazás?

Figyelt kérdés
Szerintem jó ötlet lenne automatikusan minden évben egy adott időpontban népszavazást tartani. Egy évig lehetne gyűjteni a kérdéseket, és ami megkapja a szükséges támogatottságot arról lehetne szavazni. Azért is támogatnám,mert a hagyományos 4 évenkénti választás már csak arra jó,hogy ugyanazokat az arcokat cserélgessük,akik már amúgy is elszerepeltek minden oldalon. Igy talán nagyobb kontroll alatt lehetne tartani őket. nem lenne az ,hogy 4 évig azt csinálnak amit akarnak.
2009. ápr. 1. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Be lehetne vezetni azt is, hogy minden kampányigéretet írásban kell rögzíteni és be kell tartani!

Én nem tartom jónak az évenkénti népszavazást (nem azért mert drága), mert 1.) a kormány nem tud hosszabb távú stratégiát kidolgozni, ha évente váltogatják. 2.) A nép nem szavazná meg azokat az intézkedéseket, amelyek szükséges rosszak. Ugyanaz lenne, mint ahogy a képviselők mindig megszavazzák a juttatásaik növelését!

Magyarországon minden párt kivétel nélkül nem azt viszi véghez, amivel kampányol! Egyszóval hazudik! Nem véletlen, hogy egy alkalommal kivételével, soha nem szavazták újra az éppen regnáló kormányt!

2009. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megoldható. Amíg betanulnak az új tisztségviselők kb. ennyi idő.
2009. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem még ha népszavazással kerulnének is a "húsos fazékhoz" akkor is csak magukat tomkodnék
2009. ápr. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A népszavazás nem választás. Nincsenek új képviselők, hanem kérdések, témák vannak. Népszavazás volt pl tavaly a vizitdíjról, napidíjról, tandíjról. Választás volt 2004-ben, és lesz... valamikor :)


Amúgy meg nem tartom olyan jó ötletnek. A megválasztott képviselőket nem kontrollálni kell, hanem nem hagyni magunkat választáskor félrevezetni.

2009. ápr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel szinte képtelenség volna hosszabb távú, komoly programot végig vinni. Szóval nagyot nyernénk a szélsőségesen populista pártok.
2009. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hozzáteszem, hogy igazából nem mi tartanánk nagyobb kontroll alatt a pártokat, hanem a pártok tartanák a népet a kampányígérgetéseikkel.
2009. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

leszögezem,hogy nem választásokra gondoltam,hanem kérdésekről népszavazást. úgy tudom ez svájcban elég gyakori,de erről többet nem nagyon tudok.



23:12 Látom nem túl népszerű az ötlet:) De végülis tavaly is volt ilyen szavazás, szóval nem gyökeresen akarok mást,csak ami eddig is volt,csak automatikusan, ami megkönnyitené ,hogy az emberek is kifejthessék közvetlenűl a véleményüket. A mostani váltókormányzás csak arra jó,hogy ugyanazok kerüljenek vissza akik

4-8 éve is ugyanott voltak,és már túlságosan be vannak betonozva. Egyetlen hatékony eszköz velük szembe a választás,de az csak 4 évenként van. Közben meg a tüntetések,amire általában tojnak nagyivben.


Bevallom én tavaly elmentem szavazni,és a dijak mellett voksoltam,mert egy értelmes reformnak tünt,mégha ez némi pénzt vont volna el.ráadásul a vizitdij nem is volt magas. Én sem tartottam jó ötletznek,hogy olyanban szavazhassunk,ami a költségvetést érinti.



07:17


Tegyük fel,hogy nem csaptak be. A 4 alatt akkor is lehetnek olyan dolgok amikkel nem ért egyet az ember. De azzal egytértek,hogy azért nem mindenbe kéne beleszólást engedni. Meg kéne határozni azt a kört amit csak szakember láthat át jól. De pl a képviselők költségtéritése számla nélkül is szemnet szúrhat az embernek.

2009. ápr. 2. 09:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!