Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy hiszti a hamburge...

Mi ez a nagy hiszti a hamburgeradó körül?

Figyelt kérdés

"Inkább gyújts rá fiam, a kakaópor túl drága"

Olvasható itt : [link]

Nem kicsit szánalmas szerintem, az a kakaó amelynek 25%+ cukortartalma van, lehet tényleg egészségtelenebb, mint a cigi. Lehet ám minőséget is venni, a Nestquick vagy hogy kell írni, csak 5-7%-a cukor.

Egy másik kérdező meg hisztizett, hogy a drágalátos 2,5 literes Kobra energiaitala egy csomó adót kap majd... Szégyen hogy itt tartunk, nemhogy örülne a sok tökfej, hogy nem éri majd meg silány minőséget gyártani, mert adóval együtt az ára vetekszik a minőségivel.


2011. júl. 12. 02:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

"Miután elég erősen elszámolták a költségvetést (200 milliárdal)"

Itt pontosítanék most olvastam utána és az nem 200 hanem 250Milliárd.

2011. júl. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
"A chipsadót a gyártónak kell megfizetnie, abból idén 5 milliárd, 2010-től évi 20 milliárd forintos bevételt várnak az előterjesztők. A költségvetésbe befolyó pénzt egészségügyi célokra kell költeni, egy felmérés szerint azonban húszmilliárd forint csak például néhány ezer forintos béremelésre elég az egészségügyben. Ágazati szereplők és elemzők azt mondják, akár már idén több gyár bezárását és számos munkahely elvesztését eredményezheti a százmilliárdos nagyságrendű piaci szektort húszmilliárddal terhelő törvény, ami főként a magyar vállalkozásokat sújtja ."
2011. júl. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A cigivel kapcsolatban:

[link]

2011. júl. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"az a kakaó amelynek 25%+ cukortartalma van, lehet tényleg egészségtelenebb, mint a cigi"

Ugye ezt nem gondoltad komolyan?

A kakaó minőségét pedig nem a cukortartalom határozza meg, gondolom tudod..


A minőségi energiaitalos megjegyzésedet se értem. Attól még, hogy "minőségi" az energiaital, ugyanúgy érvényes rá a hamburgeradó.


Ahogy néztem az áremelés nem olyan nagy, hogy a vásárlási szokásokat nagyon megváltoztassa.. csak adóbevételt hoz.

Vagyis az a duma, hogy azért kell ez az adó, mert akkor majd egészségesebben táplálkozunk, nem nagyon érvényes.

2011. júl. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem véletlenül tartják sokan hitelrontónak ezt az egészet.

Te is úgy értelmezted, hogy a silány minőséget adóztatják meg. De nem erről van szó!!!


Lesz adómentes silány és adóztatott minőségi termék.

2011. júl. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Engem személy szerint nem a plusz 50 forint termékenként (mert kb annyi lesz) gondolkodtat el hanem az hogy a plusz 20 milliárddal mi lesz.

Egyrészről nem fedezi a 250 milliárdos elszámolás 10-ed részét sem . Másrészről a versenyképességet csökkenti.

Én is hisztiznék ha egy ilyen gyárban dolgoznék például. Gondolj csak bele kedves kérdező! Ha van egy ilyen gyárad és jön egy Viktor és azt mondja mától milliárdokat fogsz nekem fizetni , vajon nem gondolkodnál e rajta hogy hogyan tudnád ezt megspórolni? Megéri e még csipszet, üditőt, hamburgert, kakaóport, energiaitalt bármit gyártani? Ha még megéri meg tudja e oldani a gyártást kevesebb ember is? Le tudnám e gyártani egy picit arrébb, határon túl kevesebb adóteherrel és macerával gyártani?

2011. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak még jobban tönkreteszik az országot. Akármit kitalálnak, mindennel csökkenteni fogják az emberek bevételét, keresletét, így a fogyasztást, az viszont a termelés visszaesését eredményezi, kevesebb munkaerő kell, bezárnak cégek, és hurrá, itt leszünk még többen munka és pénz nélkül, ámde egy "nagyszerű" királlyal az ország élén.
2011. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%
itt is be kell tiltatni a dohányt és meg van oldva. ugyanezt alkohollal
2011. júl. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

betiltani ? az hol és mikor működött ?

virágzott a fekete piac és kiesett a bevétel az államkasszából ... nézz utána

2011. júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

08:10

Pofán is b4sznám azt a politikust aki ilyenről még csak szót is merne ejteni.

2011. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!