Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hivatkozik a Fidesz 2/3...

Miért hivatkozik a Fidesz 2/3 támogatottságra, mikor az 40% se?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 20:01
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:35


"Annyi üres mandátummal viszont soha nem lehetne alkotmányt módosítani, ha az alkotmánymódosításhoz a képviselők kétharmadának a szavazatát írnád elő, egyrészt mert annyira sok lenne a betöltetlen mandátum, másrészt mert a pártok úgysem tudnának megegyezni"


Pont ez lenne a lényege az egésznek,hogy el tudjuk érni azt,hogy végre ne az legyen a bulvár újságok főcímlapján,hogy a mindenkori miniszter kiad valamit és az ellenzék frakcióvezetője ha jó ha nem jó rögtön lefröcsköli.

A pártok rá lennének kényszerülve az együttműködésre.

Miért?A kormánypártnak az a célja,hogy megnyerje a következő választásokat az ellenzéké meg az,hogy a kormánypárt veszítsen.

Ezt a macska-egér harcot ebben a rendszerben maximum 2 cikluson keresztül tudnák játszani,mivel elég hamar összeomlana a gazdaságunk.

Elég hamar fellázadna a nép a politikai elit ellen.

Azt viszont nem értem,hogy ha említem a 2/3 lehúzását akkor miért az jut eszébe sokaknak ,hogy az alkotmányozást akarom nehezíteni?

Mellesleg népszavazással is lehet alkotmányozni,a népszavazáshoz meg még csak abszolút többség sem kell.

2011. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, furcsán hangzik, de az egyik dolog amit a Fidesznél sem igazán akartam elfogadni az pont a népszavazás volt. Pontosan a saját szemszögem miatt. Ha valaki vezet egy országot, céget, gyárat, stb., és az attól függetlenül hogy van akinek nem tetszik, de úgy egészében az irány jó, akkor nem a népnek, dolgozóknak kell megmondani hogy mi legyen, mert az csak káoszhoz vezetne. Most érdekesnek tűnhet, de én a vizitdíjat például nem töröltettem volna el népszavazással, mert nem tartottam rossz ötletnek. Azért vannak a vezetők, a főnökök, hogy ők irányítsanak. Persze az más kérdés ha valaki tökéletesen ellene megy az ésszerű dolgoknak, de ott sem a népszavazás lenne a döntő, hanem az előrehozott választás. Ezt kellett volna az elmúlt 8 éves szoci kormányzásának idején meglépni, és akkor talán még ki lehetett volna védeni az ország majdnem teljes tönkretételét.
2011. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%

kolopele:


A Bahamákon mi újság, milyen volt az időjárás?

2011. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
95%

@Simon Patrik


Jó, de én pont azt nem akarom, hogy becsődöljön a gazdaság. A nép kezébe én nem szívesen adnám a döntést, mert abból csak az lenne, mint minden népszavazáskor: nem a kérdés ésszerűsége alapján, hanem a pártszimpátia alapján szavaznának. Ezért beszélhetett a Fidesz is arról, hogy megbuktatták a kormányt a népszavazás megnyerésével, mert ők is erre a vonalra mentek rá. Nem a szakpolitikai kérdés eldöntéséről, hanem pártpolitikai kötélhúzásról volt szó. És egyet kell értenem kolepelevel, szerintem is ők azért lettek odaküldve, hogy ők döntsék el. A nép lehetőseget kap négyévente arra, hogy belepofázzon a politikába. Ha úgy szigorítanák az alkotmányozást, mint ahogyan írtam a két példámban, akkor a nép döntési joga is megmaradna, hiszen arra a pártra szavazna, aki az ő véleményét képviseli alkotmányozásügyben, plusz a delegált képviselők döntési kompetenciája se sérülne. Én nem bíznám a népre az ilyen ügyekben való döntést, mert ez az a nép, aki 2010-ben azt se tudta, hogy milyen programra szavaz, csak azt, hogy a MaSZoP ellen.

2011. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
15%

A választáési rendszer ilyen. NAgyon nyavalyognak a szocik hogy így úgy...de nem a fidesz alkotta a rendszert!ha ez a szabály ez a szabály.

ha nem tetszik tessen elmenni szavazni majd.

pattoghatunk hogy a fidesz 2/3-ra hivatkozik. de ha így vesszük a kisebbségi mszp kormány (nem olyan rég) mennyi százalékot képviselt? Nah? nagy a csönd?:)

2011. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
11%

"de én pont azt nem akarom, hogy becsődöljön a gazdaság"


Úgy értettem,hogy akkor omlana össze a gazdaság,ha nem tudnának együttműködni,ezt elég hamar észrevenné a nép is és automatikusan mennének a "lázadások".



"nép kezébe én nem szívesen adnám a döntést, mert abból csak az lenne, mint minden népszavazáskor: nem a kérdés ésszerűsége alapján, hanem a pártszimpátia alapján szavaznának"


Akkor viszont az lenne,hogy egyik népszavazáskor rászavaznának az egyik párt javaslatára,ha az nem válik be akkor legközelebb rászavaznának a másik párt javaslatára.

Hidd el elég hamar az lenne a pártok célja,hogy elérjék az együttműködés elég magas szintjét.

2011. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:24 Közbejöttek halaszthatatlan dolgok, úgy néz ki augusztusra tolódik. De köszi az érdeklődésedet.

2011. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

kolopele


Sajnálom,hogy a te felvetésedre utólag válaszolok,de sietnem kellett és kiment a fejemből...


"Persze az más kérdés ha valaki tökéletesen ellene megy az ésszerű dolgoknak, de ott sem a népszavazás lenne a döntő, hanem az előrehozott választás"


Na de ki fogja eldönteni,hogy hol van a határ?

Meddig feszítheti a húrt egy párt az előrehozottig?

Mert akkor ennyi erővel 2 hetente írhatnának ki az ellenzékiek előrehozott választásokat mert az ő szimpatizánsaik nem támogatják a kormányt,és nem jó irányba látják haladni a dolgokat.

Ha meg ilyen gyakran lenne előrehozott akkor már nem mindegy lenne,hogy népszavazásnak vagy előrehozottnak hívjuk?

2011. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
Belegondolva jobban teljesen igazad van. Akkor maradjunk az eddigi rendszer mellett, 4 évente választás. De azt akkor is fenntartom hogy kötelező lenne elmenni, legfeljebb legyen kiegészítve azzal a tartózkodok rublikával. A parlamentben ásítozók is gyakran élnek ezzel a lehetőséggel..................................
2011. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

"De azt akkor is fenntartom hogy kötelező lenne elmenni, legfeljebb legyen kiegészítve azzal a tartózkodok rublikával. A parlamentben ásítozók is gyakran élnek ezzel a lehetőséggel......"


Abszolút jó lenne.


(kicsi OFF:lenne 1-2 kérdésem üzlettel kapcsolatban.Engedélyeznéd,hogy lehessen neked privát üzenetet küldeni?Vagy nekem úgy is jó,ha te küldesz nekem egyet és én majd válaszolok.)

2011. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!