Miért hivatkozik a Fidesz 2/3 támogatottságra, mikor az 40% se?
"Miért esne le a valószínűsége? Miből gondolod, hogy azok akik nem mentek el, többségben nem a Fideszre szavaztak volna tavaly? Ezt nem állíthatod, mint ahogyan én sem állíthatom ennek az ellenkezőjét. Csak találgatsz."
Nem találgatok.Egyszerűen figyelem a Tárkit.
A bizonytalanok aránya jelenleg 48%-on áll.
Választásokkor nem egy ismerősöm volt aki azért nem ment el szavazni mert már senkit nem tartott alkalmasnak.
Pontosan nekik találtam ki az üres karikát.
Egyszerűen ha nem akar senkit se akkor beír egy X-et és tartózkodik.
A tartózkodók által megszavazott mandátumokat üresen hagynánk,őket nem képviseli úgymond senki.
Egyrészről pénzt spórolunk másrészről az üres mandátumok lehúzzák a 2/3-ot.
Arról nem is beszélve,hogy az urnánál esetleg meggondolja magát az illető és esetleg bejelöl egy pártot,ami meg még jobb mint ha tartózkodna.
Ez a kötelezővé tétel amúgy érdekes kérdés, egy haverommal beszéltünk erről még régebben.
Én nem értek vele egyet, mert így köteles lenne sok ember leadni a szavazatát, akit egyébként abszolút nem érdekel a politika, és így teljesen inkompetensen szavazna, mert ha már elmegy, akkor leadja valakire a voksát, nem az "egyik se"-be szavaz... a másik, hogy a szavazás az egy demokratikus dolog, és hogy lehet valakit kötelezni a demokráciára? XD Értitek nekem ez így elég ellentmondásos hogy kötelezel valakit egy választható dologra? :D
A jóöreg Kádár-rendszerben is kötelező volt szavazni. Akkor is az egyetlen induló Népfrontra és a jelöltjeire szavazhattunk.
Aki az urnazárás előtt egy órával még nem szavazott,vagy betegség miatt nem tudott elmenni,ahhoz kivitték az urnát.
Így a részvételi arány mindig 98-99 % volt. Összesítéskor a Népfront nyert. Néha volt 1-2 % nem,vagy érvénytelen szavazat. De a választás mindig sikeres volt.
Kövessük a példájukat, Pozsgai sok hasznos infót tud adni.
"és hogy lehet valakit kötelezni a demokráciára"
Szerintem ennél durvább dolgokat is eltűrtünk mind a Fidesztől mind az MSZP-től.
@Simon Patrik
Tegyük fel, hogy létrejönne az általad elképzelt választaási rendszer. Annyi üres mandátummal viszont soha nem lehetne alkotmányt módosítani, ha az alkotmánymódosításhoz a képviselők kétharmadának a szavazatát írnád elő, egyrészt mert annyira sok lenne a betöltetlen mandátum, másrészt mert a pártok úgysem tudnának megegyezni. Ha viszont a jelenlévők kétharmadát írod elő, akkor a választási rendszered nem érte el a célját. Az első alternatívával lehetetlenné teszed az alkotmányozást, a másodiknak meg nincs értelme. Szerintem ha a célod az alkotmányozás nehezebbé tétele, akkor azt más eszközökkel célszerűbb elérni. Egyes országokban egymást követően megválasztott x parlamentnek meg kell erősítenie a mődosítást, vagy az alkotmányozás után azonnal fel kell oszlatniuk magukat és az azután választott új parlamentnek is meg kell erősítenie a módosítást, stb.
Csinálja más utánuk.Most is a Fidesz győzne.Kár a gőzért és
a hőbörgésért.
Kedves Kérdező!
Hithű Fideszeseknek ne mondj ilyen szentségtörő dolgot, mert megköveznek.
Nem, nem, nem! Miért nem? Mert a Vezír megmondta! D)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!