Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez valami rossz vicc?

Ez valami rossz vicc?

Figyelt kérdés

[link]


Nem lenne kompenzáció, tehát az egyéni körzetekben minden nem a győztesre leadott szavazat(Egy forduló lévén valószínűleg a szavazatok többsége.)teljesen elveszne? EZEK NORMÁLISAK???!!!


2011. júl. 9. 21:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Én nem értem mi ebbe a gond?

eddig is így volt.

2011. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
71%

"A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:55"


Az elmúlt 8 évben szerinted a smúlozó kormány szerinted a szavazók hány %-ának a felhatalmazásával "kormányzott"? 15-20%?


Tudomásul kellene már venni, hogy aki nem megy el szavazni, annak a véleménye nem számít. Durván a lakosság fele nyilvánított véleményt tavaly, a másik felének ha volt is véleménye az nem számít, mert korábban sem számított, és soha nem is fog számítani.


A leadott szavazatok több mint a 2/3-madát viszont megszerezte a Fidesz, jó lesz ehhez felnőni már.


Ui: Nem a Fideszre szavaztam.

2011. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

"Tudomásul kellene már venni, hogy aki nem megy el szavazni, annak a véleménye nem számít. "


Ezzel teljesen egyetértek.


"A leadott szavazatok több mint a 2/3-madát viszont megszerezte a Fidesz, jó lesz ehhez felnőni már."


Ez viszont tényszerű tévedés. A szavazatoknak csak 53%-át szerezte, csak mivel szinte minden egyénit vitt, így lett 68% mandátum belőle.

2011. júl. 9. 22:36
 14/29 anonim ***** válasza:
68%

Ha úgy lenne mint Angliában, ahol csak egyéni létezik, akkor a Fidesznek most 100%-a lenne! Hidd el, korrektebb a magyar rendszer, hogy azért csak nem vész el minden "nem a győztes jelöltre" leadott szavazat.


Ugyanakkor a 2/3-ot borzasztó nehéz elérni, ez Gyurcsány nélkül és az ország Mszp-Szdsz általi tönkretétele nélkül sohasem sikerült volna a Fidesznek.

2011. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"csak mivel szinte minden egyénit vitt". Ez azért önmagában is nagyon durva!! Figyeled mit írsz? A Fidesz vitt minden egyénit! Azaz, minden egyes, (KIVÉTEL NÉLKÜL MINDEN EGYES) egyéni jelöltjük győzött! Ezt úgy hívják, hogy totális támogatottság, iszonyatos fölény. Ezt nem lehet szépíteni, ez pont az ami! Ilyen nem szokott gyakran törénni a választásokon, világ viszonylatban sem! Olyan mértékű támogatottságot takar ez, amit még a kompenzációs rendszer sem tudott annyira kompenzálni, hogy megakadályozza a 2/3-ot.


Abban egyébként igazad van, hogy a szavazóknak nem szavazott a 2/3-a a Fideszre, "csupán" a mandátumok 68%-át szerezte meg a Fidesz.

2011. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Tudomásul kellene már venni, hogy aki nem megy el szavazni, annak a véleménye nem számít."


A szavazás kimenetelébe nem is, de az is egy vélemény, ha nem megy el valaki szavazni.

2011. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Tartózkodó vélemény. Azt jelenti, hogy nem támogatom a Fideszt, de nem is ellenzem, nem támogatom az Mszp-t, de nem is ellenzem, ugyanígy az Szdsz-Lmp-t, Jobbikot stb.


Őket egyik politikai oldal sem vonhatja bele, hogy lám ők is a másik ellen vannak, mert nincsenek senki ellen és senki mellett, hanem csak úgy vagyogatnak.


Ugyan miféle politikai erő akarna az olyanok kedvére tenni, akik a rendszerváltás óta még egyszer sem voltak szavazni? Ha bármelyik politikai erő olyan intézkedéseket tenne, amitől jobb lenne ezeknek az embereknek, ezek akkorsem mennének el szavazni, viszont az által, hogy az adott politikai erő nekik jót tesz, elbukhat olyan szavazókat, akik eddig is elmentek szavazni rájuk.


Ostobaság lenne a soha nem szavazókra úgy tekinteni, mint akik számítanak a politikában, mert az igazság az, hogy nem számítanak. Van véleményük, de a véleményüknek nincs semmi súlya, mert soha de soha nem jutnak el odáig, hogy ezt akárcsak egyszer is kifejezzék.

2011. júl. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Nem lenne kompenzáció, tehát az egyéni körzetekben minden nem a győztesre leadott szavazat teljesen elveszne?"


Igen. Mi ezen a furcsa?


Az új választási rendszer kb. olyan lesz, mint a mostani, csak egyszerűbb. Egyéni és listás részből fog állni a parlament, de kompenzációs lista és területi lista helyett 1 db országos listával, amire közvetlenül lehet szavazni.


Sokkal egyszerűbb, érthetőbb rendszer lesz, ráadásul olcsóbb. Mi a baj vele? Az, hogy a Jobbiknak nem tetszik (a Jobbiknak semmi sem tetszik), és akkor már neked is hisztizned kell?

2011. júl. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Amúgy jellemző a Barikád cikke, jól mutatja, hogy a jobbikosok mennyire képtelenek a gondolkodásra.


Idézem:


"a jelenlegi 386 helyett csak 200 honatyát, illetve honanyát választhatunk.


Áder bejelentette továbbá, hogy a Fidesz elképzelései szerint a jelenlegi 750 helyett kétszer annyi, 1500 ajánlásra lenne szükség egyéni jelölt állítására"


Mivel kb. a felére csökken a parlament mérete, és a hangoztatott tervek szerint az egyéni körzetek és a listás mandátumok aránya annyi lesz, mint most, ezért a körzetek 2x akkorák lesznek. Ennek megfelelően 2x annyi kopogtatócédula kell majd a jelöltállításhoz.


Ezt állítja be a barikád valami óriási változásként. Bár szerintem biztosan nem ekkora hülyék, csak az olvasóikat nézik annak :))))

2011. júl. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
A fő probléma nem az 1500 ajánlás, hanem hogy nincs kompenzáció. Tehát az egyéni szavazatok többsége feleslegesé válhat. Ez nagyon nem jó, és tudom, hogy Angliában is így van, de ott sem jó, és ott is felmerült, hogy megváltoztatják. Ami az 1500 ajánlást illeti, azért igenis jobb lenne, ha 750 maradna, kétszer akkora körzetekkel,(Tavaly még erről volt szó!) ugyanis eddig is sok volt a 750. Gondoljunk csak bele, egyáltalán nem normális(És mutatja, hogy a Jobbik igenis korrekt,és demokrata, ugyanis az LMP-t is bevédték ebből a szempontból, pedig igen messze állnak az LMP-től.), hogy egy a Parlamentbe egyébként bejutni képes, 7,4%-os párt csak a körzetek felében tud egyáltalán jelöltet állítani.Tehát eddig 350-400-nak kellett volna lenni, és most kéne 750-re emelni. Egyébként nem számban kéne meghatározni az ajánlások számát, hanem százalékban, ahogy az önkormányzatin is van, hisz valamennyi eltérés úgyis mindig lesz a körzetek lakossága között.
2011. júl. 10. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!