Miért ilyen elutasítóak ak az állampolgárok a királyság intézménye hallatán?
Történelmünkben ezer éven át a királyság honolt. Szinte példa nélküli volt a maga korában jogrendszere melyet jól tükröz az 1222-ben meghozott Aranybulla. E preambulumban II. András álltal oktrojált alkotmány az uralkodó személlyogkörét is csorbította a főurak mellett. Az idők folyamán történeti alkotmányosságunk midíg megújult(Pragmatica Sancio...stb...) 1741-ben királlyá koronázzák Mária Teréziát ki Európában az első újkori uralkodónők egyike. 1867-es kiegyezést köveően olj erős alapokra fektettük az alkotmányosságot, hogy 1944-ig csak pár alkalommal kellett azt módosítanunk. A szociálishállózat is korát meghaladva mutatja, hogy országunkban már az 1930-as években működött a családtámogatás. Az ipar virágzott, a gazdaság erősödött. A Pengő majda a Korona kontinentális visyonzlatokban keresett valutának biyonzult. Mind0g fiatal demokráciáról besyélünk holott a 1800-as évek vége óta növekvő tendenciát mutatott a választásra jogosultak száma. Mi az oka annak, hogy a társadalom elítélően nyilatkozik a monarchiáról?
Személyes véleményemet két részre osztanám:
1949-től 1989-ig a pártállam tevékenysége
1989-től a neoliberalizmus
07:08
"Honnan gondolod,hogy 1830-ban volt szociális támogatás?"
Volt, csak nem úgy hívták. Vicces, hogy a komcsik azt hiszik, hogy 1949 előtt az emberiség valamiféle Mad Max-ben élt.
"Még a Horthy rendszerben is a gazdasági cselédek,munkások nyomorban éltek?"
Kb. 1 millió gazdasági cseléd élt a Horthy-korban, és ők valóban nyomorognak. Megjegyzem, kb. ugyanennyi ember nyomorgott a fényességes 80-as években is. (10% élt a létminimum alatt).
"Az ország NEM virágzott,csak az arisztokraták éltek jól."
Sosem virágzik egy egész ország (képzeld, még az USA-ban is vannak szegények), és mindig az elit él a legjobban. Per definitionem. Még majd a végén arra is rájössz, hogy 2x2=4?
Van egy nagy rakás csökött agyú csőcselék, azok ilyen elutasítóak, agyukat liberális eszmék mosták át.
Mi normális emberek tudjuk, hogy ha egy nagy ember kiáll az erkélyre és elkiáltja magát hogy "köztársaság" az még nem törvényes.
Minden társadalomban vannak igen befolyásolható rétegek, ezek egyben a legbutábbak is, akik nem érik fel ésszel, hogy a köztársaság a legjobb terep a háttérmanipulációkra, lehet a zavarosban halászni.
"Miért ilyen elutasítóak ak az állampolgárok a királyság intézménye hallatán?"
Mert a királyság teljesen gyermeteg, komolytalan ötlet. Semmi szükség nincs rá, bohóckodás.
"Történelmünkben ezer éven át a királyság honolt."
Sőt. Történelmünkben ezer éven át az analfabétizmus is "honolt".
"Szinte példa nélküli volt a maga korában jogrendszere melyet jól tükröz az 1222-ben meghozott Aranybulla."
Minden ország jogrendszere egyedülálló, pl. lefogadom, hogy Tuvalu-ban vannak olyan jogszabályok, amik eltérnek a San Marino-i vonatkozó szabályoktól.
Szóval ezzel most nagyot mondtál.
"1867-es kiegyezést köveően olj erős alapokra fektettük az alkotmányosságot, hogy 1944-ig csak pár alkalommal kellett azt módosítanunk"
Nem tökmindegy két elvesztett világháború mellett, hogy hányszor kellett módosítani az alkotmányt? De az.
"A szociálishállózat is korát meghaladva mutatja, hogy országunkban már az 1930-as években működött a családtámogatás."
A szociális háló a 30-as években féloldalasan, ellentmondásosan fejlődött. Igazából csak a 30-as évek végére érte el az európai színvonalat. A 20-as években még elmaradott volt.
"Az ipar virágzott, a gazdaság erősödött."
Az ipar lassan fejlődött: 1920-ban még a lakosság 56%-a a mezőgazdaságban dolgozott, ez csak 1940-re süllyedt 50% alá. Az ipar %-ban mérve sokat nőtt, főleg a gépipar, de abszolút számokban kicsi maradt.
"A Pengő majda a Korona kontinentális visyonzlatokban keresett valutának biyonzult."
Először is előbb volt korona, aztán pengő.
Másodszor, a pénznemeket kisbetűvel írjuk.
Harmadszor, a korona egy értéktelen papírfecni lett 1918 után, és a pengőt csak 1927-ben vezették be.
Negyedszer, a pengő, amit 1927-ben vezettek be, kb. 1938-ig maradt stabil. Magyarország pedig 1931-ben lényegében külső államcsődöt jelentett.
Ezt persze a kor mércéjével kell mérni, akkoriban a legtöbb ország hasonló helyzetben volt, még Németország vagy Anglia is.
A mai magyar forint pl. nemzetközi színtéren egy sokkal komolyabb pénz, mint az 1930-as pengő, amit kb. sehol sem jegyeztek.
"Mi az oka annak, hogy a társadalom elítélően nyilatkozik a monarchiáról?"
Az, hogy semmi értelme. Ugyanis nem attól függ egy ország sikeressége, hogy monarchia-e vagy köztársaság. A monarchia bevezetése ezért fölösleges bohóckodás.
,,Történelmünkben ezer éven át a királyság honolt"
Előtte meg, nomádok voltunk, és kettős fejedelemségben éltünk. Nosza, válasszunk két fejedelmet, és kezdjünk el vándorolni!
,,Szinte példa nélküli volt a maga korában "
Mégis mi a fütykös volt példa nélküli? Mert én semmi példa nélküli dolgot nem látok.
,,preambulumban II. András álltal oktrojált alkotmány"
Istenem, amióta Orbán kitalálta, hogy preambulum...muszáj ezt a szót használni? Mert ez egy baromság!
,,Európában az első újkori uralkodónők egyike"
Aha...persze. Izé. Nagy Katalin? I. Erzsébet? ,,Véres" Mária? I. Izabella? VII. Kleopátra? Krisztina? I. Margit? Meg még egy rakás nevet sorolhatnék.
,,Az ipar virágzott, a gazdaság erősödött"
Hol? Mert nálunk aztán nem...
"A mai magyar forint pl. nemzetközi színtéren egy sokkal komolyabb pénz, mint az 1930-as pengő, amit kb. sehol sem jegyeztek. "
Tévedsz, a pengő sokkal jobb pénz volt mint ez a nyomorult forint azaz a vásárlóértéke sokkal nagyobb volt, ez pedig a bérből és fizetésből élőknek sokat jelent.
Az meg ki sz@rt érdekel, hogy hol jegyzik, tipikus tőzsdei alkusz duma.
19:17
"Tévedsz, a pengő sokkal jobb pénz volt"
Olyasféle játékpénz volt, mint az 1990 előtti forint. Nemzetközi forgalomban nem nagyon lehetett használni, nem jegyezték sehol.
07:19
"Olyasféle játékpénz volt, mint az 1990 előtti forint. Nemzetközi forgalomban nem nagyon lehetett használni, nem jegyezték sehol."
Sehol sincs előírva, hogy csak konvertibilis pénzért lehet külkereskedelmi forgalmat bonyolítani. Klíringelszámolásról vagy barterüzletekről nem hallottál még ? Ezeket a neoliberális emlőkön nevelkedettek szokták lefitymálni, akik a világméretű spekulációban érdekeltek, nekik fontos a konvertibilis pénz.
A másik ellendrukkernek, aki a mil és bilpengőt hozta fel, az a háború miatt volt, úgy lett volna jó ha nem lett volna I. és II vhb., marad a királyság és az erős pénz, a felforgató eszméket hirdetőket és a sötétben bujkáló bankár felbujtóikat azonnal ki kellett volna iktatni az élők sorából, a Föld népei érdekében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!