Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánból milyen miniszterelnök...

Orbánból milyen miniszterelnök lenne?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre
2009. márc. 28. 22:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
54%
Ugyanolyan, mint Fletóból, vagy akármelyik senkiháziból a mostani elitből. Szép választék.
2009. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
63%

egy hajszálnyival jobb lenne Viktor mint Fletó


rossz és nagyon rossz között lehet választani

2009. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim válasza:
56%
Szerintem jó lenne!Én jó embernek látom!
2009. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
69%
Azt tudom, hogy milyen volt. Fejlődött az ország, volt értelme csinálni a dolgokat. Remélem újra ilyen lesz.
2009. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Mondjuk Orbánt nem köpték le Ferivel ellentétben,meg nem fütyülték ki
2009. márc. 28. 23:12
 6/48 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon rossz, nekem nem kell cigány miniszterelnök. Nem maga a cigánysággal lenne a baj, hanem ahogy a cigányok viselkednek. A 13. havi nyugdíjat is ők vették el és mégis sok nyugdíjas odáig meg vissza van tőle.
2009. márc. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
77%

Egy dolgot nézzünk:

Az elmúlt 20-30 évben 4, azaz négy év volt, amikor csökkent az államadósság: 1998-1999-2000-2001, az összes többiben, főképpen az elmúlt 5-6 évben iszonyat nőtt.


Nem vagyok sem maszopos, se fityeszes, de elismerem, hogy Viktor azért vmit jól csinált, mivel az államadósság TÉNY, nem pártszimpátia kérdése.

2009. márc. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó: az is tény, hogy ha egy olyan ország vezetését veszed át, aminek épp előtte szedték úgy-ahogy ráncba a gazdaságát és töltötték fel úgy-ahogy a koffereit, akkor abból már legalábbis klasszisokkal könnyebb kihozni valamit, mintha pl. a jelenlegihez hasonló helyzetben veszed át.


Aki meg azt mondta, hogy Orbánt nem köpték le: egyszerűen azért, amiért pl. a pápát sem szokás leköpni. Orbán egyszerűen arra termett, hogy egy gyülekezet lelki vezetője legyen. Hogy ez a gyülekezet öt vagy ötmillió emberből áll-e, az édesmindegy, a lényeg, hogy vannak a bárányai, és van ő, a szeretett vezér. Azt pedig nem szokás leköpni.

Gyurcsánynak is volt/van rajongói köre, szó se róla, de óriási a különbség a rajongók és a hívők között. Rajongóból még lehet akár esküdt ellenség is, de hívőből soha; elvégre a Szent Ember sosem hibázik, legfeljebb a hívő hite rendül meg. És akkor még inkább kapaszkodik a hitébe, és megerősíti.

Gyurcsány viszont csak simán ember, kis e-vel és "szent" nélkül. Róla lehet beszélni, vitatkozni, gondolkodni, benne lehet csalódni, belőle lehet kiábrándulni, őt meg lehet gyűlölni, őt meg lehet vetni.

Messiás Viktort viszont nem. Ezért nem is köpik le. És ezért fognak engem most lepontozni a Viktor-hívők, míg ha Gyurcsány hibáiról írnék, azért nem pontoznának le a Gyurcsány-rajongók.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: egy dolog biztos, katasztrofálisan megromlana a viszonyunk a környező országokkal. Oroszékkal mindenképp, szlovákékkal még tovább romlana a helyzet, a románokról már nem is beszélve. Osztrákokkal, horvátokkal és ukránokkal talán nem lesz baj (bár ez utóbbi még kérdéses), viszont azon se lepődnék meg, ha még a szerbeket is magunk ellen hangolnák...

Országon belül meg tovább fertőzne a Nagymagyar-kór és a Klerikalizálódás-szindróma. Mintha nem lenne az előbbivel már így is épp elég baj, és mintha annyira hiányozna a másik is.


De mindegy. Hónapokon belül ki fog derülni úgyis. Vagy legkésőbb jövőre, de gyanítom, inkább már hónapokon belül. Akkor majd figyeljetek és jegyzeteljetek négy éven át.

2009. márc. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Én biztos nem pontozlak le és remélem a többiek sem.Ezt a kérdést azért tettem fel,mert kíváncsi vagyok az emberek véleményére!Lehet még írni nyugodtan
2009. márc. 29. 00:33
 10/48 anonim ***** válasza:
58%

A jelenlegi felhozatalból igen, jó lenne.

Kedves "Bokros úr csomagjának rajongója"! Annyira még a drága Viktor se tudta szarrá tenni az országot négy év alatt a hőn szeretett csomagocska után, hogy aztán az eddigi 7 év alatt Bokros úr haverjai, ismerősei csak Viktorra fogják a dolgot.

Az elmúlt években kormányzó pártOK kudarcot vallottak. A kisebbik (amelyik irányított) időben hagyta el a süllyedő hajót, hátha meg tud menteni valamit. Elkeserítem őket: legalább annyira hibásak mindketten, mindahányan. Elk.rtátok, nem kicsit, nagyon, úgy Feri, és drága haverjai: takarodjatok a p.csába! Csak így, ahogy barátok közt szoktatok beszélgetni...

2009. márc. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!