Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért a magyar...

Magyarországon miért a magyar a magyarnak a farkasa?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pl., hogy egy éve vettem egy 8éves használt Opelt (elötte pedig egy két ütemü Trabim volt), és amikor megláttot az egyik szomszédom, olyan eltorzult fejjel nézett, aztán elcsapta fejét és észre sem vett. (azotta persze urja köszön). Pedig nem Mercit vettem...

Ez csak egy példa volt, akkár naphosszat sorolhatnám....


2009. márc. 28. 21:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%

00:34 egyedi eset.

Van egy hülye a környezetedben. Ne általánosíts! De nem akarok vitát kezdeni, csak ez a kérdésre is lehet válasz, ha tényszerűen láttad, nem csak félreértés volt. De szerintem nem ismert meg, tényleg.

2009. márc. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert Magyarország tele van önző emberekkel, nagy tisztelet a kivételnek. Sajnos én se akartam hinni, mindaddig, míg nem jártam külföldön az utóbbi néhány évben. Mások kint az emberek úgy egyáltalán. És ez független az anyagi helyzettől, mert kint is vannak hasonló körülmények között élők, mégis tudnak egymásra őszintén mosolyogni.
2009. márc. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Csak egy példa: Van egy 25 éves egyedülálló lány ismerősöm viszonylag jól fizető munkával. Vett magának egy 2 szobás lakást, és egy Suzukit hitelre. Kb két hónap után az APEH lakossági bejelentésre vagyonosodási vizsgálatot végzett nála, mert az egyik szomszédjának nem volt szimpatikus, ezért bejelentette. A fószer teljesen meg volt róla győződve, hogy ennyi idősen hivatalos úton semmiképpen nem lehet neki lakása+autója, úgyhogy előre örült. De nem jött be neki.

Ez csak egy eset, de APEH-os ismerősömtől tudom, hogy amióta van lehetőség a névtelen bejelentésre, tízezer számra jönnek a tuti tippek, és feltételezések a szomszédokról, hogy "biztos adót csalnak, mert nekik már van plazma TV-jük, nekünk meg nem telik rá, pedig dolgozunk éjjel-nappal".

Egyszerűen borzalmas, hogy mekkora irigység van az emberek többségében. Ezt személyesen is tapasztalom. Csak azért mert átlagon felüli (nem sokkal) fizetésem van, és megtehettem, hogy néhány év spórolás után KP-ben vegyek egy új autót, voltam már drogkereskedőtől kezdve striciig minden, és biztos nem tisztességes úton szereztem a pénzt.

Tavaly volt szerencsém 8 hónapig Svédországban élni. Na, ott ilyet nem láttam. Ha valakinek több volt mint a másiknak, az nem nézte gyanakvóan, nem jelentette be az adóhatóságnál, hanem ugyanúgy kezelte, mint a többi embert. Semmi irigység nem volt bennük.

A magyaroknál valami kódolt genetikai tulajdonság, hogy "akinek több pénze van mint nekem az biztos nem tisztességes munkával kereste".

2009. márc. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!
2009. márc. 29. 06:31
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem, sajnos egyáltalán nem vicc amit valaki írt, tudod én nyugati sajtóban olvastam ilyet, hogy a magyar "genetikailag idióta", merthogy rengeteg megnyilvánulásunkra ők se találtak észszerű magyarázatot.

Aztán elgondolkodtam, ebben valóban van valami, ennyi rosszindulató embert még sehol nem láttam mint a magyarok között, ez mintha egy elszigetelt, teljesen eltérő mentalitású nép lenne ... a vicc se véletlenül van, hogy ugye a magyar kívánsága, hogy dögöljöün meg a szomszéd tehene .. na kb mi így állunk mindenhez


Mondjak egy tök hétköznapi példát?

Spanyolországban kint voltam ismerősnél és pont akkor vettek új autót. Na ne tudd meg, majd az egész utca azt ünnepelte, bulit szerveztek, meg vagy 20 utcabéli ki akarta próbálni milyen klassz, mentek vele egy kört, szóval egyszerűen örültek a másik örömének is, na itt meg mi folyik? Itt veszel egy új autót, és a szomszéd irigységből feljelent az apeh-nél.

Szted normális a magyar? Én egyértelműen mondom, hogy nem, de ez sajnos mentalitás, és ez változik a legnehezebben. Nem tudom honnan jön, de sajnos nagy igazság, a magyar egyszerűen idióta, ennyi, nincs oka se talán, így születünk ....

2009. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

Csak az a kérdésem lenne, hogy magyar emberek akár itt e jelenlegi kérdés alatt is miért alkotnak negatív véleményeket a saját vérükről? Ne érdekeljenek más nézetei légy büszke a szomszédodra úgy ahogy magadra mert mind a ketten magyarok vagytok!!!

Ember ember farkasa nem magyar magyarnak farkasa. A kommunizmus igenis mély befolyást gyakorolt minden magyar lelkében nem csoda hogy negatívan gondolkodnak néhányan a folyamatos 50-60 éve vagy nemtudom mennyi ideje tartó elnyomás miatt! DEEE a MAGYAR vér azt kívánja hogy:

SZEBB JÖVŐT, KITARTÁST REMÉNYT ÉS HAZASZERETETET!

2009. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Még egy utolsó megjegyzésként részemről annyit írnék hogy a se nyugati országokban se a skandináv részeken nemvolt akkora elnyomás mint itt volt a kommunisták által itt ezt nevelték bele az emberbe 50 éven át mégis mit várunk? hogy csettintésre megváltozzon 10M ember? nem amíg ilyen vezetőink vannak, akik 7 évig nem csinálnak semmit csak lopna csalnak hazudnak és elkúrják. nem kicsit nagyon.
2009. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt mondjuk, kösz, hogy bizonyítod. Bármi van, mindig másra fogjuk. Most éppen a komcsikra. Magyarázd már el nekem, hogy a kommunista rendszer hogyan nevelte az emberekbe az ilyen szintű irigységet amit most tapasztalunk. Ők maximum azt nevelték belénk, hogy simán lehet dolgoztatni 5000 embert egy olyan gyárban ahol valóban 200 munkahely van.
2009. márc. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

10:46-os: A "kommunizmusnak" ehhez kivételesen semmi köze, mivel már a legkorábbi időktől fogva ilyen a magyar, lásd István és Koppány. De azóta is minden királyunk egyik legnagyobb problémája az volt, hogy hogyan fogja össze a folyton marakodó magyar főurakat, és hogyan vegye rá őket, hogy együtt, az országért tegyenek már végre valamit, és ne csak egymással gáncsoskodjanak. Az energiáink legnagyobb részét sajna mindig is az kötötte le, hogyan tehetnénk keresztbe egymásnak.

És mint mondtam, az észtek pl. átélték ugyanezt, amit mi, és mégse mentegetőznek ezzel. Ők ezt letisztázták magukban, elintézték, és továbbléptek. Mi nem. De hát más is a mentalitás.

A vezetők pedig közülünk valók, és csak minket tükröznek. Amilyen az ország, olyan a kormánya. Ha a nép tisztességes lenne, akkor a vezetők is, mivel a vezetők is a nép fiai/lányai, ugyanabban a közegben nevelkednek/formálódnak, ugyanabból az alapból indulnak, így csak UGYANAZT tükrözik NAGYBAN, amit az átlagemberek sokasága kicsiben.

2009. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
a 12 54-es sok igazságot irt le, de leginkább azzal értettem egyett aki a hazaszeretettet irta.(nem értem mondjuk ö miért le pontozva, de tölem zöld tenyeret kaptatok) Jó lenne ha tényleg, LENNE ÖSSZETARTÁS. iRTAM, HOGY ELÖTTE A TRABIM VOLT, és az autokrol beszéltünk, és mondta, hogy az övébe van "számitogép vezérlés", én poénbol és viccesen mondtam, hogy az én Trabantomban olyan nincs... Erre megfagyott a levegö és csak ennyitt mondot az irigy szomszéd, "nem érdekel, hogy irigy vagy...Hangsulyozom nem olyan hangsulyal mondtam neki.
2009. márc. 29. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!