Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék semmiért nem felelős?

Az ellenzék semmiért nem felelős?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért jönnek olyan sokan azzal, hogy Gyurcsányék voltak/vannak hatalmon, ezért senki egy szóval se merje illetni Orbánékat, hanem mindent a regnáló kormánytól kell számonkérni - ha egyszer az ellenzék minden tőle telhetőt megtett, hogy ott gáncsolja a kormányt, ahol tudja, lenépszavaztasson mindent, véletlenül se támogasson semmit, folyamatosan hergelje a népet, hogy véletlenül se hallgasson senki az eszére, és maximálisan ellenséges hangulatot gerjesszenek?


Tényleg nem azért, semmiféle párhuzamot nem kívánok vonni, de mint hasonlat, ez mégis igen szemléletes: kicsit olyan ez az egész, mintha annak idején valaki azt mondta volna, hogy egyedül és kizárólag, csakis Jézus tehetett arról, hogy keresztre feszítették, mert ő tette és mondta mindazt, amit tett és mondott - és a dologban _az égvilágon SEMMI_ szerepe nem volt a tömegnek, aki ordítva-tombolva követelte Pilátustól, hogy feszítse meg.


(Hangsúlyozom újfent, NEM akarok párhuzamot vonni a szereplők között, csak a felelősségmegoszlás szempontjából találom megfelelően szemléletesnek a hasonlatot)


2009. márc. 24. 23:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok én se balos se jobbos, amit leírtam, azt látom, jártam külföldön, teljesen másképp viselkednek egymással az emberek. Lehet lepontozni, lehet tükörbe nézni. Ez az ország tisztelet a kivételnek tele van önző emberekkel. Mikor adtátok át utoljára a helyeteket egy törött végtagú vagy kisgyerekes vagy láthatóan magas kapaszkodón kapaszkodni nem tudó alacsony embertársatoknak? Elképesztő, amit látok az embereken, és mivel már járhattam külföldön, igaz, hogy nem sokat, de látom a különbséget. Hajrá, lehet változtatni, mert abban, hogy ide jutott az ország, egyaránt felelős a bal- és a jobboldal is, és a bólogató keljfeljancsi tömeg is. Nekem nem kell se a bal- se a jobboldal, hozzatok egy újat, aki még nem bizonyított, akit még nem fertőzött meg az önzés.
2009. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
12:22-es tiéd az 5 pont!
2009. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az ellenzék maximum annyiban hibás, hogy nem buktatta meg a kormányt.

A cselekedeteiért a kormány a hibás. Az ellenzék csak véleményt mond, más beleszólása nincsen. Nyújtottak be okos javaslatokat, amiket Gyurcsány zsigerből elutasított. Mert az a lényeg, hogy tönkretegye az országot. Ezek után az ellenzék hadd tehesse már meg, hogy kimondja, amit csinál a jelenlegi kormány az nem jó és felháborító.

Egyébként nem kell a népet Orbánnak hergelnie, mert ezt elvégzi helyette Gyurcsány.


"ellenzék minden tőle telhetőt megtett, hogy ott gáncsolja a kormányt, ahol tudja, lenépszavaztasson mindent, véletlenül se támogasson semmit"


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy még jó, hogy az ellenzék nem támogatja azt, aki az októbertől tartó válságot még nem próbálta meg orvosolni semmivel. Nem csinált a kormány azóta SEMMIT. De azt hallottuk, hogy mert Orbán Viktor sem lenne jobb, mert Orbán Viktor ezt mondta, mert Orbán Viktor így-úgy. Már elnézést, de a kormánynak eredetileg az ország vezetésével kellene elfoglalva lennie, azonban ezek az ellenzékkel foglalkoznak. Ez nem jó válságkezelő program, azonban az ellenzék lejáratására "kiváló". És a sok buta ember inkább most is Orbán Viktorral foglalkozik ahelyett, hogy látna.

A felosztás meg mindig is ez volt: a kormány kormányzik, az ellenzék kritizál.


Még egy idézet: "A politika színházában a kormány van a színpadon, az ellenzék pedig legfeljebb a nézők között lehet. Az előadás olyan rossz, annyira követhetetlen, hogy nem is érdemes tudni azt, ami a színpadon történik"

2009. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Láthatjátok mi lett a Fideszből
2023. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!