Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől fog jövőre csökkenni az...

Mitől fog jövőre csökkenni az államadósságunk?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi lennék.


1, Nem lessz nyugger kassza.

" ezzel nem azt mondom hogy a fideszelkúrta a pénzt, csak jobbhelyre is mehetett volna."


2, Csökken a fogyasztása az országnak, így kevesebb lessz a bevétel.


3, Az Eu reszesszióban van,nem beszélve a monetáris válságról, az az nem jönnek a befektetők,nem jön a reálgazdaságot élénkítő tőke.


4, Ha a hitelezőink megszagolják hogy ismét fizetési gondjaink lehetnek akkor ismét emel a jegybank?

" de akkor minek ez a nagy hű-hó,hiszen az ok hogy a bizalom nagy dolog,de valahogy soha nem követi jelentős kamat csökkentés a nagy történelmi államadósság lefaragásokat, csak a gazdasági ujságok hasábjain.


De akkor hogy is lessz jövőre? """"kövecskék , szép narancs kövecskék?"


2011. jún. 22. 22:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Széchenyi tervből adózó vállalkozásokból.
2011. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Majdcsak találnak még valamilyen magánpénzt, amit államosítani lehet - persze csakis a mi védelmünkben!


Pedro

2011. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Orbán Viktor átváltozik szupercsillagharcossá és megijed tőle az IMF. Gyerekek, így lesz a Chocapic!


Amúgy azt nem értem, hogy miért veszünk mi fel pénzt az IMF-től, meg Isten tudja kitől. Nem úgy van, hogy a pénz csak egy papírlap, aminek annyi az értéke, amennyit beleképzelünk? Akkor minek kell nekünk több pénz? Hogy ugyanannyi értéket és vagyont több papírlappal, lufival tudjunk kifejezni?

2011. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
11%
Még az sincs kizárva,hogy a milliomosok bankszámláját elkobozzák,mondván szükség van minden fillérre.És mit fognak tudni csinálni?Semmit.
2011. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 22:52,


NA neked sincs tipped a közgazdaságról, ügye? :)


A te elgondolásod szerint az az ország lenne a leggazdagabb, aki több papírcetlit tudna nyomtatni :)


Azért kell a hitel, hogy legyen az ország pénze mögött fedezet. Régen ez a fedezet az adott ország aranytartaléka volt, és a készpénz igazából az aranytartalék "virtuális" eladása volt. Vagyis a kezedben lévő ezer forint a nemzeti bank páncéltermében lévő x gramm arannyal volt egyenlő.


De ilyen-olyan okoknál fogva ezt sikerült megszüntetni (egyrészt kevés volt, másrészt meg pl nekünk már nincs aranytartalékunk, meg a dicső szovjetek meg amerikaiak szépen felosztották, és elvitték...)


Így manapság (na nem csak miattunk, de még amerikának is kevés aranya van ahhoz, hogy a komplett gazdaság mögötti pénzre legyen fedezete) inkább minden hitelezésből megy. Tehát én vagyok egy gazdag hitelező, az országnak meg nincs fedezete. Nekem van, így én (kamatért cserébe természetesen) vállalom, hogy "kezeskedek" a pénzért, nyújtok neki hitelt. Itt nem igazán a papírfecni darabszáma számít, hanem az, hogy a vállalkozók, befektetők, hitelezők megnyugodnak, hogy a befektetett pénzüket viszont fogják látni, hiszen az ország mögött ennyi és ennyi, megbízható pénz van, vagyis nem maradnak hoppon.


Ekkor a befektetők nyugisak, és az ország pénze sokat ér, hiszen stabil, jó befektetési lehetőség (amiből jól meg lehet gazdagodni).


Amikor nincs hitel (=nincs fedezet) az ország mögött, akkor zuhanni kezd a pénz, mert mindenki próbálja eladni a maga befektetését, és hát mivel nem kell senkinek, ezért zuhan az ára. A külföldi meg nem akarja elfogadni, mert nem ér semmit (nincs mögötte fedezet). Belülről nézve ez igazából nem lenne gond: belső piacon nem számít. De mivel a mai világban minden ország külső piacban is kénytelen gondolkodni (Magyarországon kevés az olaj, például) így rendkívül fontos, a szomszéd ország mit véleményezik a mi teljesítőképességünkről, adósbesorolásunkról.


Ha egy nagyon-nagy vállalat (=IMF) ad pénzt, akkor mindenki nyugis, mert ha az ország hülyeséget is csinál, a hitelezők akkor is megkapják a pénzüket. Ha nem ad hitelt, és visszavonul, akkor meg mindenki ideges lesz.


Dióhéjban :D

2011. jún. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 doboszoli ***** válasza:

Nagyon szépen levezetted a dolgot. De tényleg.

Kimagasló közgazdasági ismereteiddel tudnál valamit nyilatkozni a kérdésre is? Érdekelne.

2011. jún. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Attól,hogy Orbán őszre újabb adósságot csökkentő intézkedéseket jelent be! Ez vagy további megszorításokat jelent a kiskeresetűeknek,vagy újabb külön adókat vet ki egyes szektorokra. Kérdés csak az,hogy a befektetők hogyan tolerálják majd?
2011. jún. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"A te elgondolásod szerint az az ország lenne a leggazdagabb, aki több papírcetlit tudna nyomtatni :)"


Én pont az ellenkezőjét mondtam. Azt kérdeztem, hogy minek nekünk több pénz, amikor az csak annyit ér, amennyi fedezet van mögötte, azt viszont nem adnak vele. Tanulj meg szöveget értelmezni.

Amúgy köszönöm, hogy így levezetted.

2011. jún. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Egyébként Sir Butcher hallottam már olyat is, hogy munkafedezetet kellene a pénzhez kötni. Erről mi a véleményed?
2011. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Érdekes felvetés a hitel fedezetű gazdaság, bár elég merész. Valójában a pénz fedezetét a gazdaság teljesítőképessége, és az aranytartalék határozza meg. Attól, hogy az ország felvesz hitelt önmagában még a befektetők nem viseltetnek nagyobb bizalommal irántunk, és attól, hogy külföldi befektetők idehozzák a pénzüket, még nem feltétlenül lesz jobb helyzetben a gazdaság. Ha az IMF-től veszünk fel hitelt, akkor az IMF és a kormány kidolgoz egy iszonyatos megszorítócsomagot, ami általában a jóléti állam , a szociális juttatások, és segélyek leépítéséről , és a munkaerő leértékeléséről szól. Ekkor azt mondja a befektető, hogy bízunk ebben az országban, mert növekedési pályára fog állni, nem költekezik felelőtlenül. Idejön létesít 1000 munkahelyet adunk neki pár ezer milliárd pályázati pénz, és adókedvezményt. Most egyébként ugyanez történt, csak nem az IMF-től, hanem a piacról vettünk fel hitelt, egyébként magasabb kamattal mint a valutaalaptól lehetett volna..... Ez valójában azért jó a befektetőnek, mert látja, hogy a kormány csinált neki olcsó munkaerőt, és a munkavállaló annyit dolgozik neki amennyit csak ő akar, és mivel az adókedvezménnyel és a pályázati pénzekkel versenyelőnyhöz juttatta a kormány, ezért nem jelentenek neki konkurenciát a hazai vállalkozások. A profitot meg offshore cégekbe kimenti, itthon nem igazán fektet be. Az, hogy ez kell e nekünk az kérdéses....
2011. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!