Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem durva hogy aki nem kapcsol...

Nem durva hogy aki nem kapcsolja be a biztonsági övet azt 300 000 ft-ra is megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 15. 22:53
1 2 3 4 5
 31/42 doboszoli ***** válasza:
45%

A kérdés nem arról szólt, hogy jogosan büntetnek-e, ha nem tartod be a szabályokat. Erre a válaszom, igen. Egy jogszabályt, törvényt, stb. lehet nem szeretni, de be kell tartani.

A kérdés arról szólt, hogy nem durva-e az összeghatár a hatvanezres minimálbér, a 28 ezres szoc. ellátás, ill. annak fényében, hogy milliárdos sikításokat tussolunk el, tessék-lássák felfüggesztettel. Erre a válaszom: köcsögség, és egyértelműen pénzbehajtás szagú.

Így már érti mindenki ugye?

2011. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

"doboszoli válasza:


9:08

Meglehetősen nyakatekert magyarázat. Fideszes-e tetszik lenni? "


Nem. És ugyanez volt a válaszom akkor, amikor az extrém gyorshajtásért kiszabható büntetést 300ezerre emelte az MSZP. És akkoris, amikor szintén az MSZP a piros jelzésű vasúti átjárón való áthajtásért 300ezerre emelte a maximális büntetést. Ettől sem vagyunk elvtársak.

2011. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
43%

"A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:31"


Ezzel az a bökkenő, hogy ha betartod a szabályokat, akkor nem kell büntetést fizetni.

Aki nem képes ezt az egyébként nem túl bonyolult szabályt betartani az perkáljon. Ha kell, akkor ennyit. Tökmindegy, hogy milyen mértékű a büntetés, ha

1. az életedet mentheti meg, ha betartod a szabályt

2. Ha még erre sem vagy képes, akkor megérdemled, hogy fizess!

2011. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
10%

"A kérdés arról szólt, hogy nem durva-e az összeghatár a hatvanezres minimálbér, a 28 ezres szoc. ellátás, ill. annak fényében, hogy milliárdos sikításokat tussolunk el, tessék-lássák felfüggesztettel. Erre a válaszom: köcsögség, és egyértelműen pénzbehajtás szagú. "


Pénzbehajtás akkor lenne, ha azért lenne 100Ft büntetés, mert kék a szemed, tehát amiről nem tehetsz. De a szabályok tudatos és szándékos kikerülése igenis legyen megbüntetve. Olyan ez, mint hogy mondjuk a 20000Ft alatti lopásokért nem lenne büntetés, mert az csak kis tétel (kinek?).

2011. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:30


így van!

2011. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 doboszoli ***** válasza:
51%

Dolgoztam vezetőként.

Ha egy emberem disznóságot csinált, meghúztam a fizetését mondjuk 10 ezer forinttal, hogy fájjon neki, de ne tegye tönkre a család havi költségvetését.

Ezt úgy hívják, hogy empátia, amire bölcs kormányunk képtelen.

És láss csodát, emberünk tanult a dologból.

2011. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:31

Igen én is pontosan erre gondoltam. Azért írtam h "akasszuk fel" mert mire az ember ezt kifizetné addig ra már a "kötél egy jótékony megoldás" lesz neki.Tudom én h nem büntetnek meg ennyire, de miért kell így riogatni az embereket?

2011. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

"Dolgoztam vezetőként.

Ha egy emberem disznóságot csinált, meghúztam a fizetését mondjuk 10 ezer forinttal, hogy fájjon neki, de ne tegye tönkre a család havi költségvetését. "


Ha mondjuk tizedjére is szart csinál, akkor is egy tizessel vágod meg a fizetését? Azon amit elrontott ember(ek) élete forgott kockán?

2011. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 doboszoli ***** válasza:

Nem! Másodszorra elküldtem. De erre talán kétszer került sor. Mindemellett a legtöbb ma is előre köszön az utcán.

Egyik volt főnököm mondta anno, hogy engem az emberek,(dolgozók) nem szeretnek. Sebaj, válaszoltam, arra ott van a feleségem, a szeretőm, meg édesanyám. Egy a lényeg, hogy amit mondok, azt vita nélkül hajtsák végre.

Bocs az off-ért.

2011. jún. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

"Nem! Másodszorra elküldtem. De erre talán kétszer került sor."


Na látod... A biztonsági övért sem elsőre kapod a három kilót.

2011. jún. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!