Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak még olyan debilek...

Miért vannak még olyan debilek akik beveszik a nemzet-szocialista propagandát?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 09:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

12:54

Vannak akik szerint igen, a harmadik birodalom gengszterállam volt :))

2011. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 A kérdező kommentje:
és szerinted?
2011. jún. 16. 13:01
 73/80 anonim ***** válasza:

12:55

Eugenika:

Az manapság tudományos körökben elég egyértelmű, hogy az öröklött tulajdnságok befolyásolják az utódok képességeit.

Ezen alapul az eugenika. Erős tehetséges valamiben kiváló emberek utódai is jobbak lesznek mint az átlag. A "selejt" vmilyen hiányosság (pl alacsony iq) miatt öngondoskodásra munkára képtelen emberek utódai is jó eséllyel ilyenek lesznek, mert öröklik a szüleiktől a rossz tulajdnságokat.

A klasszikus eugenika erről szólt, hogy a munkaképtelen társadalom peremére szorult eltartottak szaporodását csökkentsék hogy ne legyenek a többiek terhére. Illetve hogy a kiváló emberek szaporodását elősegítsék.

A fajelmélet, a zsidók alacsonyabbrendűsége NEM tudományos eugenika ezt csak hitlerék (pontosabban rosenberg) találta ki és próbálta eugenikával magyarázni.


Anitszemitizmus:

Kitárgyaltuk. Bernard Lazare (aki maga is zsidó volt) elég jól körülírta az okait. A zsidók mindig befolyásos magas poziciókba kerülnek, meggazdagszanak és vissza is élnek hatalmukkal az érdekeik érvényesítése érdekében, ez irigységet vált ki a "befogadó" társadalom tagjaiban. Ráadásul a zsidók érdekei ritkán egyeznek meg a befogadó nép éérdekeivel tehát van reális alapja is az antiszemitizmusnak. Elhiszem hogy ha mondjuk a magyarok ilyen képességekkel rendelkeznének ők is ugyanezt tennék, de jelenleg (és régen is) egyedül a zsidó nép tudja így beenni magát más népek vezetésébe és rátenni a kezét a gazdaság vérkeringésre. Ebből lesz az antiszemitizmus.

2011. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 A kérdező kommentje:
szóval szimpla irigység az antiszemitizmus?
2011. jún. 16. 13:10
 75/80 anonim ***** válasza:

13:01

Sztem egy erős ideológiai alapokon nyugvó személyi diktatúra volt. Minden ilyen totalitárius rendszerre jellemző, hogy nem tűrik az ellenzéket.

Menségükre szóljon, hogy a -kommunistákkal ellentétben- nem is állították, hogy demokratikus berendezkedésre törekszenek.


"Aki nincs velünk, az ellenünk van".


És az erős ideológiai alap miatt ennek az ideológiának vannak hivei manapság is, mivel valós problémák ellen jött létre.


Aki NS hívő, az nem feltétlenül akar holokauszt-szerű népirtásokat elkövetni, vagy háborúzni hanem csak azok az elvek tetszettek neki amiket az NS vallott a társadalomról és a nemzetről.

2011. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:

13:10

Végülis igen. De nem szimpla. Egyrészt olyan ahogy az emberek irigykednek arra, aki befolyásos gazdag hatalma van. A zsidók ilyenek, ezekre irigykednek réjuk. Ennyi. Másrészt pedig az emberek (akik gondolkoznak) nem szeretik, ha azt látják, hogy más emberek (történetesen egy idegen néphez tartozó nemzetközi oligarchia) érdekei vannak előtérben az országuk nemzeti érdekei helyett.

Ez már elég ok rá.

2011. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 A kérdező kommentje:
szóval aki nem áll be a sorba azt utáljuk közösen? ez a lényege?
2011. jún. 16. 13:20
 78/80 anonim ***** válasza:

"délosz előtt is volt athéni demokrácia, rabszolgaság pedig még a 19. században is volt... és nem tudom miért jöttél a metoikoszokal, athénban az athéni polgárok szólhattak bele kivéve a nőket gyereket rabszolgákat és bevándorlókat, ez nagyon nem 10%. az pedig a példámban lényegtelen, hogy a penopolészoszi háborút ki nyerte..."


Kedves kérdező, ha nem ismered Athén berendezkedését, akkor legalább ne pampogj róla és ne példálózz vele. Athén lakosságának döntő többsége NEM volt polgár, csak eredetileg athéni férfiak voltak azok, tehát lényegében egy vezető réteg alakult ki származási alapon.

ráadásul csak Periklész alatt létezett ennek a kiváltságos rétegnek a demokrácia, pár emberöltőig, amíg a déloszi szövetség hatalmas pénzeivel ők rendelkeztek.

A peloponészoszi háborút is te hoztad fel, ezzel az egész off mellékszállal együtt, de nem mehettem el szó nélkül az ökörséged mellett.

2011. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 A kérdező kommentje:
És a szolóni törvények? Kleithenészi Attika rendszer?
2011. jún. 16. 17:10
 80/80 anonim ***** válasza:

Akkor még csak az alapokat rakták le, Szolón meg megállt félúton, nem volt a démosznak elég ereje a hatalomátvételhez, az arisztokrácia viszont gyenge volt a megtartásához, ez a legrosszabb ami történhet, ezért kerültek hatalomra a türannoszok.

Kleisztenész idejében szintén nem volt demokrácia, mert az átlag polgár nem ért rá a politikában való részvételre, mert dolgoznia is kellett. A déloszi pénzeknek hála tudták bevezetni a napidíjat a színházi előadásokon, a bíróságokon meg a népgyűlésen, így nem kellett a betevő miatt aggódnia annak aki részt vett a politikában. De ugye ez azzal járt, hogy sokkal több ember szívott helyettük.

2011. jún. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!