Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki legyen az új miniszterelnök?

Ki legyen az új miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Én Bokros Lajost javaslom!
2009. márc. 21. 21:54
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim válasza:
73%

Nagyon nagyra becsülöm Hankiss Elemért, és ez egy nagyon jó gondolat tőle.

Hankiss: legyen külföldi a magyar kormányfő!


Külföldi politikust kellene felkérni Magyarország "virtuális miniszterelnökének" – írja Hankiss Elemér félig komolyan, félig tréfásan a Figyelőben. Hankiss szívesen látná az ország élén például Bill Clintont, Helmut Kohlt, Margaret Thatchert, vagy „valaki mást a nagyok közül”.


A szociológus professzor szerint az importált politikusok saját tapasztalataik alapján kivezethetnék az országot a jelenlegi kritikus helyzetből. „Rendkívül tanulságos volna megtanulni egy-két hét vagy hónap alatt, hogyan működik a mindennapi valóságban mondjuk az amerikai elnök és a Kongresszus kényes egyensúlya, a dán negyedik út, a finn társadalmi reform és így tovább.”


Hankiss szerint az ügynek mindenképpen nagy és pozitív nemzetközi visszhangja lenne, így nemcsak remek országreklám volna, de a szakpolitikusok imázsát is növelné. A helyismeret hiányát komoly előkészítő anyagok pótolhatnák, a meghívást pedig érdemes lenne egy nagy hazai, vagy nemzetközi alapítványra bízni. Hankiss úgy véli a kívülről jöttek új szempontjaikkal, gondolataikkal kizökkenthetnék a hazai politikai gondolkodást és gyakorlatot a rossz kerékvágásból.


Egy ilyen program persze „egy pillanatig sem mentené föl az ország vezetőit, a parlamentet, kormányt, ellenzéket az alól, hogy ki-ki a maga területén és legjobb tudása szerint dolgozzék az ország gyarapodásán” – írja Hankiss Elemér.

2009. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
Végülis mindegy, csak végre olyan legyen, aki ért is hozzá! Valami közgazdász vagy mit tudom én.
2009. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
72%
Ha Torgyán Józsi bácsi visszatér a politikába, én megszavazom, legalább sokat nevetnénk.
2009. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
75%

Bokros legyen pénzügyminiszter a miniszterelnök meg legyen olyan,aki engedi bokrost dolgozni.


megjegyezném,hogy a megszorítások mellett a morált is javítani kéne (korrupció,adócsalás)


a külföldi miniszterelnök azért lenne jó,mert nem függne semmilyen érdekcsoporttól.


Vona Gábor esetén visszajönne a horthy rendszer,sztem azt senki se akarhatja

2009. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
85%
Talán Kupa Mihály
2009. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
68%
Én szintén Bokrosra szavazok! A kedves miniszterelnök úrnak vajon miért nem jut eszébe?
2009. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim válasza:
40%
Arnold Schwarzenegger
2009. márc. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
42%

Szavazzon Bokrosra akinek 3 anyja van!


Én emlékszem még a Bokros csomagra, bár pici voltam. Akkor sem éltünk jól, de anya egy lufit nem tudott nekem megvenni, pedig ott sírtam, hogy gyereknap a Népkertben mindenki lufizik, csak én nem. Anya meg ott vigasztalt, hogy nem tehet róla, nincs pénzünk...

Na, azok után, hogy most még "jobb" a helyzet.... Engem nem érdekel, hogy Bokros a maga ultramegszorító csomagjával pár (?) hónap alatt rendet tudna teremteni, hisz mi a garancia arra, hogy nem halok majd éhen a családommal?

Egyébként szerintem most az országnak Orbán Viktorra lenne szüksége, 4 év múlva pedig Vona Gáborra.


"Egyelőre nem foglalok állást. 03-21 23:34"

Kedves kérdező, rögtön a kérdés megírásánál megtetted!

2009. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%
Kettéáll a fülem az egyes válaszoktól! Habsburg György??? Nem mintha eddig a történelem során bármikor is jókat tapasztaltunk volna egyik Habsburggal kapcsolatban is...
2009. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem azokat az embereket akik még hisznek Orbánnak. Mikor elvesztette a választásokat, legelső dolga volt anno, hogy megkérdőjelezze a hitelességet. Képtelen volt elfogadni, hogy tisztességes versenyben veszített és képes volt a népet is eszeveszett módon uszítani. Azóta folyamatosan megoszt. Hogy nem veszitek észre, hogy senki nem jó neki, csak saját maga. Bárki jött, mindig bemocskolta és az emberek meg mégis őt istenitik. HOGY NEM VESZITEK ÉSZRE, MI TÖRTÉNIK? Azt szajkózza, hogy nincsen hitelesség, közben ő maga ásta azt alá, és ezért tartunk ott most, ahol. Egyetlen külföldi befektető nem mert ide jönni, mert a kormány döntésképtelen. És amikor dönteni készült? Ki volt, aki miatt nem lehetett egyetlen döntést véghez vinni? Ki akart népszavazást a tandíj, egészségügy esetében, nem beszélve előtte a kettős állampolgárságról is. Mindent ő kezdeményezett és ezért néznek ránk rossz szemmel az erdélyi magyarok most. Ha Te ülnél ott a miniszterelnöki székben, kedves olvasó, Téged is befeketítene, hiteltelenek állítana be. Ha meg nem sikerül semmi, akkor jön a kommunistázás. Csak éppen azt felejti el, hogy ő is KISZ tag volt. Ezt sem veszi senki észre? Ugyanolyan kommunista, mint akiket ő annak titulál, de abban különbözik, hogy eddig ő ártott a legtöbbet az országnak a hatalom megszerzése érdekében. Folyamatosan uszít, rombol és addig nem nyugszik mig el nem éri a célját. Még ha az ország olyan nehéz helyzetbe is kerül miatta, mint most. Ez Orbán Viktor. Egy jellemtelen, a hatalomért mindenre képes, hazug és képmutató ember. Számomra hitele még annyi sincsen, mint a Gyurcsánynak, akiből mellesleg ő maga csinált bohócot az ország kárára. Persze, jelen helyzetben már én is az előrehozott választásokat támogatom és remélem, hogy Bokros valahogyan mégis a helyére kerülhet a pénzügyminiszteri poszton. Az egész jelenlegi kormány és ellenzéki bandát deportálnám valahová jó messzire, hogy végre valaki értelmes ember is közel kerülhessen a tűzhöz.
2009. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!