Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha van egy "ismerősöm", aki...

Ha van egy "ismerősöm", aki valószínűleg úgy rokkantnyugdíjas, hogy semmi baja, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szemmel láthatóan semmi baja, táncol, futkározik, nehéz dolgokat cipel és van hogy egész nap biciklizik. Ezt valahol be lehet jelenteni?
2011. jún. 7. 19:44
1 2 3
 1/26 doboszoli ***** válasza:
61%
Ha haragszol rá, menj hozzá feleségül..D)
2011. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Helyi nyugdíjfolyósítónál próbálkozz!

Lehet lepontozni, de rohadt ocsmány dolog, a kamu rokkantnyugdíj.

2011. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Én alapjáraton nem szeretem az árulkodó effektust, de ezekben az esetekben minket lopnak meg ezek az emberek.
2011. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Lehet feljelenteni, de minek?

Már elkészült a törvény, hogy minden rokkant-nyugdíjast ismét bizottság elé hívnak, és akit "gyógyultnak" nyilvánítanak, attól megvonják a rokkant nyugdíjat.

Márpedig az egész törvény arra megy ki, hogy minél kevesebb ember éljen rokkant-nyugdíjból, mert üres a kassza.

2011. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Gondolkozz, ha van mivel, mielőtt feljelentgetni rohangálnál!Vannak betegségek, amiknek nincs egyértelmű külső jele.Például lehet valami idegi baja, pszichés problémája, azzal is lehet az ember rokkant.Vagy van például egy szomszédom sclerosis multiplexben szenved.Van úgy, hogy hetekig jól van, mint akinek semmi baja, aztán hetekig a kórházban ápolják,különféle tünetekkel, vagy épp otthon szenved, egy poharat nem bír megemelni.

Téged se nagyon foglalhat le a munka, ha ennyire ráérsz másokat lesni és feljelentéseket tervezgetni.

2011. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

Én is le vagyok százalékolva. Pedig kivülálló rajtam sem látja, hogy milyen súlyos gerinc és csipő betegségem van, nem birok állni egy "ballagásnyi" időtartamot és nem bírom a hosszú 2-3 órás üléseket, de amikor össztelszkópos kerékpáron kerékpározok, vagy kirándulok, ezt senki nem gondolná , hogy mennyit szenvedek, és ha sétálok akkor 100 méterenként tartok pihenőt stb...


Nálam is volt, hogy nehéz dolgot cipeltem, kb 150 méteren hazatoltam a kocsimat. És tudok nehéz tárgyakat arrébb húzni vonni, ágyat, szekrényt, csak megfelelő techinkával, be kell állítanom magam, mint egy robotnak, főként a comb izmomat használom.

Persze nem mindíg bírom, de ha kellő energiával rendelkezem és feszültséggel, akkor igen. Ezt csak az érti, akinek van ilyen hasonló betegsége. Mondjuk én nem kaptam teljes leszázalákolást, pedig dolgozni nem tudok, 40%-os vagyok.

Ezért egy kicsit igazságtalanságnak tűnik, ha ilyet hallok. De nem biztos, hogy úgy van, ahogy gondolod. Attól függ, hogy mivel van leszázalékolva, mert azt nem írtad. Például, ha belső szervét vették ki, vagy olyan izületi betegsége van (aminek most nem jut eszembe a neve) ami kiújul és elmúlik és így tovább és iszonyúan eldeformálja a kezeket stb. De lehet fájdalom mentes időszak, akkor futhat és táncolhat is örömében!!!

2011. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Az is lehet ,hogy pszichés alapon van rokkantságizva.Nem vagy vele a nap 24 órájában ,nem tudhatod nincsenek -e hirtelen minden ok nélküli hangulat váltásaid.

A feljelentéssel azért óvatosan ,mert azzal nem csupán az ismerősödet hanem orvost is csalással vádolsz.Ha nincs igazad és az ominózus doki karakán szép kis pert akaszthat a nyakadba.És nyeri.

Mi lesz itt?Megint AVH? Nekünk kis embereknek segíteni kéne egymást.

2011. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

"Szemmel láthatóan semmi baja, táncol, futkározik, nehéz dolgokat cipel és van hogy egész nap biciklizik."


Az értelmi fogyatékos is rokkantnyugdíjas. Csodálkozok, hogy te ezt nem tudtad.

2011. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
Nincs semmi teendő. Vagy orvos vagy? Akkor írj fel neki valami olyat ami legalább nem árt. És kész.
2011. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
24%

"Lehet lepontozni, de rohadt ocsmány dolog, a kamu rokkantnyugdíj."


Azért te egy fokkal ocsmányabb vagy. :)

2011. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!