Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar vállakozások előrejut...

A magyar vállakozások előrejutásában, fejlődésében, mekkora szerepet játszik a minőség?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez, első ránézésre nem politikai kérdés.

De még is van köze hozzá, hiszen lehet hogy nincs is,vagy annyra sovány az a réteg aki képes megfizetni az átlagnál minőségibbet, hogy nem lehet rá alapozni.


2011. jún. 7. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A piacon mindenki jóminöségü retket akar venni. Senki sem akar férgeset venni. Ez az igény még akkor is kikényszeriti a minöséget ha valaki nem akarna ezzel foglalkozni. A vállalkozás "termékét" al kell tudni adni.
2011. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de ha 20Ft vel drágább a szebb, az már nem fog úgy fogyni.


Persze egy retek nem igazán jó pld.


De a szolgáltatásoknál, magasabb értékű termékeknél, csak az ár számít szinte. Mivel a magyar átlag szegény,ezért árérzékeny. Ha szolgáltatásst végzel, és elfogadható szintet ütsz meg az 10nap, ha jó minőséget akarsz az 14nap. De akkor már senkit nem érdekel hogy miért is drágább, pedig nem vagy drágább, csak a plusz idődet szeretnéd elszámolni.


Kb az egész magyar gazdaság ezért tart itt.

Mert nincs pénz, és csak az alapvető termékekre és szolgáltatásokra van igény. Az az, össze van nyomódva a piac és egymást nyomják agyon a vállalkozások, illetve csak nagyon halványan működik a specialitálódás.


El van Q va!

2011. jún. 7. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Semekkorát. Fogyasztói társadalomban élünk, ahol az olcsó silány minőségből előállított mennyiség dominál. Ahhoz, hogy egy termék eladható legyen, rendkívül silánynak kell lennie. Aki elkezd minőséget gyártani azonnal tönkre is megy. Amíg az emberek szemlélete ilyen addig ez így is marad.
2011. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 doboszoli ***** válasza:

Két éve kezdtem télen a húsos szakmát, kistermelőként.

Volt egy dilemmám. Gyártsak tucatárut olcsón, vagy magasabb áron olyat, aminél a minőségben nincs kompromisszum.

Az utóbbi mellett döntöttem.

Csak, hogy az arányokat érzékeltessem, a májas hurka bolti ára abban a minőségben 500-750 forint kilónként, én 980-ért adom. Az átlag vásárló két kilót visz, tehát a középárhoz képest jó 300-zal többet fizet nálam kilónként,

vagyis egy étkezésre 4-5 főre plusz 6-700 forintot.

Ez a drága, (ki van mártogatva a tepsi is) vagy az aminek a felét hősiesen megeszik,(utána kutatja a hűtőt), a maradékra meg a kutya is sunyítva néz.

Szerintem jól döntöttem, azóta kialakult egy vásárlói köröm, akik akkor sem mennének máshová, ha harmadáron kapnának árut.

Ki-ki döntse el.

2011. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!