Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2010-ben a jobboldali...

Ha 2010-ben a jobboldali szavazók nem egységesen szavaznak, hanem megosztva a Fidesz, Jobbik és a MIÉP között akkor előfordulhat-e, hogy nem lesz kormányváltás?

Figyelt kérdés
A Jobbik szavazóit kérdezném, hogy ők miért nem a Fideszre szavaznak ha kormányváltást akarnak?
2009. márc. 19. 13:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kormányalakításhoz szavazat többség kell. Ez akkor is megvan, ha a jobbikra szavaznak 6-7 %. A fidesz szavazata mindenképp több lesz mint az mszp-é. GyF csak akkor tudna megint kormányt alapítani, ha mellette szavazna valaki, a jobbik pedig biztos nem fog. A kormányváltás gyakorlatilag biztos.
2009. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
Én a Jobbikra fogok szavazni, mint már leírtam.De egyet tudok:ha a Fidesz nem lesz hajlandó szigorítani a törvényeket, kiszélesíteni az önvédelemhez való jogunkat és nem lesz képes vagy nem akarja megfékezni a cigánybűnözést és befogni a száját a kissebbségnek, hogy tudja hol a helye, akkor én megyek ki külföldre, lehetőleg viszem a családomat is, mert egy büdös fillért nem fogok adózni nekik.A magyar nép nem akar, nem fog és nem is tud még négy évet kibírni ebben a terrorban.
2009. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Azért a Jobbik és a FIDESZ közt elég nagy ellentét van. Nem várható el a Jobbiktól, Jobbikosoktól hogy a FIDESZ-re szavazzanak. És fordítva sem. 2006-ban szerintem az egyik legelbaltázottabb lépése volt jobboldali szavazóknak, akik amúgy húztak a MIÉP-Jobbik-Harmadik út szövetségéhez, hogy végül a FIDESZ-re szavaztak. Akkor meglehetett volna a jobboldali szövetség, és meglett volna az esély, hogy ők alakítsanak kormányt (FIDESZ-MDF-MIÉP-Jobbik). Akkor még megvolt a lehetőség és talán a hajlandóság is köztük az együttműködésre. Kérdés, hogy ha 2010-ben mondjuk bekerül a Jobbik, és a FIDESZ csak úgy tud kormányt alakítani (úgy lesz meg a többsége), hogy szövetkeznie kell a Jobbikkal, és valami csoda (jelenleg elképzelhetetlennek tartom) folytán, akkor mennyire lenne ugyanaz a helyzet mint volt 2006-ban az MSZP-SZDSZ szövetséggel, hogy gyakorlatilag az SZDSZ, vagyis a kis "farok" kormányzott. A MIÉP amúgy szerintem tulajdonképpen süllyesztőben van.
2009. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Én nem vagyok otthon a politikában, csak azt tudom, hogy a sok rossz párt közül NEM a fideszre szavazok. Nekem a szüleim anno azt magyarázták, hogy Orbánnak csak a pénz kell (nyilván a többieknek is), de Orbán nem tudja irányítani az országot. Az újságban, TVben, meg mindenhol az van, hogy 'az MSZP így, meg úgy, azt a kormányt le kell váltani, nem lesz az úgy jó...stb...' A lényeg az, hogy bármi, amit Gyurcsány próbál intézkedni, azt Orbán kivétel nélkül mindig kritizálja.


Na, én ezért nem szavaznék a fideszre.

2009. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A szüleid tévedtek, Orbán jól kormányozta az országot. De ha nem hiszed akkor nézd meg most ki irányítja és hogy hol tart az ország.
2009. márc. 19. 18:03
 16/18 anonim ***** válasza:
30%
A fidesznek egy szélsőséges izraeli párt a testvérpártja. :'(
2009. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Likud azt hiszem.... :S (nem tudom hogy írják)


Orbán hülyesége ez az egy a tábor egy a zászló. El kellene fogadnia, hogy rajtuk kívül vannak még jobb oldali pártok, és esetleg koalícióra lépni velük... Ezért nem nyertek a 2006-os választásokon sem. Tanulhatnának belőle.


Úgy gondolom, hogy lesz kormányváltás akkor is, ha a Jobbik szavazói nem szavaznak át a Fideszre. Ha meg mégis alul marad a Fidesz, de legalább a Jobbik bejut a Parlamentbe, az sem "baj", sőt. Orbán Viktor most valóban csak szájkaratézik, hogy így a kormány, úgy a kormány, előre hozott választás kelle. A Jobbik a maga módján legalább próbál csinálni valamit. És így lesz ez akkor is, ha bejhutnak a Parlamentbe. Ha megismétlődne a helyzet, a Jobbik leváltaná a kormányt, nem csak mondaná.

Orbán megannyiszor elzavarhatta volna a kormányt, de nem tette, mert ő ezt demokratikus úton akarja intézni. Csak megjegyezném, hogy már majd' egy éve annak, hogy felbomlott az szdsz-maszop koalíció, a maszop kisebbségben kormányzik TÖRVÉNYTELENÜL! Hisz az emberek nem egyedül a maszopot választották meg! Orbán mégis hagyja, hogy törvénytelenül kormányozzanak, főleg most, hogy válság van és a maszop októbertől idáig még szart se csinált. Hát ezért nem szavazok a Fideszre.

2009. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem szavaznak a Fideszre, mert ők sem jobbak a Deákné vásznánál.

Változást akarunk és a Fidesz sem jobb az Mszp-nél.(jobbra húz, de nem jobboldali)

2009. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!