Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz arról, hogy a...

Mit gondolsz arról, hogy a KDNP elítéli a mai pedagógustüntetést?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 15:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azért az a + 25 nap szabadság nem rossz. A férjemnek jóval kevesebb szabadsága van. Pedagógus voltam 22 évig, aztán nem pedagógusként dolgoztam 8 évig, aztán újra pedagógusként. Minden pedagógusnak el kellene mennie egy kis könyvelést, fizikai munkát stb. végezni, s rájönnének, hogy még mindig nagyon jó helyzetben vannak sok más munkavállalónál. Mióta máshol, más munkát is végeztem, nem értek egyet az állandó elégedetlenkedésükkel.

Igaz, hogy bármikor nem mehetnek szabadságra, de van őszi szünet, tavaszi, téli, nyári. A férjemnek feleennyi szabadsága nincs, többet dolgozik, szóval nem kellene állandóan sírni.

Arról nem beszélve, hogy néhány kollegám reggel beesik kezdésre, (háromnegyed nyolcra ez általában nem sikerül), leadja az óráját, fél egykor már irány haza. S ami szomorú. egyre több ILYEN kollegám van.

Ja, de ha elégedetlenkedni kell, ők a leghangosabbak....

2011. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Minden pedagógusnak el kellene mennie egy kis könyvelést, fizikai munkát stb. végezni,"


és te voltál pedagógus 22évig.

nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek...

2011. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

16:34 állandó elégedetlenkedés? Mégis mi a fenéről beszélsz? Nem is emlékszem, hogy ez előtt mikor tüntettek legutóbb tanárok. Pont őket hallani a legritkábban elégedetlenkedni.

Az, hogy panaszkodnak az egyes emberek? Ki nem panaszkodik a munkájára? Szinte mindenki.

Bocsánat, te nem, pedig pedagógus vagy. Akkor hogy is van ez? Ja boccs, te is panaszkodsz a kollégáidra.


Amúgy a pedagógusin kívül szinte az összes többi munkahely úgy működik, ahogy leírtad, te pedig látod kinézed és lenézed azokat a kollégákat, akik így viselkednek. Egy pedagógusnak persze több a szünete, nade ő nem oszthatja be a szüneteit, neki munkaidőn kívül ingyen és bérmentve tananyagot kell terveznie, dolgozatokat összeállítania, javítania, a problémásabb/tehetségesebb gyerekekkel külön foglalkoznia, osztálykirándulásokat szerveznie, satöbbi. Ezt egy irodistának hol kell megcsinálnia?

És akkor már a fizetésekről ne is tegyünk említést.

Bár lehet, hogy Te se csinálsz ilyeneket, azért érzed olyan felhőtlennek az életedet pedagógusként? Az én lakókörnyezetemben élő pedagógusok rengeteget foglalkoznak a munkájukkal a munkaidejükön felül is és igen is rossz az, hogy ha szeretnék szervezni egy kirándulást a cimboráimmal tavasszal akkor vagy alkalmazkodunk a pedagógus cimborához és a tavaszi szünetre szervezzük vagy nem tudunk elmenni.


Hülye hasonlat, de ha választhatnék, hogy 70 évesen haljak meg, de én rendelkezzek a szabadidőm felett vagy 75 évesen, de mások osszák be a szabadidőmet azt hiszem én az előbbit választanám.

2011. jún. 5. 16:45
 14/21 anonim ***** válasza:
Azt gondolom róla, hogy úgysem nyom sokat a latba a KDNP. Ugyanúgy el fog tűnni a süllyesztőben, mint az FKGP.
2011. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nézzétek, írhattok bármit, higgyetek, amit akartok, de bizony a mai pedagógusok nagy része csak elégedetlenkedni tud. Pl. Miért féltek annyira a szakfelügyelőktől? Emiatt is sokan zúgolódnak, pedig az én fiatalkoromban rendszeresen beállítottak, nem ám úgy, mint ma szokás, egy hónappal előbb kiírják, kihez, milyen órára mennek. Persze, azon az órán aztán minden van, sokan ötször is elpróbálják.

Igen, az pl.nagy munka volt, mikor kézzel írtuk a tanmeneteket, órákra lebontva, most válogatni lehet, minden kiadó tanmenetet is ad a könyveihez. Osztálykirándulásra egy évben egyszer kell vinni a gyerekeket, ez együtt jár a pedagógus munkájával.

Egyébként a legtöbb dolgozónak a munkáltatója rendelkezik a szabadsága egy részével most is, s azoknak sem teljesen szabad a választása, akik nem pedagógusok, rengeteg ismerősöm nem tud akkor szabadságra menni, amikor akar, mert valakinek benn kell maradnia, tehát ők is beosztják. Ja, és hivatalosan is csak a felével rendelkezik a munkavállaló.

Pedagógusnak az menjen, aki ezt szereti csinálbni, ez az élete. Nekem valóban nem jutott eszembe, hogy elégedetlenkedjek, ma meg, amikor több száz pedagógus munka nélkül van, kifejezetten nem azoknak kellene elégedetlenkedniük, akiknek van munkájuk.

Hidd el, sokan lennének a helyedben!

2011. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

18:09

A "bezzeg az én időmben" ELÉGEDETLENKEDÉSre (csak hogy érezd, Te se csinálsz mást) nem reagálnék.



A "ne panaszkodjanak a pedagógusok, hisz a munkanélküli pedagógusoknak rosszabb" érvelésedre viszont igen, ez egy nem helyes érvelés, hisz ez a lánc tovább vihető, ne panaszkodjanak a munkanélküli pedagógusok, hisz a hajléktalanoknak rosszabb, de ők se panaszkodjanak, hisz az afrikai éhezőknek még rosszabb, és így tovább... Nem szeretném tovább ragozni, remélem érzed már, hogy miért badarság ezzel érvelni.

2011. jún. 5. 18:51
 17/21 anonim ***** válasza:
Valóban nem kívánok vitatkozni tovább veled, mert úgyis legyőzól a rutinoddal.
2011. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit hozzátennék, hogy nem vagyok pedagógus, sokkal kevesebb iskolával rendelkezem és sokkal jobban keresek, mint ők. Nagyon messze vagyok én is az igazán jól kereső emberektől, de tudom, hogy sokan lennének a helyemben (köztük szerintem szinte az összes pedagógus is), amiért hálás is vagyok a sorsnak, de ez még nem jelenti azt, hogy ha igazságtalanság ér, akkor ne háborodnék fel.

Ne haragudj meg, de még mindig nem tudok túllépni ezen az érveléseden, olyan abszurd.

2011. jún. 5. 19:15
 19/21 A kérdező kommentje:

Remélem ez végleg tisztázza, hogy van-e alapja annak, hogy a pedagógusok hőbörögnek:


"Csak a pályakezdő pedagógusok keresnek rosszabbul a fiatal orvosoknál a diplomások körében; tanulás helyett jobban megéri érettségi után banki alkalmazottnak állni, vagy az informatikai, energetikai szektorban munka után nézni – derül ki a Fizetések.hu friss felméréséből. Pályakezdőként a kötelező nyolc osztály többet ér, mint a szakiskolai végzettség - írja a Magyar Nemzet."

2011. jún. 6. 08:11
 20/21 anonim ***** válasza:
Debreceni közmunkásokról riport ma este az RTL Klub Hiradójában. Pedagógusok, mint utcaseprők! Annyi évi tanulás után ezt tudják nekik nyújtani. És ehhez egy szava sincs a dicsőséges KDNP-nek?
2011. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!