Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán Viktor elvileg...

Ha Orbán Viktor elvileg Oxfordban tanult, akkor hogyhogy nem tud angolul?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy valami konyhaszinten beszél, de azt nem nevezném angoltudásnak. A youtube-on fenn volt egy videó (most már nem találom, aki megtalálja, annak megköszönöm!), amikor a görög miniszterelnökkel "beszélt" angolul. Gyakorlatilag nekem égett a pofám attól a "nyelvtudástól". Ha ennyire töri az angolt, akkor miért nem bízza magát a tolmácsokra?


És hogy az istenbe boldogult Oxfordban?


2011. máj. 27. 22:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%
Mert egy rendkívül ostoba ember.
2011. máj. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

22:56


"Attól függ, mit nevezel "tudásnak". Számomra mindig magától értetődő volt, hogy aki "tud" egy nyelvet, az felsőfokú szinten beszéli, akármikor akármit le tud fordítani."


1. Ha a felsőfokú beszéd a kritérium, akkor Magyarországon 2-3 politikus lehet, aki tud angolul. Amúgy meg nem kötelező magas szinten tudni, mert ott vannak a tolmácsok.


2. Attól, hogy valaki nehezen beszél angolul, még lehet, hogy mindent ért és mindent le tud fordítani. Ugyanis ezek különböző képességek, amik nem feltétlenül vannak ugyanolyan szinten valakinél.

2011. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Viktátor tényleg nem az Oxfordban, hanem a Roxfortban tanult. Olyan varázslatokat is tanult ott, hogy hogy kell kivarázsolni az országból a pénzt és az embereket manipulálni.
2011. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

"Ezért nézem hülyének azokat a hülye tizenéveseket, akik 2-3 nyelvet beálítanak a beszélt nyelvek közé, egyet sem tudnak."


Irigykedsz arra, hogy a tizenéveseknek manapság több a lehetőségük nyelveket tanulni? Megkeseredett egy ember vagy te, és állítom, buta, mint a föld:)

2011. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Irigykedsz arra, hogy a tizenéveseknek manapság több a lehetőségük nyelveket tanulni? Megkeseredett egy ember vagy te, és állítom, buta, mint a föld:)"


Kicsit félrement.

Olvasd el ezt a kérdést, én írtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


Nekem több lehetőségem van nyelveket tanulni, mint az átlag gyereknek. Kéttannyelvűbe járok, magántanárom is van.

Szerintem a pszichológiai elemzést hagyd meg olyannak, aki ért hozzá.

2011. máj. 28. 13:54
 16/20 A kérdező kommentje:
És még valami: az, hogy kiírják a beszélt nyelvek közé az összes nyelvet, amit suliban tanulnak, annyiból kellemetlen számomra kedves Pszichológus Úr, hogy ezzel csak nagyképűsködni akarnak. Nem hiszel nekem? Miért van kinn a német akkor olyan osztálytársamnál, akiről tudom, hogy max. 3-as szinten áll németből? Ha valaki buta, mint a föld, akkor azok a szóban forgó tizenévesek (tisztelet a kivételnek). Ők még abban a hitben élnek, hogy számít az, hogy mit írnak ki. Holott komolyabb emberek már eleve nem is regisztrálnak ezekre a közösségi oldalakra.
2011. máj. 28. 14:01
 17/20 anonim válasza:
A közösségi oldalak kapcsolattartás céljából születtek. Amilyen begyepesedett vagy, neked nem nagyon van kivel tartanod a kapcsolatot szerintem. Mellesleg neked sincs több lehetőséged nyelvet tanulni, a húgom nem jár kéttannyelvűbe, mégis remekül beszéli az angolt, melyet kiskora óta tanul, és a franciát is, amelyet csak 2 éve, mert heti 5 órában tanulják, francia anyanyelvű tanár segítségével. Szerintem kicsit vissza kéne fognod magad mások bírálásával, mert ezzel a nagyzolással nem sok jóra számíthatsz az életben.
2011. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"A közösségi oldalak kapcsolattartás céljából születtek. Amilyen begyepesedett vagy, neked nem nagyon van kivel tartanod a kapcsolatot szerintem."


Ez megint pontosan olyan, mint mikor előbb állítottad, hogy nyilván nincs lehetőségem nyelveket tanulni, mert irigykedek. Inkább te vagy az, aki másokat bírálsz, úgy, hogy nem is ismered őket. Semmit nem tudsz rólam, de már kijelented, hogy nyilván begyöpösödött öregember vagyok, akinek nincsenek barátai és nem ismer nyelveket. Aki ugye buta, mint a föld.


Amit leírtam, az egy vélemény. Lehet lovagolni a fb-on, mindenesetre ha sok jót nem is, azt el lehet mondani róla, hogy távolsági kapcsolattartásra jó. Nekem is sokat segít jelenleg, mert így könnyebben szervezünk meg egy túrát a barátaimmal. De szerintem itt ki is merül az előnye, mert a legtöbb korombeli csak arra használja, hogy ott nyavajogjon, kiélje a napi képmutatását a fellengzős idézetekkel, amiknek a felét nem érti, a nyelvek beállításával és azzal, hogy kijelezhesse, hogy kapcsolatban van. Vitatkozhatsz velem, de nem fogsz meggyőzni se erről, se arról, amit a fb-kal és a nyelvekkel kapcsolatban írtam. Tudom, hogy jól esik belekötni valamibe, vagy valaki olyanba, aki kicsit bírálóan írja le a valóságot, de a legtöbben akkor is csk nagyzolásból tesznek ki több idegen nyelvet a beszélt nyelvek közé. Szerintem aki olyan szinten beszél egy nyelvet, nem is feltétlenül érzi szükségét, hogy kiírja. Minek? Mit nyer vele? Aki ismeri, úgyis tudja, hogy mire képes.

2011. máj. 29. 14:45
 19/20 anonim ***** válasza:

"Az én fogalmaim szerint akkor tud valaki egy nyelvet, ha egy tolmács szintjén van, addig csak töri, vagy egy kicsit tud."

A tolmács, az tolmács, a miniszterelnök meg miniszterelnök. Utóbbi elég ha tűrhető szinten megérteti magát egy tárgyaláson és megérti, amit mondanak neki.

2015. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Itt van Orbán Viktor valós angol nyelvi tudása:

https://www.youtube.com/watch?v=hMp_cMQMfuE


Mindenki döntse el saját maga, hogy Magyarország első emberétől elegendő-e ennyi nyelvtudás.

2018. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!