Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán Viktor elvileg...

Ha Orbán Viktor elvileg Oxfordban tanult, akkor hogyhogy nem tud angolul?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy valami konyhaszinten beszél, de azt nem nevezném angoltudásnak. A youtube-on fenn volt egy videó (most már nem találom, aki megtalálja, annak megköszönöm!), amikor a görög miniszterelnökkel "beszélt" angolul. Gyakorlatilag nekem égett a pofám attól a "nyelvtudástól". Ha ennyire töri az angolt, akkor miért nem bízza magát a tolmácsokra?


És hogy az istenbe boldogult Oxfordban?


2011. máj. 27. 22:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Azt azért nem állítanám, hogy nem tud angolul. A kiejtése hagy némi kívánnivalót maga után. Illetve hagyna, ha pl. angol miniszterelnök lenne. De nem az. Magyarul meg jól tud.
2011. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
84%
most nem akarom semmilyen negatív jelzőkkel illetni mert .....y de lehet azért is mert mondjuk: valaki középszinten lerakja az angol nyelvvizsgát, és nem is használja akkor persze hogy elfelejti(mondjuk nem hiszem hogy ne használná mert mégis csak unió és NATO tagok vagyunk)de lehet az is hogy csak olyan kamu mint a választási kampányok;)
2011. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Ő a Roxfordban tanult, ugyanúgy mint harry.
2011. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Én épp legutóbb, amikor az újraszervezésről beszélt, jegyeztem meg, hogy egész jól beszél angolul. Akcentusa van, de könyörgöm, kinek nincs, aki nem az anyanyelvén beszél? Sok mindenbe bele lehet kötni vele kapcsolatban, de speciel ebbe szerintem nem.
2011. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Azt azért nem állítanám, hogy nem tud angolul."


Attól függ, mit nevezel "tudásnak". Számomra mindig magától értetődő volt, hogy aki "tud" egy nyelvet, az felsőfokú szinten beszéli, akármikor akármit le tud fordítani. Akkor már elmondhatja, hogy "tudja" a nyelvet. Ezért nézem hülyének azokat a hülye tizenéveseket, akik 2-3 nyelvet beálítanak a beszélt nyelvek közé, egyet sem tudnak. Az, hogy meg tudnak oldani pár feladatot, amiket középszintű tudással rendelkező nyelvtanulóknak szántak, és magyarok szerkesztették, az nem nyelvtudás. Az én fogalmaim szerint akkor tud valaki egy nyelvet, ha egy tolmács szintjén van, addig csak töri, vagy egy kicsit tud. Na mindegy.


De én nem csak a kiejtésre gondolok, azon a videón tényleg borzalmas, ahogy makog, állandóan ugyanazt a pár szót használja sokszor rossz szót rossz értelemben.


Engem ez nem zavar annyira, csak azt nem értem, hogy hogy tanulhatott így Oxfordban. Nem lehet, hogy ezt csak kitalálták, hozzáírták az életrajzához?

2011. máj. 27. 22:56
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A makogás nem biztos, hogy a nyelvtudás hiányát jelenti. Lehet, hogy csak nem tudott mit mondani. Magyarul is szokott az ember makogni. Az meg, hogy csak beírták az életrajzába ostobaság, nyilván van valami papírja arról, hogy Oxfordban végzett.
2011. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Az meg hülyeség, hogy tolmácsszinten kéne beszélni. Én például ha angolul kell megszólalnom, akkor átvált az agyam, és képtelen lennék magyarra lefordítani amit mond a másik vagy amit én mondok.
2011. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok oda Orbán Viktorért (szerintem ezt itt sokan tudjátok :))), de volt az egyetemen olyan külföldi évfolyamtársam, aki még annyira sem tudott magyarul, mint Orbán angolul, mégis kijárta az öt évet, és lediplomázott. Orbán meg szerintem egy félévet, max. egy évet volt kint. Igaz, volt olyan évfolyamtársam, nem is egy, akit Németországból küldtek haza pár hét után a "konyhanyelvtudása" miatt...


Én inkább azt kérdezném, hogy mit hadovál össze-vissza a "sötét múltról" az, aki maga is a része (KISZ-titkárként), illetve haszonélvezője volt a Kádár-rendszernek? Meg mit játssza a nemzetközi tőkeellenességet az, aki a Soros-alapítvány ösztöndíjával járta a világot? Hiteltelen alak az olyan, aki belecsinál az ezüsttálcába, amelyből jóllakott.

2011. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ragyogóan beszél angolul.

De nem ez lenne az érdekes vagy a baj.

Hanem az hogy Soros Gyuri bácsi fizette a tanulmányait,ami sokat sejtet, de az átlag magyarnak semmi jót.

2011. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Ő Héber nyelven beszélt.

Nem kellet neki az Angol nyelvtudás.

2011. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!