Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon megelőzi 2014-ben a...

Vajon megelőzi 2014-ben a Jobbik az MSZP-t?

Figyelt kérdés
Ugye egy ideje folyamatosan ott lohol a nyakában, de megelőzni egyelőre nem sikerült. Vajon 2014-ben sikerülni fog?
2011. máj. 22. 22:52
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%

Én abban bízok, hogy legkésőbb 2013-ban a nép ráébred arra (mint a Skynet :P )hogy a pártok semmit sem fognak megoldani, a pártok nem azért jöttek létre, hogy a nép helyzetét megoldják. Legkésőbb 2013-ban a népnek békésen ki kell vonulnia az utcára, és aki rendet mer bontani, azt a nép ott helyben megdádázza. Ezek után a nép átveszi az irányítást és megkezdi az elszámoltatást, amit a fidesz is beígért. Ez elég álomszerűen hangzik, de igazából ez lenne a helyes.

Azt mindenki látja szerintem, hogy fidesz+mszp+lmp egykutya. Kérdésem: igaz-e az, hogy a parlamentbe csak korrupt, irányítható emberek juthatnak be? Ha igen, akkor a jobbik is az, ha nem, akkor a fidesz nagyon gyorsan lépni fog a jobbik ellen. A jobbik csak is egy esetben kerülhet kormányra, ha ő is a terv része. A fidesz 2/3-al nem fogja engedni, hogy a jobbik majd a hatalomrajutás után elszámoltassa, aki ismeri a mai helyzetet, az tudja miről beszélek. Tehát, ha a jobbik választással hatalomra jut, akkor bebizonyítja, hogy ő is a fidesz kutyája.

Nem hiszem, hogy annyira demokratikusak lennének a választások, mert amikor Feri 30%-on állt és 200ezer aláírást gyűjtöttek, hogy lemondjon, nem mondott le. Pedig a demokrácia egyik alapvető pillére a társadalmi szerződés, amely kimondja, hogy a nép bármikor bárkit visszahívhat. Ezek után senki ne gondolja azt, hogy a 2010-es választáson a nép jól szétrúgta az mszp seggét, mert korábban sem tudta, csak az mszp most hagyta.

Ezt gondoljátok végig, és ahelyett, hogy leszavaztok, beszéljük meg.

2011. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

22:22


Az, hogy mindenpolitikusgazember és mindenpártegykutya, nem egy ultraokos, hűdeintelligens, felvilágosult vélemény, hanem egy mindig, mindenhol nagyon elterjedt vélemény, ti. a politikát nem értő, műveletlen emberkék tucat-álláspontja. Sohasem fog az emberek többsége "rájönni" erre, mert aki egy kicsit is érti, miről szól a politika, az nem fog visszabutulni erre a szintre.

2011. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

18:16

"Azt mindenki látja szerintem, hogy fidesz+mszp+lmp egykutya."

Szerintem ezzel nem tévedtem. Fidesz-mszp barátság nem titok, a vezetők jóban vannak, sőt még olykor üzletelnek is egymással, és bár ez pletyka, de 2006 környékén Viktor és ferenc együtt nyaralt+a család. Schiffer András nagyapja ha jól tudom Szakasits Árpád volt, aki 1948-ban az ország miniszterelnöke lett. Szerinted Schiffer mit tanult a szülőktől? És kikkel vette magát körül? Igazából ez a három párt egykutya.


"mindenpolitikusgazember"

én ezt nem mondtam, kérdeztem. Ha szerinted nem, akkor ott a válaszom az előző kommentben, ha igen, akkor is ott van...

A régebbi hozzászólásomnak nem ez volt a legérdekesebb része, hanem ami utána jön.

2011. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"A régebbi hozzászólásomnak nem ez volt a legérdekesebb része, hanem ami utána jön."


Ami utána jött, az már teljesen értelmetlen volt. Egy csomó fogalmat félreértesz (pl.: demokrácia, társadalmi szerződés) és ezért össze-vissza gondolkodsz. Javaslom, hogy szerezz egy bevezető politológiai tankönyvet és tanuld meg az alapfogalmakat. Ez részemről nem letolás, csak jó tanács.

2011. máj. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

00:15

Mit értesz demokrácia alatt? Miben tévedtem?


társadalmi szerződés: "Ha vezetőik visszaélnek a rájuk ruházott hatalommal, jogukban áll, sőt kötelességük felbontani ezt az elméleti megállapodást, és új vezetőket választani." - ez lett volna, amikor aláírást gyűjtöttek Gyurcsány ellen, de nem tudták érvényesíteni az akaratukat. Ha jól értelmezem ez a demokrácia egyik alappillérének a hiánya.

2011. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Már most megelőzte
2011. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!