Miért érzek nagyon erős vágyakozást a '70-es évek második fele és a '80-as évek első fele iránt?
A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 20:27
"Csak éppen van közel fél évszázad hátrányunk, nem kéne elfelejteni. Ez a nagy különbség."
Ez baromság.
1,Ezt már kifejtettem neked egy másik kérdésben,ha szeretnéd belinkelem.
2,Csehország,Lengyelország,Szlovákia,Románia.
Nekik nem "fél évszázad hátrányuk" ahogy te nevezed?
Románián kívül talán már mind jobban állnak nálunk.
"Románián kívül talán már mind jobban állnak nálunk."
Köszönhetően, a szoci-szadeszos "kormányzásnak".
De az osztrák életszínvonalat és gazdasági fejlettséget még a csehek sem közelítik meg, és még jó darabig nem is fogják. Az 1920-as években pedig Csehszlovákia segélyezte az éhező Ausztriát :)
"Kádár nevével fémjelzett hátbatámadása a forradalomnak."
Na akkor most ideje lenne elővenni a történelem könyvet.
Mennyit tudsz erről a témáról?Fogadjunk,hogy annyit,hogy Kádár elment Moszkvába ott kinevezték és "elárulta" az országot,de lehet még ennyit se.
Tudni illik,hogy mikor Kádárt elvitték Moszkvába(személyesen Andropov küldte érte Münnichet)
akkor választhatott kevesebb mint 8 órán belül.
Moszkva több lehetőséget felvetett.
Azt mondták Kádárnak,hogy vagy elvállalod vagy megy vissza Gerő és Rákosi.
Na melyik is a jobb verzió?
"Tömeges kivégzések, sok éves börtönök a társadalom megfélemlítése ismét"
Nyilván nem vagy tisztába azzal a ténnyel ,hogy Kádárt 57 tavaszán Kínába hívatták Mao Ce Tunghoz ,aki a forradalom több 10000-es megtorlását követelte.Ugyanilyen súly nyomódott rá az NDK felől és Bulgária felől is.
"Kádár ravaszabb volt mint elődei akik szovjet csizmával a magyarság arcába tapostak. Tudta ,hogy a nyílt elnyomás a konok és dacos magyarokban ellenállást szül. Ezért a sokkal kifinomultabb módszerekhez folyamodott"
Nagyon ravasz volt.
Kádárt szerették az emberek.Mikor beszédet mondott te kordont nem láttál előtte.
Ha ritkán elment színházba akkor se úgy foglalt helyet mint mondjuk Rákosi,aki sötétedés után ült le a díszpáholyba.Kádár beült a lakosság közé.
"Látszólagos jólétet biztosított azoknak akik csendben maradtak. Ne foglalkozz a politikával lesz majd Trabantod, lesz hobbi kerted. Ha nem ártod bele magad a dolgokba akkor még afelett is szemet hunyunk ,hogy össznépi elfoglaltsággá vált a gyárak szétlopása. Ha nem teszel fel kényes kérdéseket, akkor még útlevelet is kaphatsz. Ha elfelejted ’56-os és ,hogy több tízezer szovjet katona állomásozik a az országodban akkor cinkosan összekacsint veled a rezsim. Az emberek pedig belefáradtak a harcba, az a szánalmas hobbi kert, az ocsmány konfekció ruhák elérhetősége, a kapun belüli munkanélküliség tespedő könnyedsége, az olcsó égetett szeszek bódulata elfedte ,hogy éppenséggel egy megszállt országban élnek, idegen irányítás alatt."
Az nem látszólagos jólét volt.
Ugyan miből tartotta volna fent?Várj tudom a választ hát hitelből.
Ezzel csak az a baj,hogy az első hitelt 76-ba vették fel és akkor se a jólét fenntartása érdekében.
"Beletörődtek, gerincük megtört, mert az ami egyik felöl stabilitásnak tűnt másik nézetből kilátástalanság, a kitörés lehetősége nélkül."
Most még ennyi sincs sokaknak.
"A Kádár-korszak sokkal de sokkal kártékonyabb volt mint hasonszőrű elődei és könnyen lehet ,hogy helyrehozhatatlan örökséget hagyott a tanácstalan utódokra. Persze arról is lehetne oldalakat írni ,hogy a Kádár rendszer gazdaságpolitikája miként kormányozta a szakadék szélére az országot a 80-as évek végére...de ez már egy másik történet."
Hát persze.
Csak pillantsunk rá az államadóssági rátára.
Hány éves vagy?
Theroux
"Köszönhetően, a szoci-szadeszos "kormányzásnak""
Így igaz,csak a Fideszt és az MDF-t kifelejtetted a felsorolásból.
"De az osztrák életszínvonalat és gazdasági fejlettséget még a csehek sem közelítik meg, és még jó darabig nem is fogják. Az 1920-as években pedig Csehszlovákia segélyezte az éhező Ausztriát :)"
Ez igaz,csak azt ne felejtsük el,hogy Ausztriába dúlt a háború,Csehszlovákiában is természetesen,de fele akkor "nyüzsgés" nem volt.
Lehet itt érveket felsorakoztatni, pro és kontra.
Egy biztos. Az átlag magyar, (tehát a TÖBBSÉG, akinek se gyára, se szabadalma, sem családi öröksége) a pénztárcáján, és a pillanatnyi életminőségén méri le az aktuális kormány eredményességét. Mindenkinek egy (nagyon rövid) élete van, amit szeretne emberhez méltóan leélni, netán úgy költözni az árnyékvilágba, hogy láthatja a gyereke boldogulását is.
Minden más "hosszú távú" elképzelés, meg majd 2087-ben szlogen hidegen hagyja.
A fent említett időben ez meg volt.
Egy kis memória frissítés:
Egy nagy gyárban tervező mérnökként dolgoztam. Annak és általában a gyáraknak, de még a kisebb egységeknek is volt:
Önálló lakásépítési programja. Ma=0
Alacsony, vagy 0%kamatú lakásépítés támogatása. Ma=0
Óvodája, esetleg bőlcsődéje. Ma=0
Szakmunkásképzési programja. Ma=0
Támogatta a felsőfokú pl.SzET-es képzést Ma=0
Több sport telepe volt vízi v. pálya. Ma=0
Kiránduló, tömegsport rendezvényei: Ma=0
Önálló könyvtára, Kultúrháza. Ma=0
Esteleg több üdülője. Ma=0
Támogatott középiskolákat és általános iskolákat, pl tornaterem építéssel. Ma=0
Nem volt széthúzás a lakosságban.
Gyakorlatilag mindenki rendszerellenes volt, igaz ezért nem sokat tett. Viszont elég volt ahhoz, hogy az emberek nem ugrottak értelmetlenül és agresszívan egymásnak a politikai nézeteik miatt.
Közbiztonság volt.
A rendőr tudta a dolgát és kellően éber volt. Nem kellett betojnom attól, hogy a gyerekemet majd kábítószerrrel etetik be, vagy elrabolják. Rengeteg gyereknevelő program volt. Az úttörőházak és az iskolák tele voltak szakkörökkel. Színjátszó, báb, modellező, rádióamatőr, ... Volt MHSZ ha egy kicsit fejlődni akartál, vagy ingyen jogsit teherautóra. Elképesztő mértékű és ingyenes volt a sportélet.
Szóval ezeken túl még számos pozitívum volt, amit azóta elvesztettünk. De leginkább az erkölcsünket.
Ma az marad talpon aki valamilyen szinten és bárdolatlanul átveri a másik embertársát, vagy élősködik az állami javakon.
22 éve az un. "rendszerváltás" óta ugyanazok vannak hatalmon, akik egymás között megegyezve tették tönkre az országot. Elképesztő állami vagyonok alakultak át jogtalanul néhányezer kiváltságos magánvagyonává. Gusztustalan ahogy azok az értékek amelyeket a szocialista rendszer sem tett tönkre, néhány év leforgása alatt eltüntek. Gyárak, üzemek, üzemi nyaralók, sportelepek, kultúrházak, úttörőházak,... közvagyonok.
Már nincs iparunk, nincs mezőgazdaságunk, nincs egészségügyünk, nincs közbiztonságunk, nincs létbiztonságunk, tönkremennek önkormányzatok, tönkremennek közintézmények.
Miért kellene szeretnem ezt a rabló korszakot?
Ultracivil!
Gratulálok az összefoglalóhoz, nagyon tetszett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!