Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érveket tudtok az LMP...

Milyen érveket tudtok az LMP ellen?

Figyelt kérdés

Eddig nem mondtak olyan dolgokat, ami nekem nagyon nem tetszene, szóval esélyes, hogy most vasárnap rájuk szavaznék. Gondoltam felteszem a kérdést, hátha kimaradtam valamiből.


- Ugyanúgy kritizálják a MSZP-t, mint a Fideszt.

- Zuglóban nem támogatták a MSZP-t, szóval nem csak a szájuk jár.

- A trianon emléknappal kapcsolatban senki sem szavazott nemmel. Schiffer igent nyomott, 12 ember tartózkodott. Egyébként csak az mszp szavazott nemmel.

- Ők próbálták bevezetni a plázaépítési moratóriumot. Érdekes módon erre nem zsidózott a kurucinfó

- Ők jelentették fel Gyurcsányt(pedig a "20 évért 20 év" nem az ő dumájuk volt)

- A nemzetközi diplomácia előtt tiszta lappal kezdhetnének, bár ez nem érdekel sok embert


Eddig csak olyan ellenérvek voltak, hogy "szdsz2", "orrnehéz" én meg "konzumidióta" vagyok. De bővebben még senki nem fejtette ki, hiába kértem. Ezért döntöttem a kérdés feltevése mellet. Mindenkit arra kérek, hogy lehetőleg ne másik párt mellett, hanem az lmp ELLEN érveljen, már amennyire ez politikában kivitelezhető.

Előre is köszönöm!


2011. máj. 4. 22:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

"Budapesti vagyok, tehát nem érzem a cigányok közelségét,"


Én is budapesti vagyok, de már éreztem ütéseket a tarkómon a jóvoltukból.

2011. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

"Milyen érveket tudtok az LMP ellen?"


Mivel én egy nemzeti érzelmű,mérsékelten konzervatív beállítottságú ember vagyok ezért számomra az LMP nem választási alternatíva.


Főbb ellenérveim:


-Támogatják a homokosok házasságát és gyerek örökbefogadását.Vmint a "gender-ideológiát" vallják.


-Támogatják a drogok legalizálását.


-A cigánykérdést a cigányok pozitív diszkriminálásával akarják megoldani.A többségi társadalom ellenében.(Úgy ahogy azt az MSZP-SZDSZ kormány is csinálta 8 évig.)


-Kultúr és-társadalompolitikai kérdésekben ugyanazon álláspontot képviseli mint az SZDSZ.


-Az LMP másodvonalának tagsága szinte a régi SZDSZ-ből verbuválódott(Gondolok itt arra hogy az SZDSZ ÚJ Generáció nevű ifjúsági szervezetének összes egykori tagja ma bennt van az LMP-ben)


-Állítólag "zöldeknek" hívják magukat,de még egy konkrét,szakmaian kidolgozott törvényjavaslatot nem nyújtottak be a környezet és állatvédelemmel kapcsolatban.


-Állítólag "antiglobalisták" mégis egy amerikai pénzeszsák üzletember,Richard Field finanszírozza őket,vmint szervezeti kapcsolatban állnak azzal a TASZ-szal amit a hírhedt globalista pénzember,Soros György támogat pénzügyileg.


-Hiányoznak a pártból a szakemberek.(Leszámítva 1-2 biológust akik a párt vezérkarában csücsülnek)


-Nem tud konstruktív ellenzéke lenni a kormánynak.Elzárkóznak bármiféle politikai együttműködéstől,nincs komprumisszumkészségük.


Nagyvonalakban ennyi lenne.


Amúgy az LMP-ből sosem lesz nagy párt.Pedig törekszik rá hogy átvegye a hanyatló MSZP-től a Fidesz riválisának helyét.De ezt megfelelő propaganda,szakemberek,financiális háttér,kiépített kapcsolatrendszer és társadalmi beágyazódottság híján nem fogja tudni.


20/F

2011. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
a saját jellemzésedből kihagytad a tudatlant, nézz utána a dolgoknak amiket leírtál...
2011. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

23:17


Érveim mindegyike megállja a helyét a valóság talaján.

2011. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
22%
dehogy állja meg, előítélet és propaganda krémes egyvelege, majd holnap kielemezem, de most késő van
2011. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

"Egy gyárat lehet máshova telepíteni, tele vagyunk pusztákkal. "


Futrinkák mindenhol élnek, ennyi erővel semelyik pusztára se lehetne építeni semmit.

2011. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

"Budapesti vagyok, tehát nem érzem a cigányok közelségét,"


hazudsz! Az egész belváros azon belül is a 8 ker de lényegében már mindenhol tele elárasztották Budapestet is.

2011. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%

"ma 23:10"-nek igazat adok.


Nemrég megkérdeztem egy LMP-szimpatizáns barátnőmet, hogy ha egy sötét sikátorban éjjel sétálgatna, s vele szemben jönne pár cigánylegény, egy másik alkalommal pedig pár gárdista, melyiktől félne jobban? Azt felelte: a gárdistáktól.


Ezután már nem volt miről beszélnem vele...

2011. máj. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
23%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:50


Ilyen okostojások felém is előfordulnak.

Azért megyek majd el ebből az országból (nem, nem hívom Magyarországnak, mert már rég nem az), mert elegem van abból, hogy ez a fajta őrület egyre gyakoribb lesz a környezetemben és gondolom az egész országban is.

2011. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%

"Milyen érveket tudtok az LMP ellen?"


Millió érvet találhatsz ellenük, akárcsak bármely más politikai erő ellen. Az egyik ellenérvcsokrot már több változatban is olvastad. Ezek döntően a szélsőjobbtól (nemzeti oldaltól, rasszistáktól, náciktól --- ki-ki a saját ízlése szerint fogalmazzza meg) jönnek. Miután ez láthatóan nem egyezik a te értékrendeddel, nem hiszem, hogy különösebb hatással lenne rád. A másik oldalról is támadták korábban, tudniillik nem áll ki elég következetesen az emberi jogok és a demokratikus értékek mellett, de pont Gyöngyöspatával kapcsolatos hozzáállásuk bizonyította, hogy ebben következetesek.


Ha viszont túl lépünk a fő politikai törésvonalon, és hagyományos kategóriákban nézzük, akkor az ultrabalos társadalmi és gazdasági elképzelései zavarhatnak (a többi parlamenti párthoz hasonlóan az atyáskodó állam koncepcióját támogatják a kapitalista egyéni felelősségvállalással szemben, és az embereket is ilyen üzenetekkel igyekeznek megszólítani), ha csak nem egyezik ez a te értékrendeddel is.


Ezenkívül az átütőerőt sem igazán lehet érezni felőlük, pedig történelmi esély van ma Magyarországon, hogy a velejéig korrupt, elhasználódott, de még mindig a "legerősebb ellenzéki párt" poxzíciójában levő MSZP-t kiszorítsa egy jól felépített demokratikus erő az "egyik váltópárt" pozíciójából. Ezt az esélyt kár lenne eljátszani.

2011. máj. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!