Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha mind a két nagy párt...

Ha mind a két nagy párt rossz, és ezt a szavazók nagy része elismeri, akkor minek szavaznak rájuk?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy a "kisebbik rossz" elvén választják valamelyiket. Kérdés: minek, ha mindkettőt rossznak tartják? Van még annyi más párt! Ha új vezetőréteget akarnak, akkor miért tartják fent a régit?

Most a szavazás arról szól, hogy az a párt kerüljön hatalomra, amire szavazok, vagy arról, hogy kinyilvánítsam a véleményemet? Mert gondolom sokan azért nem szavaznak kisebb pártokra, mert úgymond "elveszne" a szavazatuk. De ez nyilvánvaló hülyeség.


2009. márc. 8. 14:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem kötelességem szavazni,csak jogom.Nem hat meg ,hogy kik harcoltak ezért,én nem fogok 2 szarkupac közül egyik hatalmához sem asszisztálni..álmodozni meg nem kell,a többi mind esélytelen,igaza van az előttem szólónak.Én most is boldog vagyok,annakj ellenéráe hogy nehéz helyzetben vagyunk.Hiszem ,hogy lesz még egyszer lehetőségem arra,hogy ne 2 rossz közül a kisebbik rosszat válasszam,hanem két jó közül a jobbikat!
2009. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

nem elég hitelesnek lenni sajnos. kell egy karizmatikus személy is hozzá. mondjuk most csak utóbbi van meg, úgyhogy könnyű a választás, illetve a nem választás.


egyébként a politikai pártok igyekeznek a tömeg igényeit kielégíteni ,bármit is jelentsen ez (jó vagy rossz). bármit azért nem tehetnek ,mert különben senki nem szavazna rájuk egy idő után.


ezért nem tartom rossznak,ha valaki nem megy el szavazni,ha senki nem érdemli meg. végsősoron az illető politikai elit járatja le magát ezzel,és nem mondhatja egy ilyen választás után senki,hogy a tömeget képviseli,mikor alig járultak az urnákhoz.


szerintem ez is egyfajta jelzés a hatalom számára.

2009. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Látom sokan nem fogták fel, amit leírtam. Nem csak két párt van ma Magyarországon!

A 17:01-nek: de pont azért olyan kis támogatottságú az adott kis párt, mert TE és a többiek, akik azért nem szavaznak, mert "nem számítana" nem mennek el szavazni és teszik rájuk a voksukat!

A kérdésemmel pont erre akartam rávilágítani, hogy nem igaz, hogy ezt az emberek nem értik meg!

2009. márc. 9. 19:17
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
Tessék indítani egy ingyenes on-line közvélemény-kutatást (van lehetőség), hogy kire szavaznának az emberek. Ha nem csak párszáz ember fog ezen a kutatáson voksolni, hanem többezer, és tényleg megjelölik a noname pártocskákat, akkor megyek, és szavazok egy noname pártocskára. Oké? Mert akkor látom értelmét, hogy nem csak a nagyhatalmakat látják az emberek. De amíg azok viszik el a pálmát, így on-line is, akiknek az uralmához én nem járulok hozzá, addig szerinted van értelme? Míg az emberek fejéből nem tudjuk kiiktatni a 2 nagyhatalmat, addig a kicsiknek nincs esélyük, ha elmegyek, ha nem. A fejeseknek egyszer észre kéne venniük, hogy mi a búbánat miatt nem megy el minden szavazásra jogosult, aki elmehetne.
2009. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

Egyetértek. Több közvéleménykutató készít rendszeresen kutatásokat. A kis pártok ezeken sem szerepelnek túl jól, tehát nem azon múlik,hogy én rájuk szavazok-e.


De teljesen mindegy ,hogy kicsi vagy nagy. Nincs értelmes vezető,aki felkeltené a figyelmet.

2009. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek leszólják a pártokat, aztán ha eljön a választás napja, a jogosultak szokásos 70%-a el fog menni szavazni, és 90%-uk a két nagy párt egyikére fog szavazni. Tehát divatos nyavalygásról van szó, semmi egyébről.


Tanulság: az emberekről a tetteik többet mondanak, mint a szavaik. A nagy többség azt állítja, hogy nem fog szavazni, mert ő annyira finom ember, hogy a politikával nem mocskolja össze hófehér kacsóit. Aztán elmegy és szavaz.

2009. márc. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Zola18 ***** válasza:
78%
Mert az emberek reménykednek h talán ez a (mára már) elcseszett ország talpra állhat de ez nem a politikusokon múlik hanem nekünk kellene tennünk valamit.
2009. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
nem kötelessége, csak joga elmenni szavazni. mindenki aki elmegy és voksol valakire, aki utánna nyer, szerintem elveszti jogát, hogy utánna kritizálja azok munkáját. Ha van két tányér szar és választhatok, melyiket eszem meg, akkor nem választok és nem eszem meg, aki megeszi, ne panaszkodjon. Érvénytelen szavazás esetén talán elgondolkodnak.
2009. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
"Ha nem csak párszáz ember fog ezen a kutatáson voksolni, hanem többezer, és tényleg megjelölik a noname pártocskákat, akkor megyek, és szavazok egy noname pártocskára."
2009. dec. 8. 22:42
 20/21 A kérdező kommentje:
Ezért tartunk itt, ahol.
2009. dec. 8. 22:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!