Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha mind a két nagy párt...

Ha mind a két nagy párt rossz, és ezt a szavazók nagy része elismeri, akkor minek szavaznak rájuk?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy a "kisebbik rossz" elvén választják valamelyiket. Kérdés: minek, ha mindkettőt rossznak tartják? Van még annyi más párt! Ha új vezetőréteget akarnak, akkor miért tartják fent a régit?

Most a szavazás arról szól, hogy az a párt kerüljön hatalomra, amire szavazok, vagy arról, hogy kinyilvánítsam a véleményemet? Mert gondolom sokan azért nem szavaznak kisebb pártokra, mert úgymond "elveszne" a szavazatuk. De ez nyilvánvaló hülyeség.


2009. márc. 8. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Mert az egyik kicsit kevésbé rossz. A többi meg (amíg nincs valami nagy változás) - esélytelen. De azok is rosszak.
2009. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

azért a jobbik talán jobb mint a fidesz és az mszp

esélyt kéne nekik adni - hátha tennének odafent vmi hasznosat értünk

2009. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Mert sajnos nincs olyan párt, amire lehetne még szavazni!! MDF-úgy sz*r ahogy van, az SZDSZ szintúgy, a Jobbikról meg inkább nem is mondanék semmit!!!
2009. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Látod,én ezért nem szavazok:-)
2009. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Mert senki nincs, akire lehetne.


A pártok közül már csak a Jobbik nem volt hatalmon,de ők a MIÉPből váltak ki. Nem tudom ki akar egy Csurka féle, de annál radikálisabb alakulatot. Én nem.


Egyébként el lehet olvasni a programjukat. Egyértelműen keresztény konzervatív idegengyűlölő gondolkodás jellemzi őket.


[link]

2009. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De pont ezt írtam, nem igaz, hogy ezeken kívül nincs más párt?
2009. márc. 8. 19:44
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Én nem szavazok, mert már idegesít, hogy a család egyes tagjai is összevesznek emiatt, és nincs kedvem elmenni szavazni. Nem tudom, van másik párt is, persze, de nem ismerem a programjaikat. Jó lenne egy friss csapatot választani, akikben még van energia újítani, és tényleg cselekedni, akiket még nem fertőzött meg a kapzsiság.
2009. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én viszont úgy vagyok vele, hogy aki nem megy el szavazni, és ezáltal nem nyilvánítja ki a véleményét, az utána ne is nyivákoljon, hogy rossz az ország. Mivel ő sz@rt rá. Én spec. tuti fogok szavazni, akár valamelyik noname pártra is.
2009. márc. 8. 20:10
 9/21 anonim válasza:
72%
Mindenkinek kötelessége!!!! és joga elmenni szavazni. Valamikor a nagy elődök Kossuth, Petőfi, mind-mind a szavazati jogokért harcoltak. Azért, hogy TI - akik azt irtátok szartok az egészre - is kinyilvánithassátok az akaratotokat. Lemondani a szavazati jogotokról annyi, mint a Gyurcsány-kormányt, vagy akár az Orbán pártot támogatni. Ezt akarjátok? Vegyétek tudomásul ebben az országban csak akkor lesz népakarat, ma minden egyes ember, a béna, a sánta, a pupos, a vak, és még a néma is elmegy szavazni. Ha nincs két kezem mert levágták, akkor a két lábam egyikével fogom beixelni a választó papirt. Magyarok vagytok ti is, és mindenki aki ebben az országban él! Menjetek szavazni!
2009. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Én azért nem megyek el, mert nem látom értelmét, ugyanis ha kis pártra is szavazok, amelyikben látok fantáziát, nagyon kevesen tesznek majd ugyanígy, hanem a "hagyományokat követve" továbbra is a 2 nagy hülyére fognak szavazni. És nem siránkozok, hogy milyen az ország, mert én a saját életemben és környezetemben teszek azért, hogy legalább ebben a körben legyen jó, és ne kelljen nyafogni, engem az bánt igazán, hogy családtagok is összevesznek ezeken, pedig nincs értelme, szóval azalatt az idő alatt inkább mást is csinálhatnának, ami értelmesebb, ne ezen veszekedjenek az emberek. Majd ha az országnak legalább a fele rájön, hogy ezekre a marhákra nincs értelme szavazni, és hajlandók lesznek olyanokra is szavazni, akiknek most kicsi a támogatottságuk (de lehet, hogy sokkal értelmesebbek), akkor majd én is elmegyek, és leteszem a voksom. De egyelőre ezt én még nem látom.
2009. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!