Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Orbán a középosztály ellen...

"Orbán a középosztály ellen fordult". Olvassátok el. Szerintetek lesz ebből tüntetés, tiltakozás, és lázadás?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 30. 15:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Audi, Mercedes, Opel"


Samsung, Nokia, IBM folytassam? Szép nagy nevek, eshetünk hasra tőlük, de a hasznukat nem vesszük, mert az összeszerelő üzemeiket hozták ide. Álltathatjuk magunkat, de a pénzpiacok egyszer már nagyon "beárazták" a szerepünket kis híján bele is buktunk.


Hogy járulékos beszállítói állásokat teremtenek? Kkv-k, meg ilyenek.

Hát ja. A legendákban. Ha netán mégis: egy multi a bőrt is lenyúzza arról a magyar kkv-ről, nincsenek alku pozícióban.

De még inkább szokásos, hogy a multi hozza magával a kedvenc beszállítóit. Akik ugye szintén nem ingyér jönnek. Vagy megy egy flextronics féléhez, aki szintén nem ingyér jöttek, és szart se fizetnek a munkavállalóiknak, tehát lehetnek olcsók.

Ki van ez találva.

Mégegyszer nem vitatni kellene ezt, mert a pénzpiaci befektetők már az arcunkba dörgölték, hogy ez az igazság. Inkább a megoldást kellene keresni.

2011. máj. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

És hogy mit kellene csinálni pontosan? Nehogy már én mondjam meg.

A politikusaink és a "gazdaági zakembereink" 20 éven át házaltak ezzel a Soros-diktálta szarral, mint szakértők, akik "megmondják, hogyan kell levezényelni egy gazdasági rendszerváltást".

Ahonnan nem rúgták ki őket páros lábbal, hanem hallgattak a "jó tanácsaikra", ott ugyanaz a szar van, mint nálunk.

Adódik a következtetés: nézzünk körül azokban az országokban ötletekért, ahol nem kértek a Soros sugallta neoliberális tanácsainkból.

Hogy csinálta például egy Lengyelország, hogy a válság alatt nemhogy visszaesett volna a GDP-je, hanem végig nőtt, nem is kicsit.

Hogy csinálta egy Csehország, vagy egy Szlovénia?


De nem hiszem, hogy a korrekciót ugyanazoknak a dilettánsoknak kellene levezényelnie, akik a szarba vitték az országot, és ma is tartják az irányt.

2011. máj. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

05:19


"Szép nagy nevek, eshetünk hasra tőlük, de a hasznukat nem vesszük, mert az összeszerelő üzemeiket hozták ide."


1. Beszállítás is van/lesz, nemcsak összeszerelés.


2. A hasznukat nem "vesszük", egy cég hasznát kapitalizmusban a tulajdonos "veszi". Ha egy magyar tőkés alapít egy gyárat, akkor annak sem "vesszük a hasznát", mert nem én meg te veszed, hanem a tőkés. Csak ha ezt nyíltan kimondanád, és nemcsak a külföldi cégek ellen pampognál, akkor gyorsan lehullana az álarc, és kiderülne, hogy kommunista vagy.


3. Ezek a cégek is fizetnek adót, tehát még az sem teljesen igaz, hogy "nem vesszük hasznát".


4. Néhány ezer ember viszont olyan munkabért kap, amiket a magyar kkv szektorban nem remélhetne.


"Álltathatjuk magunkat, de a pénzpiacok egyszer már nagyon "beárazták" a szerepünket kis híján bele is buktunk."


Most a pénzpiacokról beszélünk vagy gyárakról? Egyébként nehogy azt hidd, meghat az álbennfenteskedő nyelvezet.


"Hát ja. A legendákban."


Ha eldöntötted, hogy álomvilágban kívánsz élni, akkor fölösleges vitatkozni veled.


"Ha netán mégis: egy multi a bőrt is lenyúzza arról a magyar kkv-ről, nincsenek alku pozícióban."


Bőrt nyúz? Mivel, csontkéssel vagy svejci bicskával?


"Mégegyszer nem vitatni kellene ezt, mert a pénzpiaci befektetők már az arcunkba dörgölték, hogy ez az igazság."


Hol, mikor?


"Inkább a megoldást kellene keresni."


A megoldás a befektetésösztönző politika, egyben pedig annak segítése, hogy a hazai befektetők is fokozatosan egyre több lehetőséghez jussanak. A megoldás nem a kommunista hőbörgés.

2011. máj. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

05:40


"És hogy mit kellene csinálni pontosan? Nehogy már én mondjam meg."


Ja, értem. Szóval te csak mindenre azt mondod, hogy az úgy nem jó, de jobb ötleted nincs. Akkor hadd ne vegyelek komolyan.


"Hogy csinálta például egy Lengyelország, hogy a válság alatt nemhogy visszaesett volna a GDP-je, hanem végig nőtt, nem is kicsit."


Sehogy. Elszámolási hiba volt.


[link]


"Hogy csinálta egy Csehország, vagy egy Szlovénia?"


Szlovénia úgy "csinálta", hogy nulla adóssággal vált ki Jugoszláviából 1991-ben.


Csehország meg úgy "csinálta", hogy mindig is sokkal fejlettebb volt Magyarországnál, éppenséggel a Csehország és Magyarország közötti, 1914-ben vagy 1950-ben még igen nagy fejlettségbeli különbség mára sokat szűkült.


"De nem hiszem, hogy a korrekciót ugyanazoknak a dilettánsoknak kellene levezényelnie, akik a szarba vitték az országot, és ma is tartják az irányt."


Hanem vona gabikának, aki szerint a szabolcsi almából kellene meggazdagodnia az országnak?

2011. máj. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

04:41


"A pár évvel ezelőtti helyzetet, amikor kishíján államcsőd következett be, ma kizárólag az ország súlyos eladósodottságára fogják"


Az államcsőd azt jelenti, hogy az állam fizetésképtelen. Egy állam akkor fizetésképtelen, amikor nem tudja a kötelezettségeit teljesíteni. Kötelezettségei: pl. az államadósság.


Kb. mintha azon hisztiznél, hogy a kétszer kettőt egyesek négynek nevezik.


"magyarország eladósodottsági mutatója (GDP arányos adósság) mindössze a tizenkilencedik legrosszabb volt"


Miért ezt a mutatót választod ki? A válasz az, hogy mert nem értesz a témához.


Persze a tudatlanságra lehetne utánanézéssel, tanulással is reagálni. Nem muszáj a hőbörgés útjára lépni.


"Miért álltak ezek az országok sziklaszilárdan, míg magyarország a kisebb adósságával kishíján bedőlt?"


Ingyen nem fogok neked magánórákat adni pénzügyekből, de ha utánanézel ilyen apróságoknak, mint hogy mekkorák a felsorolt országok kamatkiadásai, hogy alakult a beléjük vetett bizalom (ami nem független a költségvetési fegyelem korábbi alakulásától), mekkora tartalékaik voltak stb. stb., akkor biztosan választ kapsz a kérdéseidre.


"az államcsőd nem azért következett be kishíján, mert az adósságunk magas (mert relatíve nem magas)"


Relatíve nem magas? Melyik bolygón élsz?


A magyar államkötvények hozama kb. 7%. A németeké 3,5%. Mindkét ország közadóssága a GDP 80%-a körüli szinten van. Melyik országban súlyosabb az adósságprobléma, figyelembe véve egyrészt ezeket a számokat, másrészt a két ország eddigi múltját és általában gazdasági erejét?


Persze most Írország vagy Görögország jóval nagyobb bajban van, de 2008 őszén még "trükkök százaival" ezt el lehetett rejteni.


"Hát akkor: b*szódjunk meg, nehogy már a problémát kezeljük, és próbáljunk valahogy kedvezőbb gazdasági struktúrát létrehozni"


Hogyan? Szabolcsi almával, mint ahogy Vona kifejtette?


Amúgy várom a javaslatodat, hogyan csinálsz nyugatra exportáló munkahelyet hatmillióért. Nyilván rendelkezel a szükséges szaktudással, sőt, van egy bejáratott világmárkaneved is.

2011. máj. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, erre az egyzerre kommunistázó/vonázós személyeskedére nem vagyok vevő. Ez nekem csak annyit jelent, hogy a probléma lényegét illetően nincs érved.


Csak értetlenkedő, szándékosan csúsztató, épp csak a lényeget ködösítő ötleteid.


Mégegyszer leírom:

Semmi szükség aprólékosan bizonygatnom itt neked, mire megyünk az összeszerelő üzemeinkkel. Bőven elég, ha megnézed, hogy a mai világban hol az ilyen összeszerelő üzemek helye. Sorban települnek ki a fejlett országokból és kelet-európa verseng értük a harmadik világgal. Mivel mi ilyen üzemekre építjük a gazdaságot, az értük folytatott verseny során a "versenyképesség növelés" a hazai életszínvonalat törvényszerűen a harmadik világba pozicionálja. Ez ilyen egyszerű.


Nem kell bizonygatnom azt sem, hogy az összeszerelő üzemekre építő gazdaságszerkezet elavult: a néhány évvel ezelőtti likviditás válságunk oka éppen ez volt. Nem én mondom: pénzügyi elemzők vonták le ezt a következtetést azidőben. További ál-vitának ebben a kérdésben nincs helye.


És légy szíves, ne nézz hülyének, ilyesmivel hogy "a nálunk jóval eladósodottabb országok azért nem inogtak meg, merthogy figyelembe véve a múltját és a gazdasági erejét."

Hát először is: a gazdasági erejét már figyelembe vettük akkor, amikor kiszámoltuk a GDP arányos államadósságát, és kiderült, hogy ebben bizony jobban állunk a nyugati országok "krémjénél".

A múlt figyelembe vevős ötleted meg szóra sem érdemes, mert itt üzletről beszélünk, ahol nem a múltbeli érdemek, hanem a jövőbeli profit kilátások diktálnak.


Lévén, hogy az összes többi "érved" nem valós, egyszerű csúsztatás, szőrszálhasogatás, vagy a fentiek fényében irreleváns.


Amúgy, nem értem, miért követeled tőlem a megoldást, már ne is haragudj, nem vagyok gazdasági szakember.


Ahogy szakács se vagyok de ettől még meg tudom mondani, ha a kaja szar. Sőt, azt is meg tudom mondani, hogy azért szar, mert kib*szott sok benne a só. Ugyanis bizonyos triviális megállapításokhoz nem kell szakember, vagy stílszerűen: vegyelemzés. Sőt, ha megkérdeznék, hogy rúgják-e ki azt a szakácsot, amelyik húsz éve folyamatosan és egyre jobban elsózza az ételt, akkor azt mondanám, hogy természetesen.

De ez még nem jelenti azt, hogy ha én lennék a szakács, akkor tudnám, mennyi só kell bele. Ez nem is az én dolgom. Viszont vegyenek fel új szakácsot.

2011. máj. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Amúgy gazdasági szakembernek tünteted fel magad, mégsem látsz még az orrodnál sem tovább.

Képtelen vagy felismerni azokat a tendenciákat, amik az orrod előtt zajlanak: ahogy korábban a nehézipar majd a könnyűipar "alacsonyra áraztatott" és a gyarmatokra telepíttetett az olcsó munkaerő mellé, ugyanúgy árazza ma alacsonyra, és telepíti a gyarmatokra az elektronikai és gépipari összeszerelést a nyugat.

Nyugaton csak a magasra árazott high-tech gyártás maradhat, továbbá a magas fizetésű fejlesztői és vezetői pozíciók Az alacsony presztízsű szemetet viszont hozzánk söprik, és még versenyzünk is érte.

Gazdasági szakember létedre teszed a hülyét, mintha mindegy lenne, hogy milyen fizetésű munkahelyek állnak rendelkezésre egy adott országban a termelői szektorban. Hát nem mindegy, mert az egész gazdaság ezt osztja el újra.

(Még mielőtt belekötnél: a termelői szektor nem azonos az összeszerelő üzemek összességével)

2011. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Meghogy: "a multi adózik"


Hát ja. A busás adókedvezményen túl voltaképpen annyit adózik, amennyit akar. Úgy tünteti el az egyik országban keletkezett profitját, és konvertálja át egy másik, kedvezőbb adózású országban keletkezett profitra, ahogy akarja.


Ennyit erről.

2011. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!!!
2011. máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

07:22


Összeszerelő tevékenység a világ minden pontján folyik a legszegényebb országokat leszámítva. Egy ország sem él kizárólag mondjuk innovációból.


Azért értelmetlen a gyárak elleni hőbörgésed, mert nincs helyette semmilyen más ötleted. Lehet azt mondani, hogy gyárak helyett dolgozzanak az emberek kutatóintézetekben, csak felmerül a kérdés, hogy Magyarország a hárommillió kandidátus országa-e vagy valami más.


"amikor kiszámoltuk a GDP arányos államadósságát"


Ami egyik a sok mutató közül, és nem minden célra a legalkalmasabb, de ezt úgy látom, nem vagy képes felfogni.


"már ne is haragudj, nem vagyok gazdasági szakember."


Kérdés, hogy akkor meg mit okoskodsz az általad nem értett dolgokról.

2011. máj. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!