"Orbán a középosztály ellen fordult". Olvassátok el. Szerintetek lesz ebből tüntetés, tiltakozás, és lázadás?
A FN nevű balliberális lap szerint minden bizonnyal. Csak hát nem túl érdekes, hogy mit írnak, mert eléggé kiszámítható.
Az új adószabályok azonban a középosztálynak nagyon előnyösek, hiszen a középosztály jövedelemadója drasztikusan csökkent.
Sőt, hosszú távon az alacsonyabb rétegek helyzetét is javítani fogja a javuló versenyképesség.
Ezt persze már leírtam és mások is leírták több százszor, ennek ellenére mindig lesznek lassú felfogású baloldaliak, akik nem képesek megérteni.
A válasz írója 42%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 17:22
16:13 vagyok. Ha szerinted a benzin áraknak nincs köze a kormány politikájához, akkor Te vagy barátom a tájékozatlan, nem én. Minden egyes LITER benzinen az adó kb. 120Ft + 80Ft az áfa, vagyis összesen 200Ft. Ha a benzin ára emelkedik, minden ár emelkedik. Más országok kompenzálják a kőolaj-ár emelkedését, legalább részben.
Én nem tartom mindenért felelősnek a Fideszt, sőt. Teljesen tisztában vagyok azzal, ha nem lett volna ilyen "elqrt" az utóbbi évek gazdaságpolitikája, nem tartanánk ilyen mélyen. De azzal már a tököm kivan, hogy mindig rajtam és a hozzám hasonló dolgozó embereken húzzák a nadrágszíjat. Pl. lehetne csökkenteni a politikusok fizetését, az ingyenélők segélyeit, vagy a kamu egyetemistákat is ki kéne rugdosni az egyetemekről (akik csak a diákhitelt felvenni járnak be kb.). Csak néhány példát mondtam, a pazarlás minden szinten jelen van az országban.
18:48
"Pl. lehetne csökkenteni a politikusok fizetését, az ingyenélők segélyeit, vagy a kamu egyetemistákat is ki kéne rugdosni az egyetemekről"
Csak szólok, hogy éppen elkezdődik a rokkantnyugdíjak felülvizsgálata és csökkentik az egyetemi keretszámokat is. De hőbörögj nyugodtan, és le a tényekkel!
"hosszú távon az alacsonyabb rétegek helyzetét is javítani fogja a javuló versenyképesség"
Maradjál már ezzel a "versenyképesség" maszlaggal. Vetted már észre, miféle gyárakért szállunk mi versenybe? Multik szaros összeszerelő üzemeiért, amik eltévesztették az utat Indiába, mint Kolombusz Kristóf. Ezekbe az üzemekbe zömében olcsó (minimálbéres), képzetlen munkaerő kell, betanított munkára.
Mégis, mit gondolsz, hogyan leszünk mi képesek az olcsó Indiai, Maláj, stb. munkaerővel versenyezni?
Kitaláltad: a hazai bérek indiai szintre (+30% EU védővám) csökkentésével, és a szociális rendszer teljes felszámolásával.
Úgyhogy hajrá: versenyezzünk, a győzelem díja csábító. (Annak, akinek elment az esze).
Mondhatnád: nem is igaz, hogy mi az indiai vagy kínai munkaerővel versenyzünk a munkaerőért, hiszen jöttek ide multik, és magasabb fizetésért lehet náluk dolgozni, mint indiában.
Hát ja. Azon az áron, hogy horribilis támogatást kapnak munkahelyenként. Orbán pl. úgy hallom, 6 milliós támogatást adott a minap a legutolsó ideköltöző multinak munkahelyenként. Mennyi az a 6 millió? 7 évi munkanélküli segély egy betanított munkásnak kb? Na, abból a 6 millióból jön ki az indiai és a hazai bér közötti differencia.
Honnan van nekünk az a 6 milliónk munkahelyenként? Hát természetesen hitelből. Azaz lényegében egyre jobban eladósítjuk magunkat, csak azért, hogy fenntartsuk azt a látszatot, mintha a multik idetelepült összeszerelő üzemei magasabb életszínvonalat lennének képesek létrehozni itt, mint a természetes, indiai, kínai közegükben...
Mondhatnád: hiszen ezek a gyárak sokszor éppen nyugat-európából települnek ide, miért lennének ezek nálunk kevésbé jó üzlet, mint nyugatabbra voltak?
Hát ja. Az olcsó betanított munkaerőt foglalkoztató összeszerelő üzemeik települnek ide. Éppen azért, hogy az összeszerelés költségeit a harmadik világban szokásosra csökkentsék.
A jól fizetett státuszok, úgymint a vezetés, a központi marketing, a fejlesztés, a pénzügyek, minden, amihez képzettség kell, nyugaton marad. Nálunk a minimálbéres melósok bevásárlásain osztozunk (mínusz az állami támogatás), nyugatabbra meg a jól fizetett emberkék szórják a pénzt. K*rva nagy differencia.
És ha mi a "versenyképességet" hajkurászva leépítjük pl. az oktatást, ahelyett, hogy inkább kvalifikált emberek kinevelésével megpróbálnánk idecsábítani valahogy a multik központjait, és/vagy piacvédelemmel megpróbálnánk "kinevelni" a saját multijainkat, akkor piszkosul rossz lóra teszünk. Eláshatjuk magunkat akár évtizedekre/évszázadokra is.
02:22
"Vetted már észre, miféle gyárakért szállunk mi versenybe?"
Audi, Mercedes, Opel.
A Hankook az Kóka Jani idejében volt téma.
03:08
Egy Mercedes vagy Audi gyári munkahely messze nem minimálbéres. És létrehoz kb. 5-10 további, szintén nem minimálbéres munkahelyet a kkv szektorban.
Kíváncsi vagyok, hogy ha ennyire okos és kritikus vagy, akkor mit csinálnál a kormány helyett te.
Mondjuk adok neked 10 millió forintot, annyit, amennyivel az állam egy Audi-gyári munkahelyet támogat. Csinálj ezzel a tőkével 1 db olyan gépipari munkahelyet, amelynek a termékeit el tudod adni nyugatra, és létrehoz 5 beszállítói munkahelyet. Na, várom az ötleteidet!
A világgazdasági rendszerbe való bekapcsolódás nem azt jelenti, hogy az ország egy év alatt Svájccá válik. Ahogyan a munkaerőpiacra való belépés sem azt jelenti, hogy a munkásból egy év múlva vezérigazgató lesz. Viszont valahol el kell kezdeni a karriert, és alul kell kezdeni, mert felül nem lehet. Egy ország életében ez azt jelenti, hogy bizony idegen működő tőkét is be kell vonnia.
Egyébként már elmúltak azok az idők, amikor Magyarország kizárólag a befektetések célországa volt, maga viszont nem végzett befektetéseket. A kettő közötti különbség lassan, de biztosan csökken. Az ország a perifériáról indult, most a félperiférián van és a centrum felé mozog. Világmegváltó elképzelésekre, Kádár-nosztaligára és demagógiára pedig semmi szükség.
A versenyképességet pedig lehet mérni, és lehet növelni.
És még egy dolog:
A pár évvel ezelőtti helyzetet, amikor kishíján államcsőd következett be, ma kizárólag az ország súlyos eladósodottságára fogják, és az államadósság csökkentéséért szopatnak ezerrel.
Csakhogy van itt egy bökkenő: magyarország eladósodottsági mutatója (GDP arányos adósság) mindössze a tizenkilencedik legrosszabb volt még a csődhelyzet utáni horribilis hitelfelvétel után is.
Belgium, az USA, ausztrália, olaszország, és még 17 másik nyugat-európai ország sokkal (némelyik sokszorosan) inkább el van adósodva, mint magyarország.
Miért álltak ezek az országok sziklaszilárdan, míg magyarország a kisebb adósságával kishíján bedőlt?
A magyarázatot bemondták a hírekben: "a feltörekvő [értsd: gyarmati] országokkal szemben a válság első jelére elfogyott a pénzpiacok bizalma, mert a válság közepette szűkülő piacok miatt először a termelőüzemek [értsd: összeszerelő] üzemek termelése csökken drasztikusan, ami felborítja ezeknak a feltörekvő [értsd: gyarmati] országoknak a gazdasági és pénzügyi egyensúlyát, akiknek a gazdasága szinte kizárólag ilyen termelő [értsd: összeszerelő] üzemekre épül."
Ergo: az államcsőd nem azért következett be kishíján, mert az adósságunk magas (mert relatíve nem magas), hanem azért, mert a kedvezőtlen gazdasági struktúránk miatt nem tekintettek minket jó adósnak.
Hát akkor: b*szódjunk meg, nehogy már a problémát kezeljük, és próbáljunk valahogy kedvezőbb gazdasági struktúrát létrehozni, hanem járjunk örömtáncot Orbánnal, hogy behozott még egy szaros összeszerelő üzemet munkahelyenként hatmillióért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!