Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van velemenyetek a magyar -...

Van velemenyetek a magyar - roma viszonyrol?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 09:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
van
2011. ápr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Van, kidolgoztam az egyetlen megoldást:


- Kőkemény, nemzeti radikális, tabumentes r(cs)endőrség (visszaélések ellen folyamatos sisak-kamera minden csendőrnél, ha ok nélkül bánt bárkit, börtönbe kerül)

- Szociális kártya, pénzbeni segély megszűnése

- Uzsorások felderítése, bebörtönzése

- Közmunkák

- Becsületes cigányt foglalkoztató cégeknek nagyon komoly adókedvezmények (az egyetlen pozitív, de szükséges diszk, ameddig szükséges)

- Brutális, kisebb lopásokért is kemény kényszermunka-börtönök

- Bűncselekményért elítélt szülőtől a gyerekeket keresztény, Csaba testvér modellje szerinti gondozásba venni.

2011. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nincs. Rendet!


A kormány és egyéb szocionisták pedig fejezzék be a rajvédelemmel kombinált etnikai feszültségkeltést.


Foglalkozzanak azzal, ami a dolguk lenne: a közbiztonság visszaállításával.

2011. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:18


Ez jól hangzik, mert kontrollt is biztosítanál hozzá.

Egyedül az utolsó pontot nem értem. Miért kéne Csaba testvér vagy kiafaszom elvei alapján nevelni őket? a szüleiket is kéne akkor nem? Nem a vallás a megoldás, illetve jó dolog csak jelen esetben nem ez a fontos.

2011. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Petroius: Csaba testvér csak egy példa volt. Olyan erkölcsi alapot tud adni az árva kicsiknek, hogy amelyik cigány (vagy nem cigány) gyerek tőle kikerül, teljes értékű, dolgos ember lesz, undorodva attól a miliőtől, ahonnan eredetileg származik. Csaba testvér sikeresen tudja integrálni a cigányokat, hitet adva, hogy van remény, és példája segít féken tartani a genetikával kapcsolatos gondolatokat (amik csak embertelen megoldásokat kínálnak).
2011. ápr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 jozsi2011 ***** válasza:

Igazából szerintem nem is azzal van a gond, hogy cigány és nem cigány, vagy roma stb...


Ez csak politikai fogás, meg a jó ég tudja még mire jó, de arra biztosan, hogy a munkám során tiporják a szavamat...


Azért mondom ezt, mert láttam már és ismerek is becsületes cigány embereket, akik sokkal drasztikusabban elhatárolódnak, mint azt gondolnánk.


Itt egész egyszerűen arról van szó, hogy bűnözők vagy sem!


A másik meg, hogy van az a cigány réteg, aki rájött arra, hogy mi a fenének dolgozzon, inkább bűnözni megy mert az állam megvédi, plusz segélyt is kap.... stb...


Ugyanez a réteg megvan a fehérek körében is.. lásd: szervezett bűnözés (persze eltérések vannak).


Egyet értek az előttem szólóval, aki azt írta, hogy segély eltörlése stb... átnevelés... büntető szigorítások.

Még hasznos is lenne, mert ha sok sok fiatalabb lenne börtönbe akkor ő is nevelődne és még lenne olyan munkás ember is aki olcsó - tehát termelhetne. Külföldön ez működő szokás - nálunk még csak tervezett lsád: sátorbörtönök.


Lényegében a kormányt hibáztatom, mert a fejétől bűzlik egy hal! A kormány generálja ezt - és félreértés ne essék nem fideszezni akarok meg mszpre köpködni! Az éppen aktuális kormány... ezt mondtam ezelőtt is és ezután is míg meg nem oldja ezt valaki!


Egész egyszerűen politika az egész! Egy elme-rokkant társaság, aki már csak úgy tud jó pontot gyűjteni az EU-ban és jót mutatni a világ felé, ha azt mondja, hogy igen én megvédem a cigányokat... pedig szükségtelen kijelentés ez.


Ha inkább azt tudnák felmutatni, hogy "na nagy külföld nektek nem kellettek? mert hülyék vagytok... ti nem tudjátok kezelni... mi megoldottuk..." sokkal jobb lenne ez... de ez már már utópisztikus álom...

2011. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A pártokat hidd el, hogy csak a szavazat érdekli, és kiszámolták, hogy akkor kapnak legtöbb szavazatot, ha a jelenlegi posvány megszűnik. Hát én az mszp és a fidesz megszűnésében bízom, ami az igazi magyar összefogást ellehetlenítő két legmocskosabb kreálmány, a magyar történelem két legnagyobb szégyene. Egyre többen ismerik ezt fel, és akkor elindulhat valami új.
2011. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A posvány nem megszűnik, hanem fennmarad az első mondatomban. iPhone-ról írok és néha hiba üt be.
2011. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Fidesz és mszp megszűnése megoldaná? Kötve hiszem. Mire ez bekövetkezne, a sajtó már felszerszámozná a méltó utódot. Lásd pl.: LMP (Lehet Másik Pártunk).


Csak akkor változna bármi, ha az emberek hirtelen józan ítélőképesség birtokába jutnának, és nem tudná a sajtó tovább manipulálni őket. Akkor talán megválasztanának olyat is, akinek nincs köze a 60 éve uralkodó elithez.

2011. máj. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Sir Vass A. ***** válasza:

Van véleményem


Nem jó a viszony. Sőt. Ők egyre lejjebb, mi pedig megyünk utánuk.

Roma integráció esélytelen, egyrészt a pártok ténykedéséből adódóan, másrészt a társadalmi hozzáállás sem nyerő, de ebben sincsen semmi meglepetés.


Megoldás? Nem mi találtuk fel a spanyolviaszt, ámbár lehetnénk példamutatóak is, itt Európán belül. Csak is közös összefogással menne (mint párt, mint társadalmi szinten).


Kinek van erre ereje/ideje? Én szerintem a romákkal valahogy úgy kéne kezdeni, mint amikor a kisgyermeket járatják óvodába. Ugye ott a gyerekek megismerik egymás tulajdonságait, szokásait és minden egyéb hasznos, avagy haszontalan dolgot. Egy ilyen intézménycsoportot hoznék létre, mondjuk megyénként három darabot. Tehát a felelősség itt több szakképzett ember (szociálpszichológus) illetve az odajáró emberek kezében lenne.

Finanszíroznia az önkormányzatoknak kellene.

A fejlődő egyéneket jutalomban részesíteném.


Miben nyilvánulnának meg ezek a jutalmak?

Munkalehetőség biztosítása társadalmi célkitűzések elérésében. Látogatás más városokba buszokkal más roma családokhoz, legalább megtapasztalhatná az illető, hogy ott milyen körülmények és viszonyok között élnek embertársai.


Mindent el lehet kezdeni valahol, csak kezdjük már!

2011. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!