Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a célja a kormányunknak...

Mi a célja a kormányunknak azzal az öttletével, hogy a munkavállalok körülményeit negatívan változtassák meg?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy: mûszakpótlékok csökkentése

fizetett szabadságok csökkentése

túlóra, vasárnapi pótlékok csökkentése

végkielégítés csökkentése

indoklás nélküli felmondás stb.


2011. ápr. 27. 17:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kedves 18:55

Neked lehet,hogy nem, de viszont ebben az országban él 3 millió ember aki egyik napról a másikra tengődik,és még tőlük vesznek el, hogy a jó módúak még több pénzt vihessenek haza.

2011. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"""Ezzel van ellensúlyozva, hogy nincsenek nagyobb megszorítások. Az a célja a kormánynak ezzel, hogy azt az embertelen nagy államadósságot amit eddig sikerült felhalmozni, visszafizessük, és ne a gyerekeink dögöljenek meg bele.



Haver te nem vagy képbe!


Hiába dolgozol te akár 24ó t is ha nincs rá kereslet.

Ma magyarországon meg nincs elég munka.

Az az, csak leértékeli a munkaerőt.

Lefelé ható versenyt generál, mert ha a multinál nem vállalod a 12ó heti a nap, akkor pá. " persze ugyan annyiért mint a havi 160ó t!

2011. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én is többet keresek most, meg a dolgozóim is. Pár éve 800 ezer felett volt a nettóm, ma egymillió felett. A dolgozók nettó 300 ezer felett kerestek, most 400 ezer felett tudok adni nekik. Mindig olyat kell alkotni, amit más nem képes, és ezt normális áron tartani, ha kell fejleszteni, újítani, és nyitni külföld felé, mert ott még mindig hatalmas a vásárlóerő. Vagyis kiépíteni egy stabil üzlethálózatot. Úgyhogy a tudás és a munka előtt semmilyen gát nincs most. A kormány célja a gazdaság felfuttatása, de sajnos ehhez kellenek reformok, ha úgy tetszik megszorítások. És az hogy a nagyvállalkozókat jobban támogatják, azzal azt szeretnék elérni amit többek között én is csinálok. Biztos munkahely, több dolgozó, magas fizetés. Érdekes, de rám nem haragszik a több mint 100 dolgozóm közül senki. És a lényeg az ez.
2011. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ha itt a gyakorikerdeseken mindenki jobban ért a gazdasághoz mint a fidesz, miért nem alapítotok egy pártot?
2011. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Te meg nyald ki a Fityesz seggét agymosott barom!
2011. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Téged meg csak szimplán sajnállak. A más véleményt is meg lehet kulturáltan fogalmazni. És még sokan csodálkoznak hogy nem tartanak sehol. Ez nem kormány, hanem egyén függő.
2011. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Majd, ha nettó 80-ból kell kijönnöd havonta vagy még kevesebből akkor beszélj légy szíves, hogy hogy érzed csökkennek az árak vagy sem.

A gazdagok vagy is TE és hozzád hasonló keresetű emberkék járnak jól, a szegényebbek vagyis MI (az átlag) pedig egyre mélyebbre kerül a szarban.

Persze, hogy te nem fogod megérezni 800 nettóval, ha elvesznek egykét juttatást, ekkora fizetéssel vazze, ha 1000Ft lenne egy liter benzin sem érezném meg.


Egyetlen egy hónapra kipróbálhatnád, hogy milyen érzés nettó 80ból kijönni úgy, hogy tisztességes, rendes munkát végzel nap, mint nap.

Én is hajnalban kelek, amikor te még valószínűleg az igazak álmát alszod és megyek dolgozni kétkezi munkát végezni főiskolai végzettséggel napi alig 4000-ért.

És nem azért, mert egy őrült melómániás vagyok, tudod valakiknek dolgozni is kell ebben a kib@szott országban, hogy a gazdagoknak jobb legyen. Így volt ez régen is, így van ez ma is.


És hidd el, nem sok ember panaszkodna ekkora fizetés mellett neked még ebben a büdös országban sem, nem még a száz dolgozód közül... Jó hogy mindenki befogja a száját.


Neked nem fognak gondot okozni a kormány intézkedései, megértettük csak tudod rajtad kívül még van pár millió magyar ember akinek már a megélhetés kerül veszélybe.

Ezt fog fel!

2011. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Rendben, ebben igazad van. De amint látod, ha egy vezető embernek tekinti a dolgozóit, és nem kizsákmányolja, ahogy mondani szokták, akkor nem volna ilyen nagy probléma sem. Azért ilyet kár állítanod, hogy én a semmivel keresem ezt a pénzt, a legtöbb ember elvérezne a helyemben, ezt elhiheted nekem. Amit én eddig megalkottam és amennyit dolgoztam az eddigi életem során( 50 éves kor fele közeledek) azt nagyon sokan elképzelni sem tudják. Nekem valóban nem kell havi 80 ezerért dolgoznom, de ezért meg is tettem a magamét eddig is, és meg fogom ezután is. Arról meg nem én tehetek hogy több emberre nincs most szükségem. Szerintem ez egyáltalán nem kevés, még ha országos szinten nézzük akkor sem. Van egy hibám hogy mindig magamból indulok ki, és sok embertől elvárnám ezt a hozzáállást, de ezek szerint nem volna szabad. Van itt nálunk néhány igen gazdag vállalkozó, aki simán vehetne még fel embereket, de nem, inkább robotoltatja a meglévőket, csakhogy ne kelljen neki többet fizetnie. Persze minimálbérért. Hidd el, az ilyen embereket én sem szeretem, de nem lehet velük mit kezdeni. Jogilag legalábbis. Amíg az ország gazdasága nem stabilizálódik egy kicsit, addig nem lehet a minimálbért felemelni mondjuk 200 ezerre, mert az csőd lenne az országnak. De szerintem ezt te is tudod. Az már más kérdés hogy egy vállalkozó mennyire gerinces.
2011. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Akkor úgy tűnik félreismertelek.

Az előző hozzászólásaidból nekem egy újabb zsarnokoskodó, mellét verő, újgazdag figura jött le, de akkor tévedtem én kérek elnézést!


Sajnálom, de annyi negatív példával találkoztam már, hogy nehéz néha jó szemmel nézni az emberekre és egyébként is iszonyú ami ebben az országban megy mostanság.

Komolyan fontolgatom, hogy itt kellene hagyni az egészet.

De úgy gondolom, hogy nem én tettem ilyenné ezt az országot amilyen, nem nekem kellene elmennem innen.


Sok sikert a vállalatodhoz és úgy mindenhez!

2011. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!