Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a romák ölik egymást, az...

Ha a romák ölik egymást, az (miért) rasszizmus?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem rasszizmus. Kifejtenéd miből következtetted ezt ki?
2009. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy amikor bedobták a gránátot a nem is tudom már hol az ablakon és a szülők meghaltak és a gyerekek megsérültek sajnos, akkor felbolydultak a kedélyek és cigány-üldözésről volt szó....közben meg egy másik roma gyilkolta meg őket ( elvileg, legalábbis a tárgyalás még nem volt meg)....még semmi infó nem volt jóformán, de a magyar rasszizmusról beszélt ország-világ....most ugye, nem lehet azt mondani, hogy jaj bocs,mert már világszerte elkönyvelték ( más esetek kapcsán is),hogy nálunk cigányellenesség, rasszizmus lehet...pedig közben csak egymást ölik szegények több esetben
2009. márc. 3. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy milyen véletlen, hogy az nem kap akkora sajtófelhajtást, hogy roma származású volt a feltételezett elkövető (akit a minap került előzetes letartóztatásba), mint az, hogy Magyarországon rasszizmus van.

Szépen elkönyvelnek minket rasszistának, cigány-üldözőnek, holott nem erről van szó. Nagyon elkeserítő, hogy ha egy roma származású ember ellen követnek el erőszakos bűncselekményt, akkor az bizonyára egy rasszista nemroma volt. Akkor tulajdonképpen ki a rasszista?

2009. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy az elkövetők is cigányok voltak, nem annyira szeretik leírni, mert akkor a rosszistakártya értéke csökken és csökken és csökken.
2009. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rasszistakártya, bocsánat.
2009. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Igen. Előre leszögezem,hogy sztem nem szabad faji alapon valakit megítélni. A bűnös az bűnös és kész.Akár cigány,akár nem.


A problémádra:

Ez nekem is feltűnt. Sajnos azzal nagyon rossz szolgálatot teszünk,ha már akkor rasszizmusról beszélünk,ha még bizonyítékok sincsenek. Ezzel az előítéletek fennmaradásában segítünk.


Ugyanakkor számos fórumon tapasztalható,hogy már akkor is cigányoznak,mielőtt kiderült volna az elkövető.


Az előttem szólóval nem értek egyet. A Cosma ügy, az Olaszliszkai ügy, a kerítésbe áramot vezető férfi az uborkatolvajok ellen is hatalmas nyílvánosságot kapott.

2009. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha cigány üldözi a cigányt az is cigányüldözés.

Sőt, cigányüldözés a négyzeten :)

2009. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom az az Erőszakellenes Charta miért a szivárványos tüntetésekre jár? És ha románt ölnek, oda miért nem? Hogy megerőszakolt, árokba dobott kislányok temetéséről ne is beszéljek.
2009. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs rasszizmus magyarországon. Illetve, biztos mindenütt van, de nem különösebb. Viszont van félelem, és ha a rasszizmustól félünk, az még jól jöhet. Egyes baloldali szavazatgyűjtőknek (mert "nyilván" a jobboldal=fasizmus, és mindent csak azt ne) befektetőknek, hadd zuhanjon a forint, alapból magyargyűlölőknek (na ilyen van elég), mert tessék, ránk lehet húzni a vizeslepedőt. Minket már csak a kazahok bírnak.


Ja, amikor a 18 éves fiót úgy megverték a szlovákok, hogy újra kellett éleszteni, az se volt rasszizmus, csak sporthuligán (!!!!) azért nem mentek felvonulni az erőszakellenesek, gondolom.

2009. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
rasszistakártya - cigánybűnözéskártya egyformán rossz. felületes látás.
2009. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!