Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt mondják, redukáljuk...

Akik azt mondják, redukáljuk le a szoc-ellátást a minimumra, ne legyen szociális érzékenység, vajon mindent leépítenének?

Figyelt kérdés

A kérdés lényege a következő.

D-Amerikában néhány neoliberális ország, hasonló módon cselekedett. Leípített minden szochálót a béka se,,e alá, és fabellákba tömörítette a lakosság elszegényedett részét. Aztán a gazdagok még kevesebbet akartak fizetni és megszűnt az ingyenes orvosi ellátás, majd a rendőrség is a minimumra zsugorodott.


Ma Brazilliában adják el a világon a legtöbb páncélozott autót, ugyanis a bűnözés olyan méreteket öltött hogy a lámpánál lövik ki az autósokat egy táskáért a hátsóüllésen.


De ok:


A nagyon gazdagog 40-50millió Ft nek megfelelő összegért vesznek páncélozott autót, de a többiek?

Én valahogy nem látom ott azt a jólétet amit a szociális érzékenység hiányában szenvedő emberek feltételeznek a szoc rendszer leépítével elérhető célként.

Sőt, az európai példák azt mutatják hogy pontosan az egységesen kezelt társadalmak virúlnak igazán.


2011. ápr. 15. 09:35
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Ez a mondat teljesen igaz. Sokan kezdenek vállalkozni és sokan belebuknak. Nincs időm, hogy felsoroljam , hogy ennek mik az okai.



Alá ment árba mindenkinek, aztán majd egyszer nem fizetik ki és oda a 600000 meg a háza is.

Mert ezt itt meglehet tenni.


Persze lehet hogy nem így lesz.

De pusztán csak akarni, az nagyon kevés a boldoguláshoz.

És biztosan léteznek kiragadott esetek, de kíváncsi lennék hogy az emberei hogy élnek meg abból a 100ból amit ad nekik!

2011. ápr. 15. 14:34
 22/23 anonim ***** válasza:

"Magyarország nagyrésze, nem gyárt semmit"


Ezt én szoktam mondani, azzal kiegészítve, hogy mindenki kereskedni akar. Én mondtam már több kereskedő ismerősömnek, hogy egészítse ki a vállalkozását, ha nem is termeléssel, de legalább valami szolgáltatással, mert "össze fog menni" és általában igazam lett. A rendszerváltás utáni rohadt nagy export ide vezetett.

2011. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Persze lehet hogy nem így lesz.

De pusztán csak akarni, az nagyon kevés a boldoguláshoz.

És biztosan léteznek kiragadott esetek, de kíváncsi lennék hogy az emberei hogy élnek meg abból a 100ból amit ad nekik!"


Valószínűleg jobban, mint abból a 30ból, amit munkanélküliként kapnának. És ebből az állam is lát pénzt adó formájában...

2011. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!