Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt mondják, redukáljuk...

Akik azt mondják, redukáljuk le a szoc-ellátást a minimumra, ne legyen szociális érzékenység, vajon mindent leépítenének?

Figyelt kérdés

A kérdés lényege a következő.

D-Amerikában néhány neoliberális ország, hasonló módon cselekedett. Leípített minden szochálót a béka se,,e alá, és fabellákba tömörítette a lakosság elszegényedett részét. Aztán a gazdagok még kevesebbet akartak fizetni és megszűnt az ingyenes orvosi ellátás, majd a rendőrség is a minimumra zsugorodott.


Ma Brazilliában adják el a világon a legtöbb páncélozott autót, ugyanis a bűnözés olyan méreteket öltött hogy a lámpánál lövik ki az autósokat egy táskáért a hátsóüllésen.


De ok:


A nagyon gazdagog 40-50millió Ft nek megfelelő összegért vesznek páncélozott autót, de a többiek?

Én valahogy nem látom ott azt a jólétet amit a szociális érzékenység hiányában szenvedő emberek feltételeznek a szoc rendszer leépítével elérhető célként.

Sőt, az európai példák azt mutatják hogy pontosan az egységesen kezelt társadalmak virúlnak igazán.


2011. ápr. 15. 09:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
A gondom csak az, hogy ha én, aki dolgozok, adót fizetek stb. munkanélkülivé válok, az állam rövid időn belül hagy éhen halni. A befizetett adómat pedig olyan emberekre költik, akik még hírből sem tudják mi az a munka, és egy életen át tartja el őket az állam.
2011. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%
A neoliberális felfogás szerint a Tajgetosz-érett emberekkel nem kell foglalkozni, vagy ki kell zsigerelni ameddig bírják, mint munkarabszolgákat, vagy ha arra sem érdemes, miért pusztítja a kenyeret a Földön.Aki beteg, az is. A tőke mindenekfelett, kompromisszumokat is csak addig hoznak a rászorulók javára, ameddig a saját hatalmukat nem érzik veszélyben. Kína is ettől a társadalmi kettészakadtságtól erős részben, ez a komparatív előnye jelenleg.
2011. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%

"Nagy a baj és még nagyobb lesz"


Valamiért ebben az országban a vészmadaraknak nagyobb tisztelete van mint aki épít. Kérdező írd már le, hogy ezzel a szánalmas elemzéseddel mi a célod!!

Ki a büdös franc naplopó vagy te, hogy itt elkezdesz globális méretekben ördögöt a falra festeni?

Én több embert foglalkoztatok, de akin látom, hogy oktondin, okoskodóan, demoralizálja a csapatomat azt egyből kirúgom.

Jössz itt a primitív Brazil példáddal. Fel kellene már fogni, hogy Európa majdnem közepén vagyunk és mégis egy bizonyos értelmetlen naplopó, munkakerülő banda miatt nem tudunk felzárkózni. Itt van a székhelyünkkel szemben egy kocsma. 40 évestől fölfele támasztják emberek a pultot. Nem akarnak dolgozni, magyarul ellenünk adófizetők ellen dolgoznak. Itt az ideje, hogy elvenni a kedvüket az egész napi léhűtéstől.

2011. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

"Valamiért ebben az országban a vészmadaraknak nagyobb tisztelete van mint aki épít?"


Áruld már el: ki az aki ebben az országban a köz érdekében épít és nem a saját kicsinyes értekeit maradéktalanul kiszolgálva amit csak lehet szétrombol?

És honnan veszed a bátorságot, hogy akárkit is naplopónak nevezel?

2011. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"Nagy a baj és még nagyobb lesz"


"""Valamiért ebben az országban a vészmadaraknak nagyobb tisztelete van mint aki épít.


De mit épít?

Ahogy annak idején az egész ország a szoccializmust?

Vagy ezt az elmúlt 20évet, aminek sokkal több veszetese van mint nyertese?

Én sem nyertesnek sem vesztesnek nem tartom magam, de az már még is csak röhejes hogy a nyertesek okítsák ki arra a veszteseket hogy a szoc ellátás rosz és csak nekik van joguk mindenhez. Történetesen a mi országunkban meg főleg, hiszen itt a felső 20% ha választ adna arra a kérdésre hogy miből lett ekkora vagyona, talán még a műanyag lakat is rárohadna!


Kérdező írd már le, hogy ezzel a szánalmas elemzéseddel mi a célod!!


Szánalmas?

A valóság sok minden lehet, szomorú, félelmetes, de szánalmas? Mi ezzel a célom? Semmi barátom.

De ez egy ilyen oldal. Itt nem csak droidok írogatnak, hanem akik talán távlatibból tudják a dolgokat figyelni elemezni. De emlékszel a mondásra? " Egy fecske nem csinál nyarat."


Ki a büdös franc naplopó vagy te, hogy itt elkezdesz globális méretekben ördögöt a falra festeni?


Én, Van akiknek ellenség, és van akiknek próféta.

Személyszerint, csak logikusan és a mai világot ismerve gondolkodni képes ember, aki van annyira bátor, hogy ami logikus és más jobb, logikusabb, és a xxI sz adot megértő alternetíva nem lévén, csak filozofálgat a lehetségesről!


""Én több embert foglalkoztatok, de akin látom, hogy oktondin, okoskodóan, demoralizálja a csapatomat azt egyből kirúgom.


Ez nagyon derék!

Hiszen te vagy a tőkés a szemétdombodon, és ha látod hogy a hasznood feszegeti néhány feszengő fenegyerek, azt nem tűröd. De sajnos itt nem a hozzád hasonló pitáner elemekről van szó, akik igyekeznek gerebjézni a szemétdombjukat, hanem akik a te szemétdombodat is telesz@rja ha úgy akarja, és valóban a világon minden úgy alakúl ahogy az érdekei diktálja.


""Jössz itt a primitív Brazil példáddal.


Sajnos nem primitív, és pontosan illeszthető másolata annak amit itt csinálnak velünk.


""Fel kellene már fogni, hogy Európa majdnem közepén vagyunk


Igen sajnos idejelenne.

Mert a német nagytőkével gyártott indiai termékkekkel nem versenyezhetünk, hiszen itt az organikus költségek európaiak. Hogy a globalizmusnak bár ha vannak is előnyei, de javarészt a tőkének kedvez.

És igen, a bérek tekintetében is versenyt kellene lassan hírdetni, itt európában!


é""s mégis egy bizonyos értelmetlen naplopó, munkakerülő banda miatt nem tudunk felzárkózni.


Milyen elemek ezek?

Nekem a társaságomba vannak munkanélküliek " én is gyártottam néhányat" sajnos most a forgalmam visszaesése miatt. De én nem is ismerek olyat aki nem akar dolgozni.

"" olyat igen, aki a nehéz fizikai szakmunka helyett inkább portás lett, mert az a 15é Ft nem éri meg neki.


""Itt van a székhelyünkkel szemben egy kocsma. 40 évestől fölfele támasztják emberek a pultot. Nem akarnak dolgozni,


Te ezt honnan tudod?

Lehet hogy nem kapnak munkát, vagy annyiért hogy nincs értelme mert biztos van már egy BKV bérlet vagy 10e, meg a munkábajárás egyébb költségei. Talán ha a Mns lenne 70e a jövedelme " felajánlott" meg 170e akkor elmennének sokan az álltalad felvázoltak közzül.

De ha a segélyt viszik le, azzal csak a bűnözés fog nőni!


"" magyarul ellenünk adófizetők ellen dolgoznak. Itt az ideje, hogy elvenni a kedvüket az egész napi léhűtéstől.


Nem, sajnos nem ők dolgoznak ellened, hanem azok a folyamatok amiről írtam. Ugyanis ha magyar cipő lenne " hogy mehetett tönkre egy Tisza cipő, aminek sok világ szabadalma volt, köztük a tépőzár" egy ikarusz ahol a gazdaságos üzemméret ami a legfontosabbak egyike, db számra számítható. Miért eszünk 2000km ről jött sertéshúst miközben egy Dán gazdas 2000eurót tesz zsebre?


Látod, ezért nem lehet ot leragadni ahol te.

Mert ha működne a magyar gazdaság és sokkal több lehetőség lenne, akkor sokkal kisebb lenne a munkanélküliség és pillanatok alatt nőnének a bérek.

Persze ez kinek lenne jó, hát nem az itt állomásozó nagytőkének!


Én is hangya vagyok mint te, csak és felfeléis nézek, a 3. dimenzióban és talán képes vagyok érzékelni olyan dolgokat amit te még pedzeni sem vagy képes.

2011. ápr. 15. 13:29
 16/23 anonim ***** válasza:
33%

Normál esetben, tisztességes adófizetőként eredményeket érsz el, az a köz javát is szolgálja. Tele van az ország naplopóval és igénytelen emberrel, többnek a szemébe is mondtam, mi a gond ezzel?

Arra képtelenek emberek, hogy a saját környezetüket rendbe rakják, pedig ahhoz nem kell pénz se. Egyszerűbb ülni a szemétbe, szívni a cigit és szidni a kormányt.

2011. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Normál esetben, tisztességes adófizetőként eredményeket érsz el, az a köz javát is szolgálja. Tele van az ország naplopóval és igénytelen emberrel, többnek a szemébe is mondtam, mi a gond ezzel?



Normál esetben ez így is van.

Csak hogy ez Magyarország.

Itt minden kiszámíthatatlan, és ami ma jó üzlet az holnap már mehet a levesbe. Mindíg van valami ami megy egy-két évig és azután annyian kezdik csinálni hogy elhal.


A bérből élők, haladnak?

Hová? 120-150e ből jobb esetben. " bár nagyon sokan örülnének a 100 nak is!

2011. ápr. 15. 13:53
 18/23 anonim ***** válasza:
63%

"Én is hangya vagyok mint te, csak és felfeléis nézek, a 3. dimenzióban és talán képes vagyok érzékelni olyan dolgokat amit te még pedzeni sem vagy képes."


Ez egy teljesen értelmetlen mondat, gyakorlatilag olyan, mint a többi.

Teljesen belebolondultál ebbe a globalizációs elméletedbe:)) Teljesen más trendek alakulnak a világba. Jössz ezzel, hogy Kínába viszik ki a gyárakat. Elmondom, hogy elindult egy olyan tendencia, hogy európai elektronikai alkatrész gyárakat kínaiak vásárolnak fel és európaiak dolgoznak benne. Nagyon le vagy maradva. Beszélgettem franciákkal akiknek exportra dolgozunk és többen mondták, hogy micsoda lehetőségek vannak az országba. El kell fogadni, hogy egyenlőre a magyarok egy része tudott élni a lehetőségekkel, a többinek remélhetőleg megjön az esze. A másik dolog ami mérgezi ezt az országot az irigység. Erre rengeteg példát tudnék írni.

2011. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%

"Itt minden kiszámíthatatlan, és ami ma jó üzlet az holnap már mehet a levesbe. Mindíg van valami ami megy egy-két évig és azután annyian kezdik csinálni hogy elhal."


Ez a mondat teljesen igaz. Sokan kezdenek vállalkozni és sokan belebuknak. Nincs időm, hogy felsoroljam , hogy ennek mik az okai.

Az is igaz, hogy az országot meghülyítették a multik, meg bankok. Nincs ezzel semmi gond, előbb-utóbb még a legjobban agymosott is megérti a gazdasági összefüggéseket. Akinek viszont hamar megtörtént a szemléletváltása annak jól megy. Van olyan barátom aki 3 éve a válság közepén 600000FT-ot kért tőlem kölcsön, hogy vállalkozást indítson. Most 4 embere van és az építőiparba dolgoznak. Nettóba megvan neki havonta 600000Ft "fizetése", mert ő nagyon akart és meglett az eredménye.

2011. ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ez egy teljesen értelmetlen mondat, gyakorlatilag olyan, mint a többi.

Teljesen belebolondultál ebbe a globalizációs elméletedbe:)) Teljesen más trendek alakulnak a világba. Jössz ezzel, hogy Kínába viszik ki a gyárakat.



Látod, ez a te bajod!

Egy kiragadott pédát említesz, és abból akarsz levnni valamit. Nem az a néhány gyár jelenti a problémát.

Hanem az hogy ma Magyarország nagyrésze, nem gyárt semmit hanem elfogyasztja a német vagy kinaki tőkéből származó és nem itt gyártott termékeket. Erről a trendről már én is hallottam, ez azért fontos a kinaiaknak hogy Eu s termék legyen, és csak halkan" a franciáknál a kinai sem 120e ért dolgoztat.

2011. ápr. 15. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!