Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az országgal ha...

Mi lesz az országgal ha minden fiatal elmegy külföldre?

Figyelt kérdés

akik végeznek az iskolájukkal azok általába elmennek külföldre dolgozni az ismerőseim körében legalábbis. és lassan egyre többen felnőttek is kimennek.

mi lesz az országgal ha nem lesz ember meg dolgozó? Magyarország megszűnik majd létezni?

amúgy énis külföldre megyek.


2011. ápr. 13. 21:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
örülök neki hogy magas szintre jutottál a munkáddal te vagy 1 a kb 5000 ből. ezzel az emberek nincsenek kisegitve.
2011. ápr. 13. 21:39
 12/23 anonim ***** válasza:
37%

Azonkívül, ha nincs is meg a végzettsége, de megcsíp egy külföldi minimálbéres (szobalány, gyári munkás, halpucoló stb) munkát, akkor ha két minimálbéres összeáll, akkor ki tudnak venni egy rendes lakást, eljárni ide-oda, enni, ruházkodni, egyszóval NORMÁLISAN élni! Itthon meg két minimálbéres pénze arra nem elég, hogy egy albérletet fenntartson nem még egyen, moziba menjen, meg nike cipőt vegyen magának. A fizetések nevetségesen alacsonyak, az árak meg drágák.


És MÁR RÉG NEM IGAZ, hogy de külföldön drágább az élet. Például Írországban egy normális nagyobb városban egy öt szobás öt fürdőszobás HÁZAT, SZÉP HÁZAT annyiért lehet bérelni, mint itthon egy nagyobbacska panelt egy nagyvárosban! És abba a házba öt pár be is tud kényelmesen költözni és élni, mint hal a vízben! Meg nézzétek meg ezeket a hirdetéseket, meg boltok weblapjait, álláshirdetéseknél a megjelölt fizetést. Ami Magyarországon van az még viccnek is rossz. Csak azt sajnálom, hogy nem jöttem el már 18évesen hanem vártam még pár évet!

2011. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%

21:26-os

Első vagyok. Két diplomám van, tökéletes nyelvtudásom, jó életszínvonalon élünk. És mégis mennénk vissza, mert sokkal emberibb Magyarország, mint itt.

Ha valaki értékek között nőtt föl Magyarországon, akkor az nagyon fog neki hiányozni neki külföldön. Ezen a téren nem fogja megtalálni azt, amihez hozzászokott.

2011. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
én arra vagyok kíváncsi mikor lép ki az ország az eu ból és tiltja meg embereknek hogy elhagyják az országot hogy máshol dolgozzanak.
2011. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
semmikor nem tiltja meg mert akkor forradalom törne ki és nem is tudnák sehogyse megakadályozni
2011. ápr. 13. 21:55
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiányolok semmit, sem a szeméttel/kutyaürülékkel borított utcákat, sem azt, hogy az kiköltözésemet megeløzø évben kétszer is betörtek hozzánk, sem az inkompetens rendøröket, akik órák múlva jöttek, körül se néztek, csak "megnyugtattak" hogy ez egyre gyakoribb dolog, természetesen nem lesznek meg a tettesek, sem a munkakeresést, amikor olyan szemét munkaidøt és fizetéseket ajánlgatnak, ami viccnek is rossz, de még ekkor is riogatnak, hogy azonnal fogadd el, hiszen tíz másik áll még mögötted sorban, a legkevésbé sem hiányolom a csövesekkel teli húgyszagú aluljárókat, a kukánkban guberáló szedett-vedett csürhét, a boltban élelmiszert lopni kényszerülø nyugdíjas néniket... soroljam még? Amikor 2-3 havonta meglátogatom a családomat, Budapestet egyre taszítóbbnak látom, mindig elszörnyedek az ottani állapotokon. Soha nem fogok visszaköltözni.
2011. ápr. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én piacképes szakképesítéssel, jó angoltudással jöttem ki Angliába dolgozni. Jó életszínvonalon élek, nem számít luxusnak egy mozi, színház, nyaralás. Már itt vagyok 2. éve, vettem egy felső-középkategóriás autót, amit valószínüleg Magyarországon soha nem vehettem volna meg, mert nem tudtam volna fenntartani. A kezdeti lépések nehezek, de ha valaki külföldre jön, megfelelő nyelvtudással és szakmával/diplomával, akkor nagyobb eséllyel fog tisztességesen élni, mint Magyarországon.
2011. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Egyetem után én is ki akarok menni, a barátommal együtt. Már nagyon sok ismerősöm kiment, az osztrák határ mellett élünk, így nem olyan vészes, ha 10km-re elköltözök, már Ausztriában vagyok. :)

Egyébként meg nem érdekel, mi lesz az országgal. Biztosítottak volna normális életet, akkor ittmaradnánk. Nem azért tanultam eddig 13 évet, és még fogok legalább 3-at, hogy utánja 100eFt-ért gürizzek fél napot, aztán a fizetésem felét meg a munkakerülőknek adják (persze kinek nem inge, ne vegye magára, de sok olyat tudok, aki szimplán lusta elmenni dolgozni). Nem akarok félni az utcán, különösen egy buliból hazafelé, hogy ki erőszakol vagy ver vagy öl meg a sötét utcán, nem akarom a leendő gyerekemnek, hogy megverjék az iskolában, hogy terrorban éljen a szörnyű közbiztonság miatt. Már így is minden 2. 8 év alatti gyerek cigány... és nagy része nem a kultúrált cigányok közé tartozik, falun élek, látom...

Én nem tudok annak örülni, hogy van kajám, hogy van tető a fejem felett... szerintem ez minden embert megilletne. De itt, ebben az országban még ezért az alapért is keményen meg kell szenvedni. Hülye lennék ittmaradni, beszélek németül, angolul és egy kicsit spanyolul is, pár év múlva diplomás közgazdász leszek, kamatoztatni szeretném ezeket.

2011. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ja, és persze, tudom, hogy nincs kolbászból a kerítés máshol sem. De nem mindegy, hogy a külföldi nyaralás lazán megvan-e, vagy évekig kell rá gyűjtögetnem, görcsösen spórolnom mindenen. Sok emberen látom, hogy már agyára ment a spórolás, egyszerűen betegek, ha nem lenne muszáj, még enni sem mernének, nehogy 500Ft kifollyon a kezéből, azt is sírva adja ki. Nem akarok ilyen lenni, eddig jól éltem, ezután is szeretnék, akárhova kell érte mennem. Az országot meg tudom sajnálni, nem fogok itt éhenhalni, ha nem muszáj.
2011. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%
Csak én vagyok itt elégedett cégtulajdonos, mindenki más külföldre akar menni? Túl sok itt már a diplomás, a műszaki világhoz lassan meg nem ért senki. Pedig azon belül is vannak óriási lehetőségek, csak tudni kell megalkotni olyan újításokat, amit senki más. Felhígult az ipar, mindenki közgazdász akar lenni meg jogász. Nem is csoda ha lassan nincs munka. Sok mindent nem lehet még diplomával sem megcsinálni. Egyszerűen mert már túl sok van belőlük. Lehet velem nem egyetérteni, de azt látom hogy ők sírnak a legtöbbet.
2011. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!