Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a politikusok csak lopnak,...

Ha a politikusok csak lopnak, csalnak, hazudnak, akkor a politika helyett mi lenne a jó megoldás? Anarchia?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 23:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az uralkodókról beszélek. Az erős minden következmény nélkül elveheti a gyengébbét, mivel a társadalom díjazza az erőszakot (az erősebb kutya bszik). És hát a magyar jogrendszer meg olyan, hogy mindig a támadónak van igaza, sose az áldozatnak.


Erre mondom hogy ez rosszabb, mint az anarchia.

2011. ápr. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

De az erősebb mindig is el fogja venni a gyengébbtől ha valami kell neki. A gyengének tisztelnie kell az erősebbet, és félnie tőle, ez így normális. Persze az erős meg megvédi a gyengét a többi erőstől. Ha sok közepesen erős akar valamit, akkor azt elérhetik egy nagyon erőssel szemben. Ezek ilyen természetes szabályok. Olyan mintha az ellen lázadoznál hogy amit feldobsz az leesik.


Az a baj, hogy ma nem az erős veszi el a gyengétől, hanem a korrupt, féreg, alávaló, gerinctelen senkiházi veszi el a becsületestől. És ráadásul ezeknek a gerinctelen senkiháziaknak a szolgálatában áll nemtudom hány katona, meg rendőr. Itt nincs olyan hogy gyenge vagy vagy erős. Valaki szerint az az erős ha beállsz a gerinctelenek sorába, hogy eltaposhasd azokat akik nem álltak be. Mind1 igazából hogy mennyire vagy erős, ha beállsz a sorba, akkor a te erőd is hozzáadódik a korruptak erejéhez. Ami már most is sokkal nagyobb minden más földi erőnél, úgyhogy igazából tökmind1 hogy te beállsz-e a sorba, vagy nem. Ez szerintem nem erő. Ez butaság, és gonoszság. És ezt a hibát ki lehetne küszöbölni, ha minden ember felismerné, hogy nem kell beállnia a sorba. És akkor széthullana a korrupt hatalom, apró darabokra.


Ehhez persze az kellene, hogy a bomlás meginduljon, legalább az emberek fejében. Egyébként optimista vagyok, szerintem egyre több embernek van már tele a ... a politikával, demokráciával, kapitalizmussal, globalizmussal (ezt az utolsót csak azok olvassák, akik tudják mit jelent az hogy globalizmus). Úgyhogy lassan elérünk oda hogy már fejben felkészülnek az emberek a sorból kilépésre.


Ami még hátra van, az az önellátás. Ezt mondjuk megpróbálja megakadályozni a hatalom, és ebben sajnos még ő áll jobban.

2011. ápr. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak leírom még, hogy félreértés ne essék: én nem az emberiség együttműködését ellenzem globálisan. Nyilvánvalóan ez a cél. Egy nagy, összetartó, boldog, a természettel harmonikusan együtt fejlődő emberiség az egész bolygón. Én az emberiség leigázását ellenzem multinacionális cégek/csoportok által.
2011. ápr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy lopnak, hanem hogy az országban szinte mindenki sz*rul él. Mindegyik másik országban is van korrupció, csak nem ekkora, és ahol az emberek jobban élnek, ott tesznek rá magasról, ha zsebbe is megy néha lóvé. Csak amikor milliárdok mennek el a hülyeségre, pl. minden tér meg utca átnevezésére, meg a focira, ahol évtizedek óta semmi eredmény, ugyanakkor a vakoknak nem adtak sz*ros 35 milliót, akkor ott az embernek kinyílik a bicska a zsebében.

Meg normális országokban bizonyos kijelentések vagy megnyilatkozások után szélsebesen lemondanak (vagy lemondatják az illetőt). Itt meg...

2011. ápr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Kadafi rendszerét kéne bevezetni XD
2011. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Nekem egy bajom van az anarchiával: sajnos csak akkor lehetne fenntartani, ha mindenki tisztelné a másikat, meg jóval kevesebb ember kellene hozzá(max. 10 millió az egész világon).


Tegyük fel, hogy megszűnne mindenféle hatalom. Ebben a rendszerben. Fél évtized se kellene hozzá, hogy a pottyantósbudi technikai csodának számítson, mert az erősek elvernék a gyárosokat, mert az nem anyagköltség alatt adná a termékeit. És mivel lehetne megakadályozni azt, hogy valaki ne találja ki, hogy ő most egy miniállamot hoz létre, ahol a gyengéket rabszolgasorsba kényszeríti, de az erőseket békénhagyja.

2011. ápr. 9. 12:31
 17/34 KÁELEF ***** válasza:

"ezt a hibát ki lehetne küszöbölni, ha minden ember felismerné, hogy nem kell beállnia a sorba."


Én soha nem álltam be semmilyen "sorba", igaz önerőből nem is vittem valami sokra. :) Viszont sikerült megmaradnom embernek és nyugodtan merek a tükörbe nézni.

2011. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 KÁELEF ***** válasza:

"De az erősebb mindig is el fogja venni a gyengébbtől ha valami kell neki. A gyengének tisztelnie kell az erősebbet, és félnie tőle, ez így normális."


TISZTELET A BECSÜLETESNEK ÉS AZ EMBERSÉGESNEK JÁR, FÜGGETLENÜL ATTÓL HOGY ERŐS VAGY NEM! A gyengétől elrabló egyed az nem erős, hanem hitvány és előbb utóbb maga is erőszak áldozata lesz.

2011. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 KÁELEF ***** válasza:
Kérdező, az anarchiában senki nem lenne biztonságban. Mennél az utcán és szórakozásból agyonlőnének. Egy ilyen "rendszerben" Az elvadult emberhordák uralnák a földet örökösen háborúzve egymással és önmagukkal is. Ez jelentené a civilizáció végét.
2011. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
KLF, miért, most szerinted nem ez a helyzet? Ha visszaütsz, akkor meg téged sittelnek le. Akkor már inkább az anarchia.
2011. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!