Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet élni a minimálbérből?

Hogy lehet élni a minimálbérből?

Figyelt kérdés

Az emberek egy része minimálbéren van, aminek elvileg minden kiadását fedezni lehet belőle, de gyakorlatilag ez mennyire állja meg a helyét? Van olyan lehetőség, hogy tényleg meg lehet élni belőle - becsületesen? (és nem túlélésről beszélek, mert az is más).

Vajon mire lehet számítani, hogy ha valakinek nem telik bútorra pénze (persze, csakis az alapvetőekre gondolok), akkor kaphat valahol (és nem a lomtalanítási körjáratokra vagyok kíváncsi).

Szerintetek?


2011. ápr. 3. 18:29
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
83%
Általában két keresővel kell számolni, az egyik kereset rá megy a rezsire, a másikból meg napi lebontással (keret, melyet nem szabad átlépni) amit lecsípek belőle , abból ruházkodunk. Mindig csak a legszükségesebb dolgot kell megvenni. No elhízni nem fogunk belőle
2011. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
65%

:) igen tudom hogy rosszul számoltam ,de csak a mihez tartást tartottam szemelőt.


A minimál bér meg nem 80 000 Ft



hanem csak 73 000 kb

de lehet hogy kevesebb

nem rég találtam munkát és a cég ezt mondta

de majd ha megkapom az első teljes havi béremet akkor

be szkennelem és kirakom ide !


a minimálbért meg akár hogy is veszük pont a fidesz kormány vezette be

de ha tévedek akkor elnézést :)


NAGY betűk igaz kiabálást jelent de nem szándékoztam kiabálni sajnos nincs sor kiemelés :(

2011. ápr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy.
2011. ápr. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
83%

Nehezen. De az is igaz, hogy sokan így sem képesek lemondani a kényelmi és élvezeti cikkekről, mint a cigaretta (esetleg kávé) vagy a saját autó. Aki jól gazdálkodik, odafigyel mire költ, mennyit az megél 70 000-ből, aki nem, annak nem elég 150 ezer sem. Nagymamám havi 42 ezerből él és sose hallottam panaszkodni, csak az olyanokat, akiknek van autója (még a gyereket is azzal hordja iskolába), cigizik, mobiltelefonozik, digitévézik stb... Én az egészben azt találom felháborítónak, ha munkanélküli cigány vagy és van két gyereked házasság nélkül, akkor is kapsz ugyanennyi pénzt egy másodpercnyi munka nélkül. Na az a szemétség.


Styloo

2011. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: és mi baj van azzal,hogy ha a dolgozó ember a fizetését az autójára,vagy bármi más "luxus"-ra(csokira,cigire,sörre)akarja elkölteni? Nehogy már ez olyan kur.va nagy igény legyen a 21.században...


És igenis,nem azért dolgozok,hogy a számláimat befizessem,hanem azért,hogy vehessek magamnak ruhát,könyvet,bármit ami megtetszik,hogy elmehessek néha moziba,színházba,szórakozni,hogy félre tudjak tenni,hogy egyszer egy évben elmehessek nyaralni...hogy EMBERHEZ MÉLTÓ módon élhessek!

2011. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A kérdés az volt, hogy meg lehet e élni a minimálbérből és nem az, hogy emberhez méltóan-e. Ha az utóbbiról kellene nyilatkoznom, akkor egyet értenék veled.


Styloo

2011. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
83%
Styloo-nak:hát igen,ez elég relatív,hogy a minimálbéresek életét vki "életnek" nevezi,szerintem csak vegetálás:(
2011. okt. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

A férjem minimálbért kap, én gyesen vagyok. Két gyerekünk van. Következőképp élünk meg: van kertünk, zöldséget termesztünk, a gyümölcs utolsó darabját is lefagyasztom. A kenyeret magam sütöm. mindent magam csinálok. Joghurt havi 1x, ásványvíz már régen nincs. A házi tejből túró, tejföl, aludt tej. Sehova nem megyünk, ruhát turkálóból a gyerekeknek. S vannak nagyszülők, akik segítenek, pl, tojás, befőtt, savanyúság.

Magunknak 5 éve nem vettünk semmit, kaján kívül. Cigi, pia, stb. nincs. Míg gyeden voltam, jobb lehetett volna,de akkor a hitelt törlesztettünk. Szerencsére az már nincs.

2012. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Na és hogy éljen meg a nyugdíjas, ha a gyerekei is éppen hogy megélnek? soknak még 80 000 nyugdíja sincs.Mire kifizeti a rezsit, lakótelepen lakik, és nincs kertje, mindenért fizetni kell. No nem lesz Magyarország az elhízottak országa, vagy még inkább, mert a hizlaló kaja a legolcsóbb :(
2012. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Meglehet élni belőle szerényen, csak itthon ritka az az ember, aki a pénzel tényleg ügyesen tud bánni.
2013. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!