Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet élni a minimálbérből?

Hogy lehet élni a minimálbérből?

Figyelt kérdés

Az emberek egy része minimálbéren van, aminek elvileg minden kiadását fedezni lehet belőle, de gyakorlatilag ez mennyire állja meg a helyét? Van olyan lehetőség, hogy tényleg meg lehet élni belőle - becsületesen? (és nem túlélésről beszélek, mert az is más).

Vajon mire lehet számítani, hogy ha valakinek nem telik bútorra pénze (persze, csakis az alapvetőekre gondolok), akkor kaphat valahol (és nem a lomtalanítási körjáratokra vagyok kíváncsi).

Szerintetek?


2011. ápr. 3. 18:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy tényleg sok múlhat a beosztáson, élelmességen!Vannak alacsony keresetű emberek, akik csodásan kijönnek a pénzükből, családostól, mások meg jól keresnek ugyan, de egyből elfolyik a pénzük , aztán hónap végén ők is bajban vannak.Ügyeskedni kell.
2011. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
52%

Ha lakókocsiban laksz a munkahelyed mellett akkor talán megélsz belőle.


De télen még akkor is neccesen.

2011. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
92%
Az ad6kap6 oldalt is nézegetheted, ott is vannak jó dolgok. Főleg ha budapesti vagy.
2011. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez a válaszoló nagyon jó tanácsokat írt le:

"A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:18"

Mi is voltunk anno, nagyon nehéz helyzetben. Exelben készítettem könyvelési progit, amit most is használom. Nagyon jól lehet látni, ha valamire többet költöttünk. Odafigyeléssel jól be lehet osztani a keveset is. Naponta kellett autóznom, de palackos gázzal mentem fél áron. Előttünk van egy kerékpár út, egyre többen használják, még télen is.Telefonom még most is internetes van. 4, 90 Ft-ért percenként beszélhetek akár másik kontinensekkel is.

(06 21-es). Nincs előfizetési díj, feltöltök 1500 Ft-ot, az bőven elég.

Ma már megengedhetnénk magunknak a drága ruházkodást, mégis a kínaiaktól vásárolunk. Sokat lehet spórolni az otthoni főzéssel.

Nálunk a szegénységnek volt egy nagyon jó előnye, megerősítette a kapcsolatunkat.

2011. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom Excel-t akartál írni. Nálunk az a helyzet, hogy a szegénységre pont inkább rámenni látszik a kapcsolatunk sokszor. Én most egyedül kb. annyit keresek, mint a minimálbér kétszerese, a párom nem dolgozik, mert várandós. Tehát a helyzet az mintha ketten lennénk minimálbéren. Albérletben lakunk, hozzáteszem a szomszédoknak a saját lakásuk, emiatt elég lekezelő hangsúllyal megy nekik még a "jó napot" is. Ebből könnyen kitalálható: nem fiatalok. Szerintük az, hogy mi albérletben lakunk, azt jelenti, hogy másodrangú lakók vagyunk, gyakorlatilag nem is tartozunk a lakóközösségbe. Na mindegy, a lényeg, hogy iszonyat nehezen jövünk ki. Ha ez sokáig így menne szerintem felkötném magam, nincs értelme így az életnek. Én azért nem dolgozom, az nem motivál, hogy legyen épp annyi ennivalóm, hogy betudjak menni másnap is dolgozni, és közben egy forintot sem tudok félretenni a fejlődésünkre. Mióta csak én dolgozom, tanulni sincs nemhogy kedvem, nincs idegem hozzá. Egyszerűen nem tudok nyugodtan leülni foglalkozni bármivel is.
2011. ápr. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
82%
Kedves utolsó! Abszolút igazat adok neked. A reménytelenség vágja haza az embert. Az, hogy hiába dolgozol látástól vakulásig nincs fejlődés, előrelépés. Csak a lemondás, a saját igények nullára való tornázása, a közepes alatti ételek fogyasztása, néha egy kis koplalás is. Kultúra, társasági esemény nem játszik már szerepet az életemben. Nem fogadom el azt az érvet sem, hogy tanulni kellett volna, mert akkor magasabb lenne a fizetés. És, ha nem volt sokaknak lehetősége a tanulásra? Arra legyen kárhoztatva, hogy, mint egy önellátó rabszolga vegetáljon, míg meg nem hal? Szép dolog a takarékosság, ha van miből takarékoskodni. Rendben van, hiba a hitelfelvétel, de az igazság az, hogy a hitel felvételekor, az akkori anyagi kondíciókkal sokan játszva ki tudták fizetni a mára kezelhetetlenné vált adósságaikat. Pesszimista vagyok a jövőt illetően. Még minimum 10-15 év vegetálás vár mindenkire, aki hasonló cipőben jár, mint a magamfajta vesztesek.
2011. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
49%

11:05 Ez nagyon de nagyon IGAZ !!!!!


kérdezőnek


MINIMÁLBÉRT A FIDESZ VEZETTE BE MERT HA NEM IGY TESZ AKKOR NEMTUDTA VOLNA SZÉTLOPNI SZÉTÁRULNI AZ ORSZÁGOT!!!!!!


MINIMÁLBÉRBÖL MEG EGYRE TÖB EMBER KÉNYTELEN ÉLNI MERT A NAGY CÉGEK SE ADNAK TÖBBET


AZ ÁTLAG KEESETET MEG NEM CSOPORT SZERINT SZÁMOLJÁK

HANEM HA EGY GYÁRIGAZGATÓ KERES 4 000 000 FT OT ÉS EGY SEGÉDMUNKÁS 60 000 FT OT NA IGY JÖN KI AZ ÁTLAG KERESET

3 600 000 FT RA

2011. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Különben ezzel az "átlagkeresettel" nem tudom kit akarnak hülyének nézni, nincs az a magyar ember, akinek nem ugrana be azonnal, hogy hogyan is, milyen cinikus módon van ez kiszámolva:D
2011. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 escrogar ***** válasza:
95%

power: nézz utána, mielőtt hülyeségeket beszélsz. a minimálbért nem a fidesz vezette be, viszont 22.500 Ft-ról 50.000 Ft-ra emelték az I. Orbán-kormány alatt, a szocik képesek voltak 8 év alatt 73.500 Ft-ra emelni. érdekes adalék, hogy most emelte a fidesz 5000 Ft-tal, illetve ugyan nem tűnik soknak az 50.000, de az akkori statisztikai létminimum 30-35.000 Ft volt, 2010-ben pedig 80.000 Ft. ennek fényében hogy is volt az a kiárusítás, szétlopás?


apropó, a matekod hibás. átlagot nem így kell ám számolni. az általad leírt keresetek átlaga 2030000 Ft.

2011. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

19:18-as szépen leírta a saját helyzetét.

Én igazából ilyen válaszokat vártam, hogy gyakorlatilag milyen megoldások léteznek erre. A kérdésemet is ezért emeltem ki, hogy aki tudni akarja, akkor azt el is olvashatja.

@power

Szükségtelen kiabálni, amúgy is, más országban sem túl jó a helyzet (mármint a Ny.-i típusú demokratikus államokban), pl. USA-ban is nagy különbség van a minimálbér fogalmával és a gyakorlatával, mármint ott is lopnak a politikusok és a kisemberről is több bőrt húznak le, mint kéne.

Valaki más leírta, hogy tovább kell tanulnia. Nos, arról annyit, hogy nem fikció az sem, hogy valakinek hiába van diplomája, ha ő is minimálbért kap. A tanárok helyzete sem olyan jó, de ez, nem csak nálunk, hanem még Angliában is, mert ott tüntetnek (vagy még csak szervezik).

Még valami:

én sem vagyok oda egy pártért sem (és a szavazósdival sem értek egyet), de ha csak hibáztatjuk őket, akkor azzal nem lépünk előre.

2011. ápr. 6. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!