Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy sok elvileg...

Miért van az hogy sok elvileg "ős magyar" terméket" már nem is itt gyártanak, de még mindíg ott van rajta a tricolor?

Figyelt kérdés

Olyan temékek, győri édes, pöttyös rudi, kalocsai paprika, boci csoki, pick stb stb.

Ma hallottam a Tv ben, és elképedtem, a listán.

Miért nem lehet egyszerüen annyira megbüntetni egyrészt a név miatt, " hiszen nem magyar" másrészt sokszor a tartalom miatt " ami silány" hogy elmeenjen a kedvük?

Miért nem tesz semmit a fidesz, csak szavakban ezek ellen?


2011. ápr. 1. 09:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

a győri édes egy márkanév. egy magyar márka. Amit felvásárolt egy külföldi cég. asszem a Danone.


Ez ettől még kulturálisan magyar marad. Illetve szerintem ezek itthon készülnek, esetleg előfordulhat, hogy a csokik egy része vagy egésze szlovákiában, ezt nem tudom.


Engem a magyar értékek külföldi kézre játszása zavar természetesen. De ettől ezek a termékek még magyarok.

2011. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Sanyi!


Neked ugye a Schmitt (szép magyar név) Pál volt a tanárod?

Ha már magyarkodsz: [link]

2011. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez bonyolult dolog, ma már ritka amikor egyetlen terméket egyetlen helyről szerzik be az alapanyagot, gyártják le, reklámozzák, piacra dobják. Nagyon sok beszállító és marketing cég vesz részt a működésben, a jogi és pénzügyi háttérről (részvények, stb) nem is beszélve. Sőt, sokszor lehetetlen. Pl magyar autót nagyon nehezen lehetne gyártani magyar alapanyagokból, mert egy csomó műszaki megoldást külföldi cégek védettek le. Érdekes, ez fordítva is előfordul, a nagy szélturbinák (pl Vestas) egyik fontos műszaki részének a gyártása egy magyar család kezében van, egyszerűen más nem tudja legyártani.
2011. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kamumail válasza:



És mitől magyar ha nem itt készül?

2011. ápr. 1. 10:17
 5/19 A kérdező kommentje:

Sanyi!


Neked ugye a Schmitt (szép magyar név) Pál volt a tanárod?

Ha már magyarkodsz: [link]



Szerinted ez a válasz nem hasznos.



A hócipőm ki van a hozzád hasonló f@szpókkal!

Ez nem egy lehyesítási verseny, és ha látom a hibát, akkor sem javítom. " mert időőőőőőő"


Ha a helyesírást akarod osztályozni, akkor ne erre az oldalra clikkelj, te görény!!!


Mert itt hozzásztólni kellene és nem okoskodni!

2011. ápr. 1. 10:21
 6/19 anonim ***** válasza:

több szempontból is lehet magyar egy termék, alap szemmel nézve.


ha magyar tradicionális termék. Pl a túró rudi. Most abba gondolj bele, hogy csokival van bevonva. A csoki alapja a kakaó. Kakaó nem terem itthon, így a logikád szerint ez sohasem volt magyar.

Persze amikor Svájcban láttam mirelit gulyás levest, akkor ott meg se fordult a fejemben, hogy magyar, csak kinevettem.



A másik lehetőség, pl a zöldségek, aminek nincs márkája, a kérdés, hol termesztik. Ott nincs szó feldolgozásról komolyabban.

2011. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"a győri édes egy márkanév. egy magyar márka. Amit felvásárolt egy külföldi cég. asszem a Danone."


Nem vásárolhatja fel Mert akkor az már nem magyar és nem győri még ha édesnek édes is.

2011. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

miért is?


ha egy márkát birtokló cég tulaja eladja a céget egy másik tulajnak, és az másiknak stb, akkor onnantól az a márka szerinted nem lesz valós? tudod, hogy ilyen cégek élén hány vezető fordult már meg az idők során?


A Microsoft se Microsoft többé mert a Bill Gates nyugdíjba vonult?

2011. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mert piacgazdaságban élünk, és nekik az mindegy, hogy mi van rajta!

"Ez nem egy lehyesítási verseny, és ha látom a hibát, akkor sem javítom. " mert időőőőőő"


Ha a helyesírást akarod osztályozni, akkor ne erre az oldalra clikkelj, te görény!!!


Mert itt hozzásztólni kellene és nem okoskodni!"


Miért van az, hogy én (vagy bárki más) is ejtek gépelési hibákat, ne adj isten helyesírási hibákat is, de mégsem annyit mint te? Szerintem neked komoly gondjaid voltak az iskolában, Sándor.

2011. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyébként azért szólnak ennyit be az írásod miatt, mert sokszor alig lehet érteni, amiket zagyválsz, még ha értelmes gondolat is.
2011. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!