Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örültök az új fegyvertörvényne...

Örültök az új fegyvertörvénynek? Vesztek majd pisztolyt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Még semmi nem biztos belőle és valószínű megint nem lesz belőle semmi. De ha mégis, akkor én egy J-Frame .38-ast, vagy egy 9mm Br. Short zsebpisztolyt veszek.
2011. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Örülnék neki,csak nincsen semmilyen konkrétum azzal kapcsolatban,hogy kik juthatnak majd hozzá.Tehát mindenki kaphat majd vagy csak a befolyásosak.Nehogy véletlenül olyan is kapjon fegyvert aki igazából tömeggyilkos.

Egyébként vennék én is éles lőfegyvert.

2011. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valamit linkelnétek nekem? Nem tudom miről van szó. Mindenesetre ha lenne lehetőség, vennék egy Desert Eagle .50-est.
2011. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Már alig várom, h benne legyen a tv-be, h már megint lövöldöztek...
2011. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Linket nem tudok csak este mondta a hírekbe Orbán hogy könnyítenek a fegyvertartáson meg ma olvastam a hajdúbihari naplóban.


Nővéremék amíg kint voltam Kanadába rendszeresen jártunk lőtére lövöldözni ott ez olyan hagyomány hogy van egy rakás fegyverűk volt 2 magnumjuk 2 félautómata pisztolyuk meg egy shotgunjuk.

Nem hiszem hogy itt is lehet majd ugy tartani biztos szigorubb lessz meg ez is majd leginkább luxusnak fog számítani spórolunk majd a töltényekel.

Mindenesetre kezdetnek már ez is egy nagy előre lépés lessz.

szegény kis nyugdíjasoknak ha majd sokat spórolnak legalább nem kell majd áramot vezetni a kerítésbe.

2011. márc. 31. 16:31
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy tudom, hogy csak a sportlövészekkel kapcsolatban enyhítik azt a törvényt, hogy csak 3 év után tarthatnak saját fegyvert. Vagy valami ilyesmi. Egyébként ezt a pécsi lövöldözés után szigorította még anno Bajnai.

Szóval ennyit a nagy fegyvertartási liberalizációról, várnotok kell még, hogy férfiasságotokat lőfegyverrel pótoljátok :)

2011. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Belevették az új alaptörvénybe az önvédelem jogát. Eddig is megvolt ez, csak nem volt így kihangsúlyozva. Egyelőre még csak a tudati előkészítése kezdődött meg egy olyan változásnak, ami az állampolgárokra hárítaná át saját maguk védelmük jogát, vagy ha úgy tetszik terhét. Én ettől nem jöttem annyira lázba mint az előttem írók. Én nem vagyok alkalmas arra, hogy például az éjjel álmomban rámtámadókkal hadakozzak, vagy netán lelőjem őket. Szerintem más se legyen ebben olyan biztos, hogy sikeresen meg tudja magát védeni egy ilyen helyzetben. A támadónak rengeteg előnye van a megtámadottal szemben: Váratlanul érkezik, ő választja meg a helyet, az időt, a körülményeket, én meg csak nézek ki a fejemből. És ha tudja a támadó, hogy fegyver lehet az embernél, vagy komolyabb ellenállásra számíthat, attól nem biztos, hogy visszaretten, lehet, hogy egyből még brutálisabb lesz, legyilkol kérdés nélkül, és akkor mire mentem azzal, hogy megvédhetem magam?


Én ezt az egész erőkultuszon alapuló fideszes logikát elutasítom, ami más területeken is megnyilvánul. Ennek egy újabb lépése, hogy most azt mondják, nosza, védd meg magad. Jelentem, én nem tudom megvédeni. Velem akkor mi lesz?

2011. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Volt a TV-ben,hogy csak büntettlen előéletű fog engedélyt kapni.Nem is volna rossz,mindenki védje meg magát,mert más úgy sem fogja.Tovább fog romlani a közbiztonság,a segélyt is megvonják,még jobban elszabadul a pokol.Stukker a zsebbe,az otthonka zsebébe,s aki bejön engedély nélkül lábon lőni.Legközelebb már nem jön. A kutya sem akadály,mert fejbevágják és simán betörnek.Én is szerzek,ha mód lesz rá.
2011. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tisztázni kell valamit, egyellőre, a valószínűleg az új Alaptörvénybe (Új Alkotmány) rögzítésre kerülő TERVEZET nem erről szól.

A lényege az lenne, ha Törvénybe lépne, hogy az élet és vagyon elleni támadáskor, azt kivédendő, akár halálos sérülést is okozol BÁRMILYEN eszközt használva! a támadás elkövetőjével szemben, büntetőjogilag utólagosan mentesülsz a felelősségre vonás alól.

2011. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17.08: Az alaptörvénybe még egyelőre csak az önvédelem joga kerül be. A BTK-át majd később módosítják, és az elképzelés most tényleg az, amit írtál, tehát a jogos védelemnél az arányosságot már nem vizsgálnák, illetve csak sokkal szűkebb körben. Erről kezdtek beszélni a fideszes politikusok. De konkrétan most még nincs semmi.
2011. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!