Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha befizetjük az államnak a...

Ha befizetjük az államnak a bruttó keresetünk közel felét adóként, akkor ugyan miért ne várnánk el tőle, hogy rendezett országban éljünk?

Figyelt kérdés
A kérdésem leginkább azokhoz irányul, akik leostobázzák azokat, akik "az államtól várják a sültgalambot".
2011. márc. 27. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Kezdetnek elég lenne annyit elvárni,hogy a rendőrség ne arról szóljon,hogy kiállunk a traffipaxal és büntetünk,meg közúti ellenőrzés közben fánkzabálás+válogassák már meg,hogy kit vesznek fel.Ne ilyen cingár gyerekek menjenek rendőrnek.

De egyébként igen.Joggal várhatóak el alap dolgok.

2011. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
számold bele még az áfát is ami 25%. a legtöbb ember leadózott nettó keresetének 25% -a is elmegy adóra.
2011. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én még komcsi kádárista is lettem azért, mert ki mertem mondani, hogy akkori korban azért voltak olyan szegmensei az életnek, ami jobb volt a mainál.

Az államnak, akit/amit az adóinkkal mi fizetünk a dolgukat kellene végeznie, ezért fizetjük őket és nem azért, hogy kiskirály zsarnokként szemétkedjenek és szándékosan ellehetetlenítsenek. Nem sültgalambvárás, ha az adóforintunkért várunk is valamit.

2011. márc. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nos igen, a rendőrségünk és a tevékenysége. Ez megérdemelne egy külön témát. De idetartozik még például az utak karbantartása is.


Az ÁFA meg tényleg egy plusz, de ezért írtam azt, hogy "közel felét". :)

2011. márc. 27. 17:41
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a sültgalamb dolgot én kaptam a pofámba, miután azt mertem állítani, hogy az államnak kötelessége az állampolgároknak munkalehetőséget biztosítani. Ez alatt persze nem azt értettem, hogy mindenki dolgozzon az állami szektorban, hanem azt, hogy támogassa a hazai kkv-kat, hogy legyen keretük munkaerő felvételre.
2011. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

A "kádárista" vagyok. Pont most ebben a percben kaptam egy e-mailt.

Idézem, nem a saját szavaim!

"Sajnos gyerekek a kifüstölésünk Sintér alatt is zavartalanul folyik.

Az ő szentháromságuk mellé /adó-járulék-illeték/ most behozzák a negyedik zsákmányszerzést a büntetést /szankciót/,amiből már nem ez az első,egyre szaporodik és nemcsak aránytalan,hanem megsemmisítő /lásd:parkolás lehúzásokat ill.50 ezret a tujánál a staubért/

De vigaszul a narancsnak:Tegnap a Kedves Vezető,az Imitátor a Maneken Pis/a/ Városában,ahol ő is ezt tette velünk a fejünkre úgy,hogy kijelentette:Romaisztán egyedül szembeszegül és nem csatlakozik az E.U adóharmonizációhoz.Na, fordítsuk le magyarra:

Olyan magas itt nálunk az adóterhelés,hogyha levinnénk az E.U-s átlag szintre,akkor nem jutna elég Kohn-nak,mint "Álam /tudjuk/adósság".Bár már 11-szer fizettük vissza a törzstőkét és most jönnek majd az újabb "kárpótlások" a Csikágói Bíróság ítéletére.Üdv.


"

2011. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen a kádáristázáson és a "takarodj ki Észak-Koreába, ha nem tetszik valami!" válaszokon akadok ki gyakran.


A lényeg a következő lenne:


Ha az állam nem képes ellátni a feladatait, egyáltalán nem kapjuk tőle vissza azt, amit beadunk, akkor ugyan miért kellene eltűrnünk csendben nyomorultul, hogy rosszul működik?

2011. márc. 27. 17:46
 8/18 Mardu ***** válasza:

Valójában 16% az szja. Azt a saját nettó keresetedből vonják. járulékok, pedig a bruttó kereseted kb 27-28 % át teszik ki.

Mit értesz rendezett körülmények között? Ha rendezett körülményeket akarsz menj ki külföldre, itt még jó darabig csak harácsolás meg hazugságok lesznek.

2011. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nos, járulékok, személyi jöv adó, áfa, és akkor ha valaki piát, cigit vesz azon plusz adó. ha benzinre költesz, azon plusz adó. ha nyersz szerencsejátékon, akkor nyereményadó. ha bankban van a pénzed kamatoztatni, akkor kamatadó. lehet ezt még sorolni jó sokáig. Nem a pénzed felét adózod le ebben megnyugtatlak.


plusz majd most talán hamburgeradó is amit ki tudja milyen ételekre húznak majd rá, hogy nem csak a hamburgerre, az tuti.

2011. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"az államtól várják a sültgalambot"


Én ezt olyanra szoktam mondani, aki azt várja, hogy:

- az állam adjon neki átlag felett fizető munkát azonnal, 10km-en belül, ami a szakmájának megfelelő

- az állam hozza helyre az ő hibásnak bizonyuló döntését

- az állam vegyen el mástól valamit, és adja oda neki.


Ez nem zárja ki a rendezett ország, környezet biztosítását, amennyiben az azt jelenti, hogy tiszta a környezet és nincsenek bűnöző elemek úton-útfélen. Ám ezekben nem csak az államnak kell tenni, hanem az emberek gondolkodásában kell változást kieszközölni.

2011. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!