Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kaptunk eddig az Eu-tól...

Mit kaptunk eddig az Eu-tól és mit buktunk miatta?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert valahogy csak szélső gondolatokat hallok át az oldalon az Eu-s kérdésekkel kapcsolatban.


Jólenne már ha végre a Eu-t támogatók leírnák hogy mi is volt eddig a valós hasznunk belőle! " Persze ne csak azt hogy egy halom pénzt kapunk utakra meg terekre, mert sajnos az útjainkat az Eu többi tagállama használja főleg a kereskedelmi céljaira és nem mi. Az az, nem támogatást adtak, csak adtak pénzt hogy csináljunk a kamionjaik számára aszfaltcsíkot. És a nem termelő beruházásokból sincs semmi hasznunk, hiszen egy 400 m2 házat ha felépítessz egy minimálbéresnek az csak bukó lehet mert azt fenn is kell tartani.


És még egy apróság!


Igaz hogy az Eu nem mondja ki nyiltan hogy ne nagyon akarjunk gazdasági vagy gazdaságpolitikai beruházásokat megvalósítani. De a szabályhalmazok amik a felhasználást szabályozzák elintézik hogy csak tereket és utat építhessünk.


De várom a pld kat hogy mi is volt a nemzetgazdasági hasznunk az Eu-ból?


2011. márc. 23. 17:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"""Erről a kérdésről tudod mi jut eszembe??

A Brian élete című film egy jelenete:


Én valahogy nem tudok nevetni.


Csatorna és út???


Ideje lenne ha megértenéd, az utakat azért adták hogy az ő hasznukat szolgálja ami még nem is lenne baj.

Csak hogy nekik semmi érdeke nem fűződik hozzá hogy mi fejlődjünk. Nekik droidok és rabszolgák kellenek és nem partnerek.


És mehetsz dolgozni?


Ha minden magyar elmegy dolgozni nyugatra akkor itt ki marad?


Tudod a rabszolga nem fekete ma már, hanem aki annyit kap a munkaerejéért amenyiből éppen reprodukálni tudja minden ledolgozott nap után az erőforrásait.


NA EZEK VAGYUNK!


Kivan ez találva barátom, és szerencse hogy egyre több magyar megérti.


De várom a konkrét példáidat, hiszen azzal hogy ide építenek utat semmivel nem vagyunk előrébb.

Ugyanis a Rómaiakat sikerűlt kiverni és az út maradt, de ezek már mindent felvásáróltak és csak az illúzió maradt hogy valami is a mienk ebben az országban!

2011. márc. 23. 17:59
 12/25 A kérdező kommentje:

Sverdans


Persze hogy nincs, mert csak te vagy az okos.

Érdekes hogy én tényeket írok és példákat, te meg kezdesz arogáns lenni!


Az hogy van :


van egy pld traktor ami 20mill amiből kaphat támogatást 10mill-t bár ki az Eu ban.


Csak hogy itt a 10mill teljesen más mint nyugaton.

Vagy mert a 10mill mellé ők 3× akkora támogatást és 10× annyi bujtatott piacvédelmet kapnak.

" csak egyszer próbálj a Franciáknak bort vagy zöldséget tejet eladni, és megérted hogy elméáletileg lehet, de gyakorlatilag 00,01% esélyed van.


De kérdem?


Miért nem tekinti az Eu a geothermikus energiát támogatandónak, illetve csak nagyon szűk kvótában és hatalmas önrésszel. Érdekes hogy a szalma erőművek esetén 3× annyi a támogatás és az önrész aránya.

Miért is?

Mert a szalma erőművek 100% német tech amit meg kell venni és termelhetjük a "nagy értéket" a szalmát!


A geotherm pedig magyar fejlesztés, gépek, alkalmazás technika, stb ami valahogy nem jó az Eu nak!


VAJON MIÉRT?

2011. márc. 23. 18:08
 13/25 anonim ***** válasza:

"NA EZEK VAGYUNK!"

Ezt vagy te! Én nem vagyok rabszolga.

2011. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Sverdans válasza:


"NA EZEK VAGYUNK!"

Ezt vagy te! Én nem vagyok rabszolga.



Csak nem akarod elhinni, sajnos. De te is az vagy.

Ugyanis, a lehetőségeid az itteni társadalmi keret szabja.

Amit meg sajnos a nyugatiak érdeke zsugorítja a minimumra.

Az az, ha te itt 100e keresel az ott 450e ret ér.

Ha 1mill-t akkor ott 4 et.


Az az, csak az ök rabszolgái lehetsz, ha tetszik ha nem.



Pld erre a minimálbér!


Az a naív ember akit azzal butítottak hogy az ő érdeke, mert legalább ennyit kap. Közben meg a multik kartel nélküli államilag rábólintott bérverseny kiküszöbölése.

Hiszen ha egy rszágban NY MO nem megy el a T-be pénztárosnak senki 80e ért az fáj a T nek és nem akar versenyezni az Osztrák bérekkel amik az 5× se.

Hanem csak mutogat a minimálra és dob rá valamit.

Így aztán soha nem fog természetesen fejlődni versengve a bér!

2011. márc. 23. 18:20
 15/25 anonim ***** válasza:
Komolyan, munka mellett aztán milyen gyakorisággal utazgatok én? Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor voltam az elmúlt években más ország(ok)ban.
2011. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled kérdező.

És az ilyen sverdansféle liberálisokkal nem érdemes vitatkozni, még akkor sem, hogyha te értelmes érveket és példákat hoz fel, ő meg benyög két szót. Ő is egy tipikus birka, látja a tényeket, de nem akarja elhinni, mert megrögzött liberális...

2011. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled kérdező.

És az ilyen sverdansféle liberálisokkal nem érdemes vitatkozni, még akkor sem, hogyha te értelmes érveket és példákat hoz fel, ő meg benyög két szót. Ő is egy tipikus birka, látja a tényeket, de nem akarja elhinni, mert megrögzött liberális...



Köszi.


" még ha megrögzött liberális lenne, de sajnos mazoista liberális, mert ez az Eu s párkapcsolat neki is fáj, még ha nem is akarja bevallani!

2011. márc. 23. 20:50
 18/25 anonim ***** válasza:

most a különböző pénzek, pályázatok, fejlesztések, tehát konkrét pénzbeli haszon mellett azt is kaptuk, hogy bent vagyunk az EUban, így szabadon áramolhat az ember és az áru - értsd, nem csak, hogy te vállalhatsz munkát külföldön, de ami fontosabb, hogy pl. nincsenek vámok, ill. az EUn kívülről érkező (tehát számunkra konkurencia) dolgokra meg erősen van. Tehát egy piaci pozíciót kaptunk a világ némely legfejlettebb és legmagasabb életszínvonalával rendelkező államait tömörítő területhez (a nyugat-európai államokhoz, meg mellesleg az összes többi EUs államhoz, tehát egy igencsak jó piachoz), amiket még védővám is véd a kívülállókkal szemben. Ami amellett, hogy ebből direktben is profitál a gazdaságunk, indirekten is nyer vele, hiszen az EUn kívüli cégek nagy részt azért is telepítenek ide gyárakat, mert EUs országként amit itt gyártatnak, az már EUs terméknek számít, így nem kell fizetni a vámot.

Ja, és a focistáink számára is egy plusz előny az EUn belüli légiósodásnál (máshol meg ugye nem nagyon érdemes), hogy EUs állampolgárként nem érvényesülnek rájuk a nem EUS játékosok számát korlátozó kvóták:)


Nem tagadom, hogy negatívumai is voltak a dolognak (mindennek van), de ez a mit adott nekünk az EU típusú kérdések tényleg Brian élete szintűek.

2011. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:42

te ostoba gyökér én szintén eu szkeptikus vagyok, de nem ilyen hőzöngő, akinek mindenki liberális aki nem böfögi vissza az éppen aktuális hőzöngést!

2011. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
ja és ha ennyire nem bírod, menj külföldre melózni! sajnos itt nem úgy néz ki, hogy normalizálódna a helyzet.
2011. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!