Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lenne rá esély...

Szerintetek lenne rá esély hogy ki lépjünk az euból?

Figyelt kérdés
Ezt úgy kérdezem hogy fidesz szimpatizáns vagyok és szerintem aaz eu több kárt okoz mint hasznot. És én úgy veszem észre hoggy orbán is így van ezzel. És én szerintem trianont is felülvizsgálhatnánk. Erről nektek mi a véleményetek?
2011. márc. 23. 09:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Ez megint egy "sírok*aszdmeg" kérdés.


1: Kilépünk, oké, a lisszaboni szerződés szerint ha jól rémlik, lehetőségünk lesz majd rá egy bizonyos idő után. Jó. Mi lesz a távlati gazdasági csapásvonal? Aki beírja, hogy "kereskedünk Kínával, meg Iránnal" azt személyesen döföm le egy rozsdás ollóval.

2: Nettó haszonélvezői vagyunk az eunak, a befizetéseink arányánál lényegesen több támogatást kapunk. Hogy ezt nem tudják felhasználni/ésszerűen kiosztani, az nem Brüsszel hibája.

3: Trianont hogyan "vizsgálod fölül?" Kapnak egy levelet a környező országok, hogy

Tissztelt Uram/Hőlgyem

Fellülvizsgállnánk Trianont- Agyák vissza a főldet!


Aláírás: S. P. Álamfő.

2011. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Ha kilépnénk,akkor nagyon sok pénzt kellene visszafizetnünk. Orbán sem akar kilépni,mert ő is akar az EU-s pénzekből részesedni. Csupán meg van sértődve,mert az EU nem hajlandó úgy ugrálni,ahogy ő szeretné.

Trianon felülvizsgálatára sem lehetőség,sem szükség nincs.

Sokkal több kár származna belőle,mint haszon. Még a jelenlegi országot sem tudja-akarja Orbán rendbehozni.

Nem elég csak pofázni,a hatalmát erősíteni,tenni is kellene valamit végre.

2011. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%
Igaz, hogy több pénzt kapunk az EU-tól, mint amit befizetünk, de azt nem mondanám, hogy haszonélvezői lennénk. Hosszú távon mi szívjuk meg, mert ők ugráltatnak minket. Nem tett jót a gazdaságnak a vámmentesség sem. Én azt mondom, jobb lenne, ha megvámoltatnák az a sok "szemetet", amit az országba behoznak. Akkor talán a helyi gazdaság élet- és versenyképesebb maradna. Nem lenne olcsóbb a szlovák tej és hasonlók, az itt is gazdaságosan megtermelhető áru is annyival olcsóbb lehetne, mint amennyi a vám lenne a külföldről behozotton. Több munkahely megmaradhatna.
2011. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%

Trianon meg...

Álmodozni jó!

2011. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

szerintetek mostanság miért nem tudják a zemberek rendesen használni az igekötőket? "ki rakott", "el ment", "meg csinálja", "megtudná oldani" stb.


nem vagyok nyelvtan huszár, de egyszerűen ez zavar, egyszerűen amikor valaki egy okosabb kérdést tesz fel ilyen szarvashibákkal, már azzal is aláássa az egészet.


Mondjuk a jelenlegi kérdés gyökérség ahogy van, lerí a kérdező IQ-ja a mondatalkotásból.

2011. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%

"Én azt mondom, jobb lenne, ha megvámoltatnák az a sok "szemetet", amit az országba behoznak."

Azt ugye tudod, hogy nem csak ők hoznak be, hanem mi is viszünk ki?! Magyarország exportoriántált ország, szorosan kapcsolódik a német gazdasághoz, az ugyanis a legfőbb exportpiacunk. Utána lehet nézni! Ezzel a lépéssel tökönrúgná magát az ország.

2011. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Na akkor nézzük a tényeket: magyar tejünk van? Nem. Magyarorszaágon szerintem csak és csakis magyar termékeknek kellene lennie illetve az emberek nem lennének eladósodva és nem jutna minden emberre 2 milllió ft adósság utolsó válaszolónak pedig üzenem,: magadat éveted amit írtál és természetesen jelentettem.
2011. márc. 23. 12:35
 8/30 anonim ***** válasza:
56%

Baromi jó lenne csak magyar árut vásárolni, jóval drágábban !! Mond már meg nekem a szlovák gazda hogy tudja olcsóbban adni ugyanazt a tejet ?? Ők is EU tagok !!

Csak ott tudnak kereskedni, és felfogják hogy ha olcsóbban adják akkor hosszú távon jobban járnak. A magyarok meg gyorsan akarnak nagyot akasztani !!


Sajnállak kérdező, mert téged is megvezet a vezéred :(


Azt ország kivásárlásában jócskán benne volt az előző FIDESZ kormány is !! Nézz utána honnan is van az Orbán család szőlője és bányái !!!

Nem az EU tehet arról hogy a pénzeket zsebre teszik !

2011. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%

"magyar tejünk van? Nem.'


Hát pedig DE. Pont most vettem a Tászkóban, gondoltam egy kicsit hazafiaskodok. Jobb ha tudod, semmi különbség nincs a magyar és az import tej között, ugyanolyan az ízük. Bezzeg az árfekvés! Legalább 50 Ft-tal drágább.

2011. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 hollófernyiges ***** válasza:
75%

Az exportunk több mint az import (tavaly 5,5 milliárd euróval) vagyis egy kölcsönös vámmal az EUval mi szívnánk nagyobbat. Amikor beléptünk az EUba 2004be nagy volt a para, hogy felmennek az élelmiszerárak. Hát lementek, ha nem lenne olcsó szlovák tej, akkor csak drága tejet tudnál venni, így választhatsz hogy a drága magyart veszed vagy az olcsó külföldit.

Ami engem illet, örülök hogy van még egy ellenőrzési pont a kormány fölött, így van aki a körmükre koppint ha stikliznek (beleértve a mostani és előző kormányokat is)

2011. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!