Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szóval mégis lesz gyermek...

Szóval mégis lesz gyermek után járó szavazati jog?

Figyelt kérdés

Az új alkotmánytervezet XXI. Cikk 2. bekezdése szerint "A jövő nemzedékek érdekében nem tekinthető az egyenlő választójog sérelmének, ha sarkalatos törvény azokban a családokban, ahol van kiskorú gyermek, az anyának – illetőleg helyette törvényben meghatározott esetben más személynek - további egy szavazati jogot biztosít."


Ezek szerint ami nem egyenlő, az nem sérti az egyenlőséget... Ez az új matematika???


2011. márc. 9. 22:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ezzel azért nem értek egyet, hogy ilyen legyen az alkotmányban, amit a saját bőrömön tapasztaltam. 19 éves vagyok, így tavaly már szavazhattam. Azonban korábban, 16-7 évesen is már érdeklődtem a politika iránt. Többet olvastam róla, és többet is tudtam az új fejleményekről, mint a 45 éves anyám. Másra is szavaztam, mint ő. Most ha én 16 vagy 17 évesen, értelmes emberként másra akarok szavazni, mint anyám, aki csak azt látja, hogy az a pártvezér milyen jóképű, nem azt, hogy saját zsebre játszanak, ő éljen miattam plusz szavazati joggal? Az ilyenek csak mégjobban elcseszik az országot. De ez csak egy példa volt, de szerintem sokszor igaz.
2011. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!