Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szóval mégis lesz gyermek...

Szóval mégis lesz gyermek után járó szavazati jog?

Figyelt kérdés

Az új alkotmánytervezet XXI. Cikk 2. bekezdése szerint "A jövő nemzedékek érdekében nem tekinthető az egyenlő választójog sérelmének, ha sarkalatos törvény azokban a családokban, ahol van kiskorú gyermek, az anyának – illetőleg helyette törvényben meghatározott esetben más személynek - további egy szavazati jogot biztosít."


Ezek szerint ami nem egyenlő, az nem sérti az egyenlőséget... Ez az új matematika???


2011. márc. 9. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél"


George Orwell - Állatfarm

2011. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:-) Na igen... Ez egy irodalmi műben OK. Na de egy ország jogrendszerében???
2011. márc. 9. 23:12
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Na akkor a cigók döntik majd el a sok purdé nevében, ki fog itt kormányozni. A magyarok meg mehetnek Indiába.
2011. márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
2011. márc. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem rossz a cikk, mindenkinek javaslom az elolvasását...
2011. márc. 9. 23:44
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Kész. Magyarország napja leáldozott.
2011. márc. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Tetszettek volna nem kétharmadot adni egy pártnak. Én szóltam.

Ilyen alapon az sem tekinthető a jövő nemzedékek érdekében a választójog sérelmének, ha

- Feloszlatjuk az összes többi pártot, hiszen, ha egyedül a fidesznek jutott eszébe ez a lépés, akkor a többi párt minden bizonnyal a jövő nemzedékek ellen van

- Tíz évre növeljük a ciklust, hogy többet tudjanak tenni a jövő nemzedékéért

- Bevezetjük a nyílt, egyéni kerületekre épülő szavazást, hiszen minden jövőben megszületendő gyermeknek tudnia kell, ki mire szavazott.


Lám, lám, azt is megmondtam, hogy ez az egész alkotmányos kérdőívesdni csak egy ligetimitációs kísérlet. Majd amikor az ellenzék panaszkodik, hogy nem kéne, előveszik a visszaküldött kérdőíveket, és meglebegtetik, hogy a "az emberek ezt akarták. "

2011. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ezek szerint hivatalos "államvallás" lesz a római katolikus, mint a II. Világháború előtt. Majd bemondják, mikor kell az Imához parancsra letérdelni. Nagyon ritkán megyek templomba, de mert protestáns vagyok, nem fogok képek és szobrok előtt hasoncsúszni, mint a dél-amerikai indiánok. Egyébként lesz ehhez még az EU-nak is szava, mert ez nagy tömegek kirekesztése.

[link]

2011. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Na akkor a cigók döntik majd el a sok purdé nevében, ki fog itt kormányozni. A magyarok meg mehetnek Indiába."


Tanulj már meg szöveget értelmezni. Az az eredeti ötlet volt, hogy gyerekenként járjon a + szavazat, de a kérdező által is bemásolt szöveg azt jelenti, hogy akkor is egy + szavazat jár, ha egy gyerek van, meg akkor is, ha 10.Engem inkább a férfiakkal szembeni diszkrimináció zavar, meg szerintem amúgy is hülyeség ez a gyerekszavazat, de nem azért, amit írtál.

2011. márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tényleg, mi is a helyzet ha például az apa és az anya nem ugyanarra szavaznak? Akkor kié legyen a plusz egy szavazat? Milyen alapon döntik el? Pénzfeldobás? Megkérdezik a (2 éves) gyereket? Bírósághoz fordulnak? :-)
2011. márc. 10. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!