Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hallom olyan sokat,...

Miért hallom olyan sokat, hogy jobb lenne az ország romák nélkül?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

1.) Ha 800000-rel kevesebb ingyenélő lenne, akkor a költségvetésben legalább 200 milliárddal több maradna!

2.) Ha hozzá számolom a börtönöket, akkor ez a pénz megduplázódna.

3.) A közbiztonság jelentősen javulhatna!


Hirtelen ennyi.


De most komolyan! Mit kaptunk a romáktól amire büszkék lehetnénk?

2009. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
92%
Mert jobb lenne az ország romák nélkül! Röviden tömören ennyi!!!
2009. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

első válaszólót összefoglalnám

nem lenne olyan, aki rátámad, megöli saját eltartóját...

2009. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
volt ma híradóba valami idősekkel csináltatot 1 csoport eltartási szerződést nyugdíjuka telvették hézuakt eldták én azt hallotam ilyet is romák szoktak tenni ez igaz??
2009. febr. 18. 22:32
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Erre én nem válaszolok,mert ebben az országban erről nem lehet beszélni. Egykettőre valami jó kis romákkal zsúfolt börtönben találhatom magam,ha megbántom a lelkivilágukat. Ők öhetnek,rabolhatnak, mi pedig fizethetjük a z italozásuk költségeit,és a mi adónkból nőnek az utódaik. Ajánlom,Borsod, Szabolcs és Hajdú-Bihar megyék meglátogatását. Meglesz a kérdésre a válasz. Sajnos((:
2009. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
78%

Felhívás liberális, jogvédő honfitársainknak!

Országos cigányfelzárkóztató program indul. A lényege, hogy a résztvevők közvetlenül segítsék roma honfitársaink felzárkózását, azaz a résztvevőknek családjukkal meghatározott településekre kell költözniük, kiválasztott családokhoz.

Gyerekeiket roma gyerekekkel kell egy osztályba járatniuk az adott településen a szegregáció megelőzése, és a jó példa átragasztása végett. A résztvevőknek naponta előadást kell tartaniuk családi körben a kulturált viselkedésről, higiéniáról, a tanulás és a munka fontosságáról, felelős gyerekvállalásról és egyéb alapvető dolgokról.

Továbbá segíteni kell elsajátítani a háztáji gazdálkodás alapjait. Segíteni kell a környék rendbetételében, szemételhordás, latrinaásásban (ahol nincs), a ház kisebb-nagyobb hibáinak kijavításában.

Meggyőződésünk, hogy csak így lehet elkezdeni a romák felemelését.

Liberális honfitársaink ezzel a gyakorlatban bizonyíthatják elkötelezettségüket a romák felemelkedésének ügyében, és a rasszizmus, valamint a szegregáció elleni küzdelemben.

Anyagi támogatást természetesen biztosítunk, a magyar átlagfizetés erejéig. Természetesen amelyik családban sikerül munkát szerezni és elvégezni közepes átlaggal az iskolát, további premizálásban részesülnek a mentorok.

A résztvevőket várjuk szeretettel! Jelentkezni személyesen az SZDSZ és az ÖCO területileg illetékes irodáiban.


kuruc.info

2009. febr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
azért van ez mert úgy érzik ők mindent büntetlenül megtehetnek mert ők a kisebbség és mindig kiáll értük valaki,pedig én úgy érzem lassan mi magyarok leszünk a kisebbség és nem ők,vérszemet kaptak és ez a kormány megvédi őket"tisztelet a kivételnek"mert ha elvétve is de köztük is van rendes ember.
2009. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Romániában így kezelik a dolgot és működik:


:"Erdélyi tapasztalataimat szeretném megosztani:

A cigók szisztémája nagyban azonos a magyarországival, viszont az ottani "kezelési módszerek" sokkal ésszerűbbek, és célravezetőbbek mint nálunk.


Minap történt egy kis csíki faluban, hogy jártunkban-keltünkben többször is belebotlottunk a helyi önkormányzat teherautójába, mely a cigány portákon végig haladva, itt is ott is letett egy kupac tüzelőt.

Kérdeztem helyi barátomat, hogy mi ez?

Mire mosolyogva elmondta, hogy tudod...nálunk más a cigányok segélyezése mint nálatok.

Itt pl. pénzt egyáltalán nem kapnak, csak ha családi szinten 180 nap munkaviszonyt fel tudnak mutatni. A 180 napot összehordhatják többen egy háztartásból, de ez a minimum követelmény, hogy egyáltalán kaphassanak valamit.

Így aztán amikor az idénymunkák elkezdődnek a földeken, szépen elindulnak napszámba, mint a többi rendes, dolgos emberke, és a cselekvőképességüket kiélik a földeken.

Ott nincs tele a kocsma, léhűtő, segélykéből játékgépező, késelő cigányokkal, hanem a kocsma a falusi kultúra, beszélgetős, társadalmi színhelye ma is, ahogy rendesen volt.

A székelyek bölcsessége megmutatkozik abban is, hogy a romák életmódját nem csak tétlenül szemlélik, hanem annak sajátosságaiból le is vonják a helyes következtetést, és nem engednek teret a szélsőséges, deviáns, agresszív megnyilvánulásoknak.

Például, ha a cigány elköti a székely ember biciklijét a templom elől, akkor a székely ember 3-4 vagy 5-10 -amennyi szükséges-komájával bemegy a cigány portájára. A minimum az, hogy elhozza a biciklijét, de ha szükséges, (folyt cenzúrázva..)

Halmazati büntetésként feljelenti, (5-10 tanúval alátámasztva) és elmegy a híre, hogy a cigány lopott a székely embertől,(folyt cenzúrázva..)

Alap, hogy munkát senkitől se kap, ugrik a 180 nap, nulla segély.

Ennyi. Lehet cihelődni.

Tetszik a polgármesterek hozzáállása is.

Mivel a falu pénzéről és adójáról van szó, nem engedik azt elherdálni.

Az említett tüzelő szállítmány is a segélyezés része volt, de barátom szerint akár naponta is kaphatnak valamit a cigók, de szigorúan csak természetben.

Egyik nap kenyér, másik nap cukor-liszt, harmadnap egy zsák pityóka, utána meg beváltható tej, tészta, vagy konzerv jegy.

Pénz akkor van, ha dolgoznak.

Az önkormányzat is ellátja munkával a cigókat, és azok szorgalmasan festik is az iskolát, takarítják az árkokat, gereblyéznek a templom kertben, amiért persze fizetést kapnak, és egy igazolást a kiskönyvbe, hogy aznap dolgoztak.

A pénzből kifizetik a villanyszámlájukat, mint más tisztességes ember.

Saját szememmel láttam. hogy a helyi cigányok lovakat tartanak, szekerekkel bérfuvaroznak, és használják a kerti pottyantóst.

Nem mondom, hogy "tiszta udvar, rendes ház" de legalább nem ér derékig a szár a portájukon.

Amit még tapasztaltam, hogy a megfelelő bánásmód miatt, sokkal udvariasabbak, például tudnak köszönni, ha bemennek barátom boltjába, és lássatok csodát, nem mernek a boltban lopni!!!

Az egész faluban 2-3 élelmiszerbolt van, a kapott jegyeket ezekben lehet beváltani. Kivéve, ha tolvaj az illető.

Egyébként lehet sétálni a szomszéd faluba 5-8 kilométert, de ha ott is kitelik a becsület, akkor gáz van.

Persze a boltosok is összetartanak.

A polgármesterek pedig beérik az adott szóval, hogy a cigó a kajajegyért nem fog mást kapni, csak azt ami rája vagyon írva.

Nagyon tetszik ez a rendszer.

Tetszik mert értelmes.

Tetszik mert igazságos.

Tetszik mert humánus.

Tetszik mert láthatóan eredményes.

Láttam a cigány gyerekeket suliba menet. Hógolyóztak a többiekkel.

Láttam cigányt templomba menni.

Láttam karácsony előtt, ahogy a tüzelős kocsi karácsonyfát dobott be minden portára. Magyarnak, cigánynak egyaránt.

Ott ezt is megoldották. Tellett rá.

Mert nem hagyják, hogy ellopják a köz vagyonát.

Látom az összetartás erejét, és látom az egészséges életösztönt, hogyan rendezi okosan, tevékenyen egy közösség az életét.

Látnám nálunk is. Példának biztos hogy nem rossz."

2009. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
96%

Nekem semmi bajom nincsen a cigány származásúakkal. Már azokkal, akik tényleg normálisak, és tesznek is valamit ezért az országért!

Példának okáért, van nem egy cigány származású ismerősöm. Egyikük ingatlan ügynök. A másik gimnáziumban volt osztálytársam, kitűnő tanuló volt, jelenleg az orvosira jár.

Természetesen sajnos vannak olyanok is, akikben se megbízni, és se barátokként kezelni nem lehet. 'X' városban amikor az egyetemen végzek, és megyek a buszmegállóba, akkor például - sajnos - nagyon sok olyan cigány származású egyén van, akik... hát, nem lennének a közösségbe valók... sajnos... Minden nap notebook-kal járok egyetemre, mivel kell. És megmondom őszintén, nem boldogan megyek el mellettük. Még a végén véletlenül valamelyik felismeri, hogy az egy notebook táska, és elkezdenek packázni.

Arra is volt már példa, hogy csak simán megvettem a vonatjegyemet, és a koma egyszerűen nem akart rólam leszállni. Annyira hülyének nézett, hogy elhigyjem, hogy a bankkártya, amit ki akar velem cserélni, az az övé, és az apja bankban dolgozik, csak nem vehet le ő pénzt... -.-" Ja, és még azt is megkérdőjelezte, hogy én fajgyűlölő vagyok-e. Hát nem mondom hogy nem szartam majdnem össze magam. És éppen ez a probléma, hogy alapvetően már félni kell a cigányoktól, még attól is reflexből fél az ember, akitől nem kéne, mert tényleg tanult és okos.

Az okos, és diplomás cigányok a buta hülyék miatt a munkaviszony pályán is hátrányban vannak.

És még annyit, hogy a roma integrációt nem így kéne elvégezni, ahogy a kormány. Azt kellene csinálni amit az USA-ban nyomtak a négerekkel.

Ott az volt, hogy X-számú néger babát (nem kis számban) elvettek a szülőktől, odanyomták a fehéreknek, hogy taníttassák, saját gyerekként kezeljék. És így tudták a négereket integrálni a társadalomba, hogy hasznosak legyenek, és ne az elvadult fajta.

De hogyha ezt itt akárki is megpróbálná, azonnal elkezdenének jajgatni hogy 'jaj azért mert cigány vagyok, és fajgyűlölő ez a nemzet'. Igen, azért mert cigány. De nem azért, mert fajgyűlölők vagyunk, hanem a saját biztonságunk érdekében.

Nemrégiben hallottam egy riportot - hogy hol azt nem mondanám, nincs reklám :-) -, hogy talán még polgárháború is kisülhet ebből a dologból.

Én azt mondom, azért nem lenne rossz, ha a katonaság beavatkozna egyes esetekben... Mivel sajnos az én környékemen még a rendőrök sem mernek a cigányokkal kikezdeni..... -.-"

2009. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Romák nélkül nem feltétlen, cigányok nélkül könnyebb lenne.
2009. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!