Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabad-e munkahelyen aláírást...

Szabad-e munkahelyen aláírást gyűjteni politikai célokra, pl. népszavazás?

Figyelt kérdés
2008. febr. 3. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Illetve, ha a munkahelyed egy Fidesz-iroda, valószínűleg kell is. De akkor is "jó esély van ilyenre", ha a vezetőség, főnökség erősen jobbra húz. Amúgy igen súlyos munkafegyelmi vétség az ilyen tevékenység. Akár munkaügyi bíráság is lehet a vége. Az a dolgozó, aki pedig ilyet tesz, fegyelmivel, rendkívülivel akár ki is rúgható.

Te érzed azt, hogy ez mennyire megengedett a munkahelyeden. Az általános szabály az, hogy nem.

Ha balra húzó vezetésed van, tuti a kirúgás az ilyenért! :)

2008. febr. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jobbos vezetés, jobbos gyűjtő.

Így még aljasabb a dolog.

2008. febr. 17. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szabad. Mivel a dolgozóknak legtöbb munkahelyen nincs érdekvédelmi szervezete, (szakszervezet)

így aztán a munkaadó fogja be a pofáját! Állj a sarkadra és gyűjts ha ahhoz van kedved. Ők sem (munkaadók) mindenben szokták kikérni a te véleményed.

2010. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kirúgás és munkajog kapcsán fűznék még hozzá valamit:


Egy bizonyos építőipari cég sofőrjeként dolgozókat szállítottam vidéki munkahelyekre. Egyetlen sofőrként kötelességem éreztem a munkaadóm előre figyelmeztetni felmondási szándékomra a cég esetleges bénulásának elkerülése érdekében. Felmondani azért akartam, mert a főnököm (nevezzük Kovácsnak) úgy döntött kapunk étkezési utalványt, melynek összegét a fizetésünkből levonja.

Odamentem a csoportvezetőhöz és szóltam neki:

-Pista, légyszíves alkalomadtán közöld Kováccsal, hogy hamarosan felmondok és szeretném ha időben gondoskodna új söfőrről.

-Hohó Sanyi! Ez nem így működik ám! Mint tudod Kovács ragaszkodik a 30napos felmondási idő letöltéséhez. Addig nem is köteles kiadni az irataid.


Erre ennyit tudtam mondani:

-Rendben Sanyi, beszélhetünk így is. Holnaptól nem jövök, szerdára pedig legyenek kész az irataim. Tudod volt egy barátnőm, akinél anno minden papírom ott maradt. egyszál személyivel jöttem el, szóval engem az ilyesmi már nem hat meg. Törvényekről és jogról ne beszéljünk, ebben a történetben és azt te is tudod hány esetben épp a Kovács volt aki jogot sértett. Másik meg hogy ha neki az örömöt hogy irattárat nyit az én irataimból, és még 30 napig szeretné utánam fizetni az adó és TB-t, ám tegye. De hogy én nem fogok bejönni dolgozni az biztos!



Szerdára kész lettek az irataim...

2010. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!