Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek indokolt egy...

Szerintetek indokolt egy ekkora országban 800ezer közalkalmazott?

Figyelt kérdés

Na most ne gyertek itt nekem a francia példával ,mert messze nem vagyunk abban a helyzetben mint ők.

Azt pedig nagyjából tudni lehet, h az aktív lakosság hány százaléka a tényleges adófizető.

Nem tudom , jól számoltam e de nekem az jött ki , h kb 300 lakosra jut egy önkormányzati képviselő.

Arra is emlékszem h az átkosban 39en dolgoztak a városházán itt nálunk, portással mindennel együtt. Most pedig 104 en vannak.


2011. febr. 24. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
És mit csinálsz velük, amikor nincs munkahely?! Ha segélyből élnének, akkor még ennyi haszna se lenne belőlük a társadalomnak.
2011. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem igen

Te közalkalmazott alatt gondolom a hivatalokban dolgozókat érted abból valóban igaz hogy sok van. De közalkalmazott a rendőr,tűzoltó,mentős,ápolók.tanárok,kukásemberek.máv összes alkamazottja,stb stb

2011. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Azzal a szellemi kapacitással ,amijük van nekik semmi idő alatt hoznának létre magunknak jól prosperáló munkahelyeket és hasznos adófizető polgárok lennének.Már ahogy pozicionálják magukat általában , abból indulok ki.

A privát szférában pillanatig se gondolkoznak ilyesmin ha arról van szó, h emberek ezreit kell utcára rakni.

Azt se lehet , h ott pangatunk jó és kevésbé jó fizetés mellet ennyi embert céltalanul.Főleg , h nagy részük rokoni és egyéb kapcsolataik révén kerültek a sóhivatali pozícióikba .

Ez a sógorság komaság ami itt megy csak engem zavar?


Be kell vallanom a pályám elején én is dolgoztam ilyen helyen sógorság komaság révén:)Pár hónapig bírtam a feladatnélküliséget, mert ami munkát az elődöm be bírt osztani egy hónapra azt akárhogy húztam egy hétnél tovább nem tartott.

2011. febr. 24. 09:17
 4/19 A kérdező kommentje:
Na MÁV ,BKV, rendőrségről, Apehről is beszélhetnénk az irodák ott is full tele vannak szinte unatkozó emberekkel de abból aki dolgozik is szinte hiány van.25% cipeli a zongorát és le van terhelve mint egy sörös ló 50%nak még néha van is értelme h, ott van de a többi sóhivatal.És ezt tudod te is én is és mindenki, ha már forgolódtál ilyen helyeken.
2011. febr. 24. 09:23
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

" és hasznos adófizető polgárok lennének."


Szerinted a közszférában dolgozók nem adóznak?

2011. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

JESSZUS!


A te és az én és ami adóinkból kapják a fizetésüket és abból adóznak vissza ők is .


Szerinted nem komikus ez?

Nem lenne egyszerűbb annyival kevesebbet adni nekik ?

De így még ezen is elszámolgatnak páran a havi fixért.

2011. febr. 24. 09:53
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Konkrét példát is tudok mondani!

Tesóm egy városi könyvtárban dolgozik(nem könyvtáros munkakörben)és ott legalább 4 ember feleslegesen dolgozik, vagy inkább csak lébecol, az hót ziher! Egész nap flangálnak, kicsit kiugranak a boltba, kávézgatnak nettó 150.e ft-ért! Tesóm simán eltudná végezni a munkájukat, sőt van, hogy helyettesíti is őket, pedig őt más munkára vették fel, amiért ő csak 60.e ft-ot kap.

És akkor még hány ilyen közintézmény van, ahol csak protekciósok, meg szerencsések "dolgoznak" pedig, ha ők nem lennének ismerősei valakinek, akkor talán nem is létezne a munkakörük!

2011. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

A rengeteg közalkalmazott nem indokolt.

De ne haragudj, az adózással kapcsolatos felvetésed egyszerűen nem igaz.

A szüleim köztisztviselők, minden egyes fillért amit kapnak, leadóznak.

Én jónéhány vállalkozót ismerek, párnál dolgoztam is. Még egy sem volt, aki ne csalt volna adót. Vagy nem jelentette be az embereit, vagy alacsonyabb bérrel. Ja bocsánat, egyet ismertem, egy év alatt csődbe ment.

ki lehet számolni, hogy egy kisvállalkozás ha mindent hivatalosan csinál, nem lesz nyereséges, pontosabban mire akkorára nőne, hogy szabályos működés mellett nyereséget realizáljon, tízszer is tönkremegy.

Innen nézve ne haragudj, de elég demagóg az adózással kapcsolatos állításod.


Ja és nézhetjük a támogatásokat: láttál már olyan közalkalmazottat, aki jogosulatlan segélyt vesz fel? Nem. Metr ők nem tudják bejelenteni, hogy nullás lett az adott évben a cég, hanem minden egyes fillérjükről elszámolnak.

Az egyetemen komoly törést okozott ez nekem: én szépen becsületesen vittem a jövedelemigazolásokat minden fillérről, és nem ítélték meg a szoctámot. Előttem a sorban egy olyan lány állt, akin a leggagyibb márka a Zara volt (számomra elérhetetlenül drága), és bevitte a papírt, hogy csp-ból él.


A közalkalmazottak legalább adóznak :)

2011. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A nem a kérdésedre vonatkozott, hogy indokolt-e?
2011. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
A tanárok is közalkalmazottak...
2011. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!